انجمن گلف NCGU

گلایه ملی پوش سابر از اوضاع دورهمی ای به نام لیگ شمشیربازی

گلایه ملی پوش سابر از اوضاع دورهمی ای به نام لیگ شمشیربازی

به گزارش انجمن گلف ملی پوش شمشیربازی ایران اظهار داشت: لیگ ما به حدی متزلزل است كه نمی دانیم حالا كه تعطیل شده ادامه آن برگزار می گردد یا نه.محمد فتوحی در گفت و گو با ایسنا درباره تعطیلی باردیگر لیگ شمشیربازی بعد از انجام تنها سه بازی اشاره كرد: آنچنان هم نمی توان نام لیگ را بر روی آن گذاشت و فقط دور هم جمع می شویم و مسابقه می دهیم. البته برای همین لیگ هم باید تلاش نماییم اسپانسرها بیایند و فدراسیون هم آنرا برگزار كند. لیگ ۹۸ هم یك هفته انجام شد و بعد از آن به سبب كرونا تعطیل شد. آنقدر لیگ ما متزلزل است كه اصلا نمی دانیم بعدا برگزار می گردد یا نه همین طور تیم ها تصمیم به آمدن دارند یا نه؟ فكر هم نمی كنم قانون خاصی وجود داشته باشد كه اگر تیم ها نیامدند، جریمه شوند.

او افزود: البته درآمد خاصی هم از لیگ نداریم و شاید این لیگ برای ورزشكارانی خوب باشد كه كمتر مسابقه می دهند. البته تعداد تیم های شركت كننده كم است و آنها هم نمی توانند شركت نمایند. در كل لیگ ما اوضاع خوبی ندارد و دیگر تصمیم گرفته ایم در موضوع سالن و لیگ صحبت نكنیم چون فایده ای ندارد.

سابریست ملی پوش درباره وضعیت تمرینی خود در شرایط قرنطینه بیان كرد: تمرین خاصی نمی توانم انجام دهم و با برنامه هایی كه از مربی بدنساز و آقای فخری می گیرم، تلاش می كنم آمادگی نسبی خودم را حفظ كنم اما باید تمرینات شمشیربازی هم داشته باشیم. پس از جام جهانی لوكزامبورگ یعنی حدود دو ماه است به سبب شیوع ویروس كرونا و تعطیلی اردوها نتوانسته ام تمرینات شمشیربازی داشته باشم.

ملی پوش شمشیربازی ایران درپاسخ به این پرسش كه سهمیه شمشیربازی به اسم كشور است نه ورزشكار بدین سبب نگران این نیست یك سال دیگر نتواند در تركیب تیم اعزامی به المپیك قرار بگیرد، اشاره كرد: تیم ما همیشه همین بوده كه هیچ كسی خیلی نمی توانسته حاشیه امنیت داشته باشد و ما به این شرایط عادت داریم. به هر حال منطقی است كه وقتی المپیك شروع می شود آماده ترین افراد در تیم باشند و من هم با این مساله مشكلی ندارم و كلا چالش را دوست دارم. در این یك سال و نیم باقی مانده هم باید همه تلاش نماییم.

او اضافه كرد: البته تمام هدفم این است جزو تیم اعزامی باشم چون از همان ابتدا كه شمشیربازی را شروع كردم، رویای المپیك را داشتم. من خیلی تلاش كردم در تمام مسابقات كسب سهمیه در تركیب تیم باشم و در این یك سال باقی مانده هم اهتمام می كنم شرایط بهتری نسبت به قبل داشته باشم.

فتوحی در مورد تعویق یك ساله المپیك توكیو نیز اظهار داشت: اگر بخواهم شخصی بگویم خب حضورم در المپیك قطعی بود و بدین جهت برای من بهتر بود به تعویق نمی افتاد اما در كل تعویق یك ساله المپیك برای تیم ما بهتر شد چون ما در مسابقات زیادی شركت كرده بودیم و سال پر فشاری را برای كسب سهمیه المپیك پشت سر گذاشتیم چونكه چین در تعقیب ما بود اما رقبای اروپایی ما این فشار را نداشتند. بدین سبب فكر می كنم به این استراحت احتیاج داشتیم. اینكه المپیك یك سال به تعویق افتاد برای تیم ما بهتر شد. البته اگر المپیك با این شرایط هم برگزار می شد فكر نمی كنم جذابیت زیادی داشت چون ورزشكاران خیلی آماده نبودند.

منبع:

1399/01/31
22:10:44
5.0 از 5
3045
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد