انجمن گلف NCGU

روایت احسان حدادی از مسابقه ای كه حكم تمرین را برایش داشت

روایت احسان حدادی از مسابقه ای كه حكم تمرین را برایش داشت

انجمن گلف: احسان حدادی فینال دایموند لیگ را با ششمی تمام كرد. آخرین دوره مسابقه پرتاب دیسك. مقامی كه خودش را هم راضی نكرد. ركورددار پرتاب دیسك آسیا كه بدش نمی آمد در بروكسل خاطره شیرینی رقم بزند اما نشد.


مهری رنجبر: با این وجود او معتقد می باشد تمرین خوبی برای جهانی بوده: «خدا را شكر مسابقه خوبی بود. ولی دیسك را باید بهتر از این می انداختم، باید بالای 65 متر پرتاب می كردم ولی نشد، زورم را زدم احیانا به خاطر مشكل تكنیكی خوب پرتاب نكردم. حالا مك پرتاب هایم را انالیز می كند. اساسا تكنیكم جفت و جور نمی شد وگرنه شرایط بدنی ام خوب بود. به هر حال فینال دایموند لیگ تجربه و تمرین خوبی برای قهرمانی جهان بود.»
بگفته حدادی، هیچكدام از پرتابگران دیسك در فینال دایموند لیگ ركودر خوبی نداشتند: « اما ركوردهمه پرتابگران پایین بود. كسی پرتاب خارق العاده ای نداشت، حتی دانیل استال پرتابگر سوئدی هم كه مدام پرتاب 70 متری داشت، در بروكسل 68 متر انداخت. البته پیش بینی می شد این جوری باشد، نه تنها برای من كه برای همه. به هر حال 20 روز پیش از مسابقات جهانی است و همه پیك بدنی اشان را برای دوحه گذاشته اند. البته كه من انتظار بیشتری از خودم داشتم و پرتاب بهترهم در توانم بود.»
او اما برای نتیجه خوب در قهرمانی جهان دوحه خیلی امیدوار است: « همه اهتمام ام را می كنم تا در قهرمانی جهان بهترین نتیجه را بگیرم. واقعا سخت تمرین می كنم و همین كه مصدومیت ندارم نشانه خیلی خوب و با ارزشی است.»
ركورددار پرتاب دیسك آسیا ایمان دارد مسابقه قهرمانی جهان، امسال جور دیگری می شود: « قهرمانی جهان دوحه مسابقه قشنگی می شود، چونكه دوحه هوا گرم است. در صورتیكه بروكسل هوا سرد بود و وسط مسابقه باران گرفت. اما در قهرمانی جهان همه با انگیزه در استادیوم خوبی رقابت می كنند. ان شاالله من هم نتیجه خوبی بگیرم.»
هرچند او از حالا نمی تواند نتیجه جهانی را پیش بینی كند: « ركورد بالای 64 متر هر 8 پرتابگر فینالیست دایموند لیگ، نشان می دهد، در مسابقه قهرمانی جهان خیلی نزدیك بهم كار می كنند، در واقع همه شانس دارند جزو سه نفر اول باشند. بااینكه از حالا چیزی معین نمی باشد و كسی نمی تواند ادعای قهرمانی داشته باشد و روز مسابقه سه نفر اول دنیا مشخص می شوند. شانس برای همه یكسان است. دیدید كه ركورد من نفر ششم دایموند لیگ با نفر دوم یك متر فاصله داشت و با نفر سوم 52 سانتیمتر بود.»
نفر ششم دایموند لیگ اما هدف بزرگتری دارد: « هدف من المپیك 2020 توكیو است. من در دایموند لیگ و قهرمانی جهان به خاطر موفقیت المپیك پرتاب می كنم. از مردم می خواهم در این شبهای عزیز مرا حسابی دعا كنند.»
حدادی مثل بقیه مسابقه هایش، این دفعه هم لباسش با نماد كاملا ایرانی پرتاب كرد: « لباس فینالم، كار دوستانم بود با طرح شاهنامه كه خیلی خوشگلی از كار درآمد و توجه خیلی ها را جلب كرد و حتی تلویزیون ابروكسل هم خیلی روی آن زوم كرد.. همه بسیاری از طرح لباسم خوششان امده بود.»
او با اینكه دلش می خواست در اخرین دوره پرتاب دایموند لیگ صاحب الماس اما نشد: « امسال قسمتم الماس نبود كه زن بگیرم ( با خنده ). جایزه نفر ششم حدود 5-6 هزار دلار بود. البته این هم اخرین سالی بود كه پرتاب دیسك در دایموند لیگ انجام شد و طبق تصمیم جدید، پرتاب دیسك از دایموند لیگ حذف شد.» 251 251

1398/07/02
13:40:07
5.0 از 5
4831
تگهای خبر: استادیوم , المپیك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد