انجمن گلف NCGU

گلایه كاپیتان تیم ملی هاكی از بی توجهی ها

گلایه كاپیتان تیم ملی هاكی از بی توجهی ها

به گزارش انجمن گلف كاپیتان تیم ملی هاكی با انتقاد از وضعیت این رشته اظهار داشت: فكر می كنم مسئولان اصلا به هاكی نگاه نمی كنند چون هر بار غریب و بی كس به مسابقات رفته ایم كه انگار نه انگار این ورزش هم جز رشته های ایران است.بهداد بیرانوند، کاپیتان تیم ملی هاکی ایران در گفت و گو با ایسنا به انتقاد از وضعیت این رشته پرداخت و بیان کرد: در هاکی سالنی تا سال قبل وضعیت خوبی داشتیم؛ تیم ملی سوم جهان و قهرمان آسیا شد اما این جایگاه ثابت نمی ماند. همانگونه که در فوتسال تیم های دیگر قهرمانی آسیا را از ایران گرفتند در هاکی هم وضعیت اینگونه است و تیم هایی مثل قطر، قزاقستان و تایلند به ایران نزدیک می شوند. در این شرایط ما درجا می زنیم و نیاز به تغییر و تحولاتی داریم تا قهرمانی خودرا حفظ نماییم.

او اضافه کرد: تیم های دیگر از مربیان ایرانی کمک می گیرند و سطح خودرا بالاتر آورده اند. ما هم به اوج رسیدیم اما در همان سطح مانده ایم. در بخش های مختلف دروازه بانی، دفاع و حمله بهترین بازیکنان جهان را داریم اما به شوکی نیاز است که بالاتر برویم. بدین سبب باید مربیان ایرانی را به دوره های خارجی بفرستند یا اینکه برایمان مربی خارجی بیاورند.

وضعیت در هاکی چمنی افتضاح است

بیرانوند در مورد وضعیت هاکی روی چمن ایران اظهار داشت: وضعیت در این بخش افتضاح است و اگر کسی گفته شرایط خوبی داریم، فقط خواسته انتقادی مطرح نشود. در این بخش زیرساخت مهمست اما یک زمین چمن مصنوعی هم نداریم. چند زمین فوتبال هست اما با زمین مخصوص هاکی فرق می کند، یعنی ما در قدم اول مشکل داریم. جهت شرکت در مسابقات برون مرزی در چمنی درجه سه و چهار تمرین می کردیم اما با حضور در چمن اصلی مسابقات شرایط خیلی عوض می شد و چیزی نبود که تمرین کرده بودیم. بدین سبب از پایه مشکل داریم. علاوه بر این لیگ چمنی، اردو و برنامه ای نداریم و فقط شعار داده ایم اما نباید باور نماییم چون وضعیت افتضاح است.

او اضافه کرد: مرحوم بهرام شفیع برای این ورزش خیلی زحمت کشید اما چون سالن در ایران زیاد بود و در آسیا هم نتیجه گرفته بودیم به هاکی سالنی تمایل داشت. در واقع بر چیزی که از آن نتیجه گرفته بود، تمرکز کرد. در صورتیکه این تفکر اشتباه است و نسخه اصلی هاکی دنیا، چمنی است.

کاپیتان تیم ملی هاکی به بی توجهی مسئولان به این رشته اشاره نمود و اظهار داشت: فکر می کنم مسئولان اصلا به هاکی نگاه نمی کنند چون هر بار غریب و بی کس به مسابقات رفته ایم که انگار نه انگار این ورزش هم جزو رشته های ایران است. در صورتیکه فرقی بین رشته ها وجود ندارد اما مسئولان توجهی نمی کنند؛ قبلا برش و اعتبار آقای شفیع (رئیس سابق فدراسیون) بود که کمی به این رشته توجه می شد.

به هاکی ظلم می شود

او در مورد بی توجهی به رسانه ای کردن این رشته اظهار داشت: ورزش تا زمانی که رسانه ای نشود، پیشرفت نمی کند، با ورود رسانه ها ضعف ها دیده می شود و وزارت ورزش هم پیگیر است. ما روز 22 بهمن در جام جهانی 2011 با آمریکا بازی داشتیم که یک بازی خوب از نظر سیاسی و تبلیغاتی بود و می توانست بازتاب خوبی در رسانه داشته باشد اما اصلا دیده نشد؛ تصور کنید اگر آن مسابقه فوتبال یا والیبال بود چه اتفاقی می افتاد؟ علاوه بر این سه بار جام جهانی رفته ایم اما هیچ کدام از مسابقاتمان پخش نشد. نمی دانم جوان ترها با چه امیدی هاکی را انتخاب می کنند.

بیرانوند در آخر اظهار داشت: ایران پتانسیل بالایی در هاکی دارد؛ با آنکه چمن مصنوعی استانداردی در ایران نداریم اما سهیمه مسابقات آسیایی را گرفتیم که وزارت اعزاممان نکرد. زحمت زیادی کشیدیم اما گفتند مدال آور نیستید؛ در این حد به هاکی ظلم می شود. با این وجود امیدوارم که نگاه خوبی به این ورزش کنند چون جزو رشته های مدال آور و المپیکی است.

انتهای پپاممنبع:

1399/02/06
14:18:29
5.0 از 5
2990
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد