انجمن گلف NCGU

گفت و گو با ورزشكار ایرانی كه قرنطیه را شكسته است!

گفت و گو با ورزشكار ایرانی كه قرنطیه را شكسته است!

انجمن گلف: كیوان قنبرزاده، عضو تیم ملی دوومیدانی ایران در این روزهای كرونایی به تمرینات خود ادامه می دهد.


مهری رنجبر: کیوان قنبرزاده بعداز دو ماه تمرین در روسیه، 10 روز پیش به تهران برگشت. رکورددار پرش ارتفاع که یکی از شانس های سهمیه دوومیدانی ایران است اما نتوانست بیشتر در اردو بماند. کرونا همه برنامه هایش را بهم ریخت. رکورددار پرش ارتفاع ایران در این روزها تنها فکر و ذکرش حفظ آمادگی جسمانی اش و به خاطر همین هر روز، دو، سه ساعتی به بیرون شهر می رود تا تمرین جهشی و هوازی را انجام دهد. *تو چطور زود از اردو برگشتی؟
من قرار بود بیشتر در اردوی روسیه بمانم اما با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کمپ و قرنطینه شدن شهرهای روسیه چاره ای جز برگشت نداشتم. از طرفی پرواز ها هم مدام کنسل می شد و حتی فدراسیون روسیه همه ملی پوشانش را به خانه فرستاد و بدین سبب اصلا شرایط برای ماندن جور نبود و باید برمی گشتم. تازه من هم بعداز لغو دو پرواز بالاخره توانستم به تهران برگردم. *از دو ماه تمرین زیر نظر مربی ات راضی هستی؟
تمرینات خیلی خوبی داشتم. به هر حال همه تمرکزم در کمپ روی تمرین بود و البته رقبای تمرینی سطح بالایی هم داشتم و به نظر خودم اتفاقات خیلی خوبی افتاد. در تمرینات نکات زیاد و جدیدی یاد گرفتم. *یعنی رکوردت در پرش بهتر از قبل شده؟
رکوردهای تمرینی ام خاص نبود. در تمرین هم نمی گردد روی پرش ها حساب باز کرد. اما به نظرم با رفع اشکالاتم وضعیتم بهتر از قبل شده است. به نظرم تمرین زیر نظر مربی بزرگی که 5 مدال طلای المپیک دارد به اندازه یک سال برایم باارزش است. کار با همچین مربی پشتوانه خوبی برای من است. *از وقتی به تهران رسیدی چطور تمرین کردی؟
با شرایط ویژه تهران به خاطر کرونا و بسته بودن پیست، نمی توانم تمرین تخصصی انجام دهم، مگر تمرین برای حفظ آمادگی بدنی ام. البته با عدم تمرین تخصصی بدنم صد درصد افت می کند ولی متاسفانه کاری نمی گردد کرد. وقتی تمرین در پیست ها خطرناک باشد، برای سلامتی چاره ای نداریم جز عمل به سفارش های پزشکی و مسئولان. *برای آمادگی جسمانی در خانه تمرین می کنی؟
نه من بیرون می روم. جایی که رفت و آمد نباشد. کوه و دشت و بیابان که بتوانم تمرینات هوازی و جهشی را انجام دهم. درواقع تمرین خیلی جدی نیست و با این شرایط بیشتر بازی، بازی می کنم. *تو با شیوع ویروس کرونا برای سهمیه المپیک بدشانسی آوردی؟
همه تلاشم را کردم تا با تمرین خوب امسال بهترین نتیجه را بگیرم. بدنم هم بهترین شرایط را داشت، اما کاری نمی گردد کرد. با این وجود خیلی امیدوارم. من به اردوهای تمرینی در روسیه خیلی نیاز داشتم. درست است که مسابقه از دست دادم و شانس سهمیه را اما چیزی از دست نداده ام و به تجربیاتم افزوده شد. خدا را شکر خیلی راضی ام. امیدوارم با ریشه کنی کرونا، زودتر شرایط عادی شود و ما هم تمرینات حرفه ای و جدی را شروع نماییم. 254 251


منبع:

1399/02/09
23:55:06
5.0 از 5
2732
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد