انجمن گلف NCGU
در اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیك

سلطانی فر: اولویت دنیا مهار ویروس كروناست

سلطانی فر: اولویت دنیا مهار ویروس كروناست

به گزارش انجمن گلف وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: زودتر از خیلی از كشورها پیشنهاد تعویق مسابقات المپیك را به كمیته بین المللی المپیك داده بودیم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جلسه ستاد عالی بازی های المپیك اظهار داشت: پس از شیوع گسترده ویروس كرونا در ۲۰۸ كشور دنیا و امكان نداشتن برگزاری اردوها و مسابقات انتخابی و هم چنین انصراف خیلی از كشورهای دنیا از مسابقات المپیك سرانجام IOC موافقت نمود برای نخستین بار المپیك در سال فرد یعنی ۲۰۲۱ برگزار گردد.
او افزود: البته ما زودتر از خیلی از كشورها از راه نامه ای كه صالحی امیری به توماس باخ نوشت پیشنهاد تعویق مسابقات المپیك را داده بودیم كه بالاخره IOC هم به همین نتیجه رسید.
وزیر ورزش اظهار داشت: فعلا اولویت دنیا مدیریت و مهار ویروس كرونا و سلامتی مردم است و برگزاری المپیك در سال آینده هم به این موارد بستگی دارد.
سلطانی فر اضافه كرد: زمانی كه هنوز تمام دنیا درگیر كرونا نشده بود تلاش كردیم ورزشكاران ایران را در كشورهای عاری از این ویروس نگه داریم كه این سیاست در دو سه رشته ورزشی جواب داد ولی در ادامه تمام مسابقات ورزشی متوقف گردید.
وی تصریح كرد: تعویق المپیك برای بسیاری از رشته های ما فرصت و برای بعضی دیگر تهدید است. بسیاری از ورزشكاران ما با حمایت كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش آماده حضور در المپیك بودند و الان باید این آمادگی را برای سال آینده حفظ نماییم.
سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: تا كنون ۵۰ سهمیه ایران در المپیك آینده قطعی شده و طبق بررسی ها امكان دریافت ۱۱ تا ۱۸ سهمیه دیگر هم داریم.
او افزود: برخی از ورزشكاران ما هم صدمه جدی داشتند كه در بهترین مراكز درمانی داخلی و خارج از كشور درمان شدند و به المپیك خواهند رسید و الان فرصت بهتر و بیش تری برای آمادگی دارند.
وزیر ورزش و جوانان در انتها تصریح كرد: فعلا تمام مسابقات ورزشی در دنیا متوقف است و برنامه ریزی جدید برای مسابقات المپیك منوط به وضعیت مهار ویروس كروناست.
منبع:

1399/01/19
23:34:57
5.0 از 5
3104
تگهای خبر: المپیك , بازی , سلامت , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد