انجمن گلف NCGU
سرپرست دوومیدانی:

استعفای معتمدی را در سایت خبری دیدم

استعفای معتمدی را در سایت خبری دیدم

به گزارش انجمن گلف سرپرست فدراسیون دوومیدانی به انتشار متن استعفای دبیر سابق این فدراسیون واكنش نشان داد و اظهار داشت: متن استعفای آقای معتمدی را برای نخستین بار در سایت خبری دیدم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، روز گذشته تصاویری با عنوان متن استعفای پژمان معتمدی، دبیر سابق فدراسیون دوومیدانی منتشر و برمبنای آن ادعا شده بود که دلیل استعفای معتمدی بی برنامگی فدراسیون، دخالت در امور دبیر، بی توجهی به تصمیم سازمان تیم های ملی و مواردی از این قبیل است.
مهدی مبینی، سرپرست فدراسیون دوومیدانی در گفت و گو با ایسنا به این موضوعات واکنش نشان داد و بیان کرد: نامه استعفای آقای معتمدی را روز گذشته مثل شما در یک سایت دیدم و تعجب کردم. او قبل از این گفته بود، استعفا داده تا دست من در انتخاب دبیر باز باشد اما حالا به فدراسیون ناشنوایان رفته و حرف هایی زده است که تعجب می کنم. جالب اینجاست که این نامه به ظاهر محرنامه چگونه در سایت ها انتشار یافته است.

مبینی در واکنش به ادعای معتمدی در مورد بی برنامگی و مشخص نبودن وضعیت اردوهای دوومیدانی اظهار داشت: یک ماه است که سرپرست فدراسیون هستم و در این مدت آقای معتمدی حضور خیلی کمی در فدراسیون داشت. تقویم ورزشی را پس از سه سال اصلاح و برای نظرخواهی به هیات ها ارسال کردم، در صورتیکه آقای معتمدی باید این تقویم را در بهمن ماه ۹۸ که روی کار آمد اصلاح می کرد نه اینکه من در اردیبهشت ۹۹ انجام بدهم. به هر ترتیب برنامه عملیاتی را عرضه کرده ایم اما حالا تمام مسابقات ورزشی به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده است.

او در این مورد اضافه کرد: برای نخستین بار سامانه ملی دوومیدانی را راه اندازی کرده ام که ورزشکاران هفته آینده در آن ثبت نام می کنند. این سامانه برای فدراسیون جهانی بسیار باارزش است. بطور کلی برای بهبود این رشته تلاش می کنم اما حالا کرونا دامن گیر جهان شده است و شرایط دست من نیست.
*ورزشکاران از تصمیمات گذشته ناراضی هستند
سرپرست فدراسیون دوومیدانی به نارضایتی ورزشکاران این رشته از تصمیمات گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: ورزشکاران و هیات های استانی از تصمیمات اشتباه فنی و عدم پاسخگویی ناراضی بودند. بهتر بود دبیر سابق فدراسیون جویای وضعیت ورزشکارانی شود که با صرف هزینه زیاد و در دمای منفی ۲۲ درجه به بلاروس فرستاد.

*از جنس دوومیدانی هستم
مبینی با اعلان اینکه از جنس دوومیدانی است، اشاره کرد: هیچ گاه خودسر عمل نکرده و نمی کنم. اگر مقرر است تصمیمی گرفته شود. باید شورای فنی نظر بدهد و من هم نظر اکثریت برایم اهمیت دارد. دوومیدانی کاملا تخصصی است و رکورد حرف اصلی را می زند. این رشته ۱۴۷ مدال رسمی در المپیک دارد و اینکه بگویم سال آینده پنج رکورد جابه جا می شود، درست نیست بلکه باید ورزشکار را راهنمایی، نظارت و حمایت کرد تا یک صدم ثانیه یا یک سانتی متر رکورد خودرا ارتقا بدهد.
او نسبت به ادعای معتمدی در خصوص بی توجهی به سازمان تیم های ملی اظهار داشت: از وقتی که به فدراسیون آمده ام جلسه سازمان تیم های ملی اصلا تشکیل نشده است که بخواهم به تصمیم گیری آن بی اهمیت باشم. نخستین جلسه چهارشنبه هفته جاری انجام می شود. با این وجود ورزشکاران را رصد کردم و با آنها در تماس بودم.

*دبیر دلسوز و فنی انتخاب می کنم
دبیر سابق مدعی شده بود که مشاور فدراسیون در امور دبیری دخالت می کند، مبینی در این مورد اظهار داشت: مشاور اجرایی من با آنکه مدیری با سابقه است و در هفت فدراسیون مشاور بوده اما اصلا دخالتی در امور فنی ندارد و کارهای تشکیلاتی را پیگیری می کند. ما حالا به دنبال انتخاب دبیری فنی، دلسوز و مقبول جامعه دوومیدانی هستیم و این اتفاق به زودی می افتد.
* بلیت برگشت ورزشکارانمان از بلاروس سه بار کنسل شد
سرپرست فدراسیون دوومیدانی در ادامه این گفت و گو به وضعیت حسین رسولی و بهنام شیری(پرتابگران دیسک ایران) که با وجود اختتام اردوی سه ماه آماده سازی خود در بلاروس به سر می برند، اشاره نمود و اظهار داشت: مبلغ ۴ هزار و ۱۵۰ یورو را در تاریخ هفتم فروردین ۹۹ و مبلغ ۱۰۰۰ یورو نیز بتازگی برای شان فرستادم و بوسیله سفارت ایران در بلاروس و فدراسیون این کشور پیگیر کارهایشان شدم. فدراسیون بلاروس اعلام نمود که مسابقاتشان تا سه ماه آینده لغو شده است و اگر مسابقه ای برگزار شود، ورزشکاران خارجی اجازه شرکت در آنرا ندارند. بدین سبب برای آقای شیری و رسولی سه بار بلیت برگشت تهیه کردیم، ابتدا قرار بود به ترکیه بیایند اما این کشور مرزهایش را بست، حتی با مدیر آژانس هواپیمایی مستقیم صحبت کردم و حاضر بودم نفری ۱۵ میلیون تومان پول بلیت بدهم اما پروازها به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شدند.
* شیری و رسولی حق دارند نگران وضعیت مالی خود باشند

مبینی در مورد وضعیت اسکان این ورزشکاران بیان کرد: به دنبال مکاتبه با فدراسیون بلاروس و سفارت ایران در این کشور هستیم تا مشکل اسکان آنها را حل نماییم. این مساله خیلی وقت من را گرفته و شاید هفته ای پنج بار با سفارت ایران صحبت می کنم. هر چند ورزشکارانمان حق دارند نگران وضعیت مالی خود باشند اما پیگیر هستم، حتی به آنها گفته ام که حالا سلامتی شما بیشتر از نتیجه اردو اولویت دارد. طبق گفته سفارت ایران وضعیت شیوع ویروس کرونا در بلاروس بدتر می شود، در این شرایط اگر شیری و رسولی به کرونا مبتلا شوند چه کسی موضوع را حل می کند، بدین سبب پیگیر کارشان هستم.
او به امکان تمدید ویزای شیری و رسولی اشاره و اشاره کرد: اردوی این دو ورزشکار ۳۰ فروردین ماه به انتها رسید اما به سبب شیوع ویروس کرونا ویزای آنها تا ۳۰ اردیبهشت تمدید شده است و مبلغ ۴ هزار و ۱۵۰ یورو برای تغذیه، مربی و اسکانشان پرداخت کرده ایم. حتی در مکاتبه با فدراسیون بلاروس گفتیم که ۴۰۰ دلار باقی مانده قرارداد مربی پرتابگرانمان را هم پرداخت می نماییم. با این وجود اگر وضعیت بیماری کرونا و لغو پروازها ادامه داشته باشد ویزای آنها را باردیگر تمدید می نماییم. این مشکل دست من نیست و تصمیم آن از قبل گرفته شده است.

*برگزاری مسابقات یک ماه بعد از مجوز ستاد مبارزه با کرونا
سرپرست فدراسیون دوومیدانی در مورد برنامه فدراسیون برای برگزاری مسابقات اظهار داشت: مسابقات را تا آخر سال برنامه ریزی کرده ایم و هر زمان که ستاد مقابله با کرونا در ورزش زمان شروع کارهای ورزشی را اعلام نماید، یک ماه بعد نخستین رویداد را برگزار می نماییم تا ورزشکاران فرصت آماده سازی داشته باشند. علاوه بر این برنامه ما بر طبق تقویم فدراسیون جهانی است اما احتمال دارد به سبب شرایط موجود قسمتی از آن اجرا نشود.
1399/02/16
14:05:07
5.0 از 5
2789
تگهای خبر: المپیك , برند , تیم , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد