انجمن گلف NCGU
نصیرشلال:

شرایط كمك به وزنه برداری فعلا مهیا نیست

شرایط كمك به وزنه برداری فعلا مهیا نیست

به گزارش انجمن گلف قهرمان وزنه برداری المپیك لندن اظهار داشت: وزنه برداری در وجود من است و علاقمندم به این رشته كمك كنم اما شرایط آن الان مهیا نیست.


نواب نصیر شلال در گفت و گو با ایسنا درباره ی اینکه چقدر علاقمند است در رشته ورزشی خود یعنی وزنه برداری، نفراتی را آموزش دهد، اظهار داشت: در ایران برای ما سالها هزینه شده و مربیان بزرگی به ما آموزش دادند و کمک مان کردند اساسا الان هم وظیفه ماست به جوان هایی که قدم به این رشته گذاشته اند، کمک نماییم. علاقمندی هم هست و حتی مشاهده کردید در مقاطعی هم کمک کردم اما الان شرایطش مهیا نیست. ان شاءالله در سال های آتی اگر شرایط مهیا و وجودم هم موثر باشد، حتما کمک می کنم.
*با توجه به سابقه وزنه برداری انتظار مدال آوری در توکیو را داریم
قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که فکر می کند وزنه برداری ایران در المپیک توکیو بتواند مدال آور باشد، اشاره کرد: وزنه برداری ایران جزو مدعیان دنیا است و باتوجه به سابقه ای که دارد همیشه امید و انتظار داریم شاهد مدال آوری وزنه برداری باشیم. برای المپیک توکیو نیزهر کسی آماده باشد شانس کسب مدال را دارد و اساسا شاهد مدال آوری وزنه برداری در المپیک خواهیم بود.
*قصد بازگشت به دنیای قهرمانی را ندارم


ملی پوش سابق ایران در مورد اینکه امکان دارد بخواهد باردیگر به وزنه برداری حرفه ای برگردد، اظهار داشت: امکان این که باردیگر بخواهم بعنوان ورزشکار حرفه ای در وزنه برداری فعالیت کنم وجود ندارد چون دور شده ام و فقط دو، سه روز در هفته تمرین می کنم که آن هم برای سلامتی است. ان شاءالله بتوانم سال های آینده در قسمت های دیگر وزنه برداری فعالیت کنم.
*پیشنهاد مربیگری از کشورهای دیگر داشتم اما فعلا می خواهم در ایران بمانم
نصیرشلال درباره ی اینکه پیشنهاد مربیگری و آموزش وزنه برداری از کشورهای دیگر داشته است یا خیر، اشاره کرد: پیشنهاد داشتم و بررسی هم کردم اما فعلا تصمیمم این است در کشور خودم بمانم و برنامه و اهدافی که دارم را دنبال کنم و همین طور ادامه تحصیل دهم. چون سال هایی که ورزشکار حرفه ای بودم وقفه زیاید بین مقاطع تحصیلی من افتاد و الان می خواهم روی تحصیلم وقت بگذارم. فکر می کنم الان وقت این باشد به کارهایی بپردازم که سال هایی که وزنه می زدم وقت برای رسیدن به آنها نبود. در سال های آینده اگر شرایط خوبی باشد جدی تر به همکاری با کشرهای دیگر فکر کنم.
*در سال 98 اتفاقات مثبت هم برای سهراب و کیانوش افتاد
وی در مورد اینکه پیگیر وزنه برداری در سال 98 بوده است یا خیر و فکر می کند عملکرد ایران در سال قبل چگونه بوده است، اشاره کرد: وزنه برداری در وجود من است و وزنه برداران هم از دوستان من هستند بدین سبب تا حدودی پیگیر وزنه برداری بوده ام. آرزوی قلبی من موفقیت وزنه برداری در انفرادی و تیمی است. به نظرم سال 98 برای وزنه برداری خوب بود البته بیشتر بحث در ورد وضعیت سهراب مرادی و کیانوش رستمی بود. جدا از مصدومیتی که برای سهراب مرادی پیش آمد و شرایط کیانوش برای کسب سهمیه دشوار شد، اتفاقات مثبی هم افتاد نظیر بهبود یافتن سهراب و وزنه های خوبی که کیانوش در قطر کاپ زد. این دو نفر هنوز در چرخه رقابت هستند و برایشان آرزوی موفقیت دارم.
* در بخش وزنه برداری کراس فیت کمک می کنم
نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که در کراس فیت مشغول به فعالیت شده است یا خیر؟ اشاره کرد: من در حوزه کراس فیت فعالیت نمی کنم و علاقه هم ندارم که وارد آن شوم. فقط اهتمام می کنم به بعضی از دوستان که نیاز دارند در بخش وزنه برداری آن بیشتر آموزش ببینید، مشاوره بدهم و کمک کنم تا ان شاءالله جوان های ما بتوانند در میادین بین المللی بتوانند افتخار کسب کنند. بدین جهت گوشه ای از کار را گرفته ام.
وی در مورد علت افزایش گرایش به کراس فیت در ایران، بیان کرد: علت اینکه جوان ها و حتی بسیاری از ورزشکاران رشته های دیگر به سمت کراس فیت گرایش پیدا می کنند می تواند تازگی آن و اینکه از چند رشته ترکیب شده است، باشد. همین طور هیجان زیادی دارد و تنوع بالای آن موجب ایجاد علاقه مندی شده است.
* کراس فیت زمینه ای برای استعدادیابی وزنه برداری نیست
ملی پوش سابق ایران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه کراس فیت می تواند به استعدادیابی در رشته وزنه برداری هم کمک نماید، اشاره کرد: نمی توانیم بگوییم کراس فیت می تواند زمینه ای برای استعدادیابی وزنه برداری باشد اما اساسا بی تاثیر هم نیست. به هر حال ورزشکاران در حین تمرینات و آموزش از وزنه برداری هم شناخت پیدا می کنند. مربیان هم می توانند تشخیص دهند که ورزشکار برای وزنه برداری خوب است یا نه. در واقع ممکنست کسی کراس فیت را شروع کند و بعد به وزنه برداری تمایل پیدا کند.
نصیرشلال در مورد اینکه کراس فیت جایگاه خودش را در ایران پیدا کرده است یا خیر؟ اظهار داشت: فکر می کنم هنوز نتوانسته جایگاه خودش را در ایران پیدا کند و نیاز به زمان دارد تا به ثبات برسد. فکر می کنم الان هیجان آن بیشتر مطرح است تا قهرمانی. به هر حال ما هم محدودیت های داریم. از طرفی فکر می کنم کمیته کراس فیت ما رسما مورد قبول سازمان کراس فیت جهانی نیست اما دوستان فعال می باشند و مسابقات خوبی برگزار کردند و تا جایی که امکان داشته به تعهدات خود عمل کردند. تصورم این است در آینده می توانیم به سطح بالای جهان هم در قهرمانی و هم در آموزش برسیم.
منبع:

1399/02/05
12:36:33
5.0 از 5
2814
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد