انجمن گلف NCGU

شانس بالای زنان دوومیدانی برای كسب سهمیه پارالمپیك

شانس بالای زنان دوومیدانی برای كسب سهمیه پارالمپیك

به گزارش انجمن گلف سرمربی تیم ملی پارادوومیدانی اظهار داشت: تمام تلاش بر این است كه با تغییر زمان بازی های پارالمپیك توكیو تعداد سهمیه خودرا در بخش زنان افزایش دهیم و حضور موفق تری در توكیو نسبت به ریو داشته باشیم.


بهمن رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به این که هنوز معین نمی باشد وضعیت بیماری کرونا در کشور چگونه خواهد بود و از چه زمانی اردوهای تیم ملی برگزار می شود، تصمیم گرفتیم مسابقات قهرمانی کشور دوومیدانی کاران معلولان را که قرار بود اواخر تیر اجرا شود به مهر ماه موکول نماییم تا ورزشکاران پس از این که شرایط به حالت عادی برگشت یکی دو ماه فرصت برای انجام تمرینات در اردوها را داشته باشند و سپس در مسابقات قهرمانی کشور شرکت نمایند.
وی اظهار داشت: ما در سال ۲۰۲۱ مسابقات پاراآسیایی و جهانی جوانان را داریم که امیدوارم وضعیت زودتر از این حالت بحرانی بیرون رود و ما بتوانیم با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی برترین ها را شناسایی و اردوهای تیم ملی را برگزار نماییم تا بتوانیم با آمادگی خوبی در این دو تورنمنت مهم حضور پیدا نماییم.
رضایی اشاره کرد: ما از برنامه های خود عقب نیستیم و دوومیدانی کاران با تمریناتی که در منزل خود زیر نظر مربیان تیم ملی دارند از نظر بدنی خودرا برای حضور در اردوها آماده می کنند. بدین سبب به محض این که ستاد عالی مقابله با کرونا مجوز برگزاری اردوها را بدهد ما اردوهای خودرا آغاز و برنامه های خودرا برگزار خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا هم اکنون دوومیدانی کارانی که در منزل تمرینات خودرا پیگیری می کنند مشکلی ندارند و روند آماده سازی آنها به خوبی انجام می شود یا خیر اضافه کرد: با گزارشاتی که ورزشکاران بوسیله شبکه مجازی به مربیان تیم ملی خود می دهند شرایط راضی کننده است و تمرینات آنها بطور مرتب بوسیله شبکه مجازی مورد بررسی قرار می گیرد. ما هم اکنون ۱۲ سهمیه، ۹ سهمیه در بخش معلولان و سه سهمیه در نابینایان و کم بینایان کسب کرده ایم و اهتمام داریم این تعداد را تا ۲۵ سهمیه افزایش دهیم و حضور موفق تری در توکیو نسبت به ریو داشته باشیم.
رضایی در آخر اظهار نمود: تغییر زمان بازی های پارالمپیک توکیو فرصت خوبی را برای ما ایجاد کرد تا در بخش زنان نیز بتوانیم سهمیه ها را افزایش دهیم. ما هم اکنون تنها یک سهمیه در زنان کسب کرده ایم و شانس بالایی برای کسب سهمیه در ماده پرتابی ها داریم. البته وضعیت در ماده های وزنه، نیزه، دیسک و کلاس های نشسته نسبت به سایر ماده ها بهتر است. اما در زنان در پرتابی ها این شانس را داریم که بتوانیم تا تیر سال آینده حداقل ۶ سهمیه دیگر کسب نماییم و با تعداد بیشتری در پارالمپیک توکیو نسبت به ریو حضور پیدا نماییم و عملکرد موفق تری داشته باشیم. به هر شکل امیدوارم زودتر شرایط به حالت عادی برگردد تا بتوانیم برنامه هایی که پیش بینی کردیم را با حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک زودتر اجرا نماییم.
منبع:

1399/02/09
13:30:51
5.0 از 5
2915
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد