انجمن گلف NCGU

دوومیدانی روی ریل تغییرات!

دوومیدانی روی ریل تغییرات!

به گزارش انجمن گلف دوومیدانی در ماه های اخیر تغییرات زیادی به خود دیده است؛ تغییراتی كه حركت در یك مسیر را كند می كند و این رشته المپیكی را در سردرگمی قرار می دهد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، تغییرات دوومیدانی در یک سال گذشته برای این رشته المپیکی حواشی زیادی را به وجود آورده است که یکی از علل اصلی آن در پیش بودن انتخابات ریاست این فدراسیون است. آخر ریاست مجید کیهانی و انتخاب ایرج عرب بعنوان سرپرست، انتصاب پژمان معتمدی به جای هاشم صیامی در پست سرپرست دبیری فدراسیون، برگزاری مجمع و انتخاب افشین داوری بعنوان رئیس، ملغی شدن مجمع و تاکید بر برگزاری مجدد آن، انتخاب مهدی مبینی بعنوان سرپرست فدراسیون، تغییر در روسای هیات های دوومیدانی اردبیل و آذربایجان شرقی و استعفای معتمدی تغییراتی است که از ۲۴ مهر ۹۸ شروع شده و ادامه داشته است.

این تغییرات در روند برنامه ریزی و آماده سازی ورزشکاران هم بی تأثیر نیست چون که نمی توان برنامه ریزی بلند مدتی را انجام داد، در نتیجه تصمیمات مقطعی و موقتی است و شاید نتوان انتظار نتایج خوبی داشت.

هادی سپهرازد، مربی و کارشناس در مورد وضعیت دومیدانی به ایسنا اظهار داشت: "فدراسیون پس از مسابقات قهرمانی آسیا وارد بحث های انتخاباتی زودهنگام شد و تمرکز لازم برای برنامه ریزی و هدایت کار از بین رفت. تابحال یک رئیس و دو سرپرست را به خود دیده و برنامه ریزی مدونی برای ادامه کار نداشته چون هدف سرپرست برگزاری انتخابات است و فدراسیون بدون رئیس نمی تواند برنامه ریزی دراز مدت داشته باشد. امیدوارم دوومیدانی هرچه سریع تر از این بلاتکلیفی بیرون برود چون همه ورزشکاران چه بزرگ و چه کوچک در شرایط سردرگمی به سر می برند."

فدراسیون در زمان سرپرستی عرب، برنامه چندین ورزشکار را بررسی و بعضی از آنها را به اردوهای برون مرزی اعزام کرد. آن گونه که گفته شد هدف از این اعزام ها آماده سازی ورزشکارانی است که شانس کسب سهمیه المپیک از راه ورودی یا رنکینگ دارند. بدین سان بهنام شیری و حسین رسولی (پرتاب دیسک) در بلاروس، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع) در روسیه و حسن تفتیان (دوی ۱۰۰ متر) در فرانسه تمرین کردند. تفتیان در این مدت در چند مسابقه داخل سالن شرکت کرد و نتایج قابل قبولی به دست آورد اما در مورد تأثیر اردوی دیگر ورزشکاران نمی گردد اظهار نظر کاملی داشت چون که مسابقات ورزشی با شیوع کرونا لغو شدند. البته دو پرتابگر دیسک در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ در مسابقه ای در کشور بلاروس شرکت کردند که عملکرد قابل قبولی نداشتند و پرتاب آنها به ۵۷ متر هم نرسید.

سپهرزاد در مورد اردوهای برون مرزی ورزشکاران اظهار داشت: "ورزشکارانمان را به کشورهایی اعزام کردیم که از نظر آب و هوایی شرایط مطلوبی برای تمرین ندارند؛ در سرمای منفی بلاروس اردوی پرتاب برگزار نمی کنند. از طرفی مربی آنها هم رزومه ای برای فدراسیون ارسال نکرده و گفت وگویی بین آنها انجام نشده است که مصداق طرح بی برنامه است. سوال اینجاست که به چه دلیل اردویی برگزار می گردد که نتیجه آن از اردوی داخلی ضعیف تر است؟ از طرفی دیگر در گذشته هم ورزشکارانمان را به این کشورها اعزام کرده بودیم اما نتیجه ای به دست نیاوردیم بگونه ای که یکی از آنها به مسابقات آسیایی اعزام نشد و دیگری هم نتیجه قابل قبولی کسب نکرد. با این سیستم که فقط بخواهیم کاری انجام بدهیم، موفق نمی شویم و دلیل آن هم بلاتکلیفی دوومیدانی است."

این رشته پایه و مادر برای موفقیت احتیاج به برنامه ریزی مدون دارد، هرچند که تا انتخاب رئیس فدراسیون نمی توان انتظار چنین برنامه ای داشت اما تغییرات زیاد و در نتیجه تزریق تفکرات متفاوت می تواند این رشته را گرفتار سردرگمی کند. ازاین رو نیاز است که مسؤلان ورزش با حساسیت، در این حوزه تصمیمات دقیقی اتخاذ کنند و تا زمان برگزاری مجمع، در جهت ثبات و آرامش دوومیدانی قدم بردارند.
1399/02/10
20:11:03
5.0 از 5
3029
تگهای خبر: المپیك , برند , تمرین , داور
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد