انجمن گلف NCGU

كدام چهره های ورزشی ایران و جهان به ویروس كرونا مبتلا شدند؟

كدام چهره های ورزشی ایران و جهان به ویروس كرونا مبتلا شدند؟

انجمن گلف: شیوع ویروس كرونا در سراسر جهان شرایط سختی را ایجاد كرده است و بعضی از چهره های ورزشی نیز به این ویروس مبتلا شده اند.به گزارش انجمن گلف به نقل از خبر آنلاین؛ شیوع ویروس كرونا در سراسر جهان، شرایط سختی برای همه مردم دنیا ایجاد كرده است؛ بسیاری از كشورها قوانین سفت و سختی وضع كردند تا هر چه زودتر سایه منحوس این ویروس از كشورشان رخت ببندد. در ایران هم شرایط به همین صورت است؛ ویروس كرونا ورزشكار و غیر ورزشكار را نمی شناسد و نه فقط در ایران بلكه در كل دنیا این ویروس در میان اهالی ورزش جولان می دهد.
در حال حاضر در ورزش ایران و جهان برخی ورزشكاران به ویروس كرونا مبتلا شدند. شیوع این ویروس ورزش ایران و جهان را فلج كرده است؛ هم اكنون تمامی مسابقات ورزشی و اردوی ملی پوشان المپیكی لغو شده است و این اتفاق در آستانه المپیك توكیو رقم خورده و موجب تعویق یكساله المپیك شده است.
در حال حاضر به مرور چهره های مشهور ورزشی كه به ویروس كرونا مبتلا شدند می پردازیم:
مالدینی و پسرش گرفتار كرونا شدند
تست كرونای پائولو مالدینی، مدیرفنی باشگاه میلان مثبت اعلام گردید. همین طور پسر او دانیل، مهاجم آكادمی میلان هم علایم ویروس كرونا را دارد. هم اكنون حال هر دو نفر آنها خوب است و در قرنطینه كامل به سر می برند.

سرمربی آرسنال و سه بازیكن پورتسموث مبتلایان كرونا
پس از بازی پورتسموث و آرسنال در جام حذفی انگلیس، تست سه بازیكن تیم پورتسموث مثبت اعلام گردید. هم اكنون جیمز بولتون، اندی كانن و شان راگت مبتلا به ویروس كرونا شده اند و این ۳ بازیكن الان در قرنطینه به سر می برند. همین طور تست كرونای میكل آرتتا، سرمربی آرسنال هم مثبت اعلام شده است.

ستاره آرژانتینی یوونتوس در جمع مبتلایان به كرونا
ستاره آرژانتینی یوونتوس هم گرفتار كرونا شد؛ پائولو دیبالا در فهرست مبتلایان به كرونا قرار گرفت؛ البته نامزدش هم مبتلا به كرونا شد و حالا باشگاه یوونتوس نگران های زیادی دارد چونكه ممكنست تست سایر بازیكنانش هم مثبت اعلام گردد و این اتفاق ضربه مهلكی به این تیم وارد میكند.

لیگ ایتالیا در محاصره كرونا
باشگاه سمپدوریا هم خبر ابتلای مانولو گابیادینی مهاجم خودش به ویروس كرونا را تأیید كرد. داستان برای فوتبال ایتالیا و به خصوص سمپدوریایی ها تلخ شد كه نمونه چند بازیكن دیگر هم مثبت اعلام گردید.

آلبین اكدال، مورتن ثورسبی، عمر كولی و آنتونیو لاگومینا دیگر بازیكنان سمپدوریا بودند كه تست كرونای آنها مثبت شد. طی دو روز اخیر تست كرونای جرمن پتزلا، پاتریك كوترونه و دوشان ولاهوویچ بازیكنان تیم فیورنتینا نیز مثبت اعلام گردید و حالا اعضای این تیم ایتالیایی هم درگیر بیماری هستند.
رئیس سابق رئال در جمع فوتی های كرونا
لورنزو سانس، رئیس سابق باشگاه رئال مادرید به ویروس كرونا مبتلا شد؛ باتوجه به سن بالایی كه داشت، نتوانست با این بیماری مبارزه كند و در نهایت این مرد اسپانیایی دو روز پیش در اثر مبتلاشدن به كرونا از دنیا رفت. سانس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ رئیس باشگاه رئال مادرید بود و در زمان او رئال ۲ بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

شیوع كرونا در یوونتوس و چلسی
در سری آ ایتالیا هم ویروس كرونا شیوع پیدا كرد و باشگاه یوونتوس اعلام نمود دنیله روگانی به كرونا مبتلا شده است.

باشگاه چلسی هم به صورت رسمی اعلام نمود ستاره انگلیسی این تیم به كرونا ویروس مبتلا شده است. تست كروناویروس كالوم هادسون اودوی مهاجم ۱۹ ساله این تیم و تیم ملی فوتبال انگلیس مثبت اعلام شده است.

كرونا در هانوفر آلمان
تیمو هوبرس و جیمز هورن دو بازیكنی هستند كه در تیم هانوفر بازی می كنند و به ویروس كرونا مبتلا شدند. این دو بازیكن در بوندسلیگا۲ بازی می كنند اما پای كرونا به بوندسلیگا یك هم باز شده. لوكا كیلیان مدافع ۲۰ ساله آلمانی تیم پادربورن هم یكی از مبتلایان به ویروس كرونا است.

كرونا در لالیگا
ازكیل گارای، مدافع والنسیا رسماً اعلام نمود كه تست كرونای او مثبت شده است. مدافع والنسیا بعنوان نخستین بازیكن لالیگایی شناخته شد كه مبتلا به این ویروس شده است.

موج كرونا در بسكتبال NBA
تراژدی غمناك شیوع ویروس كرونا تنها به فوتبال منتهی نشد و در لیگ بسكتبال حرفه ای آمریكا هم شمار مبتلایان به این ویروس اوج گرفت.
كوین دورانت، یكی از امتیازآورترین بازیكنان فعلی لیگ بسكتبال NBA آمریكا به ویروس كرونا مبتلا شده است.

همچنین رودی گوبرت ستاره بسكتبال NBA هم به كرونا مبتلا شده است.

تست كرونای داناوان میشل دیگر بازیكن تیم یوتا جاز نیز مثبت اعلام شده است.

نتیجه آزمایش كرونای كریستین وود، سنتر تیم دیترویت پیستونز در لیگ بسكتبال حرفه ای آمریكا، مثبت اعلام گردید.

احسان حدادی، پرتاب دیسك
چند روز پیش احسان حدادی قهرمان شایسته ورزش ایران در رشته پرتاب دیسك خبر از داشتن علایم بیماری كرونا در خودش داده بود. دقایقی قبل هم متاسفانه اعلام گردید كه تست كرونای قهرمان المپیكی ایران مثبت بوده. در همین رابطه عضو ستاد مقابله با كرونا در ورزش و رئیس كمیته پزشكی فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: همان طور كه پیش تر اعلام گردید از روز چهارشنبه حدادی را به شكل دقیق تحت نظر داریم و كلیه اقدامات لازم از قبیل فراهم كردن تجهیزات پزشكی برای پیگیری درمان او انجام شده است. در این رابطه توسط متخصص عفونی ویزیت، داروهای لازم نیز برایش برقرار شد و حدادی در منزل قرنطینه شد.
دكتر اردیبهشت همین طور افزود: تغییر نگران كننده ای در وضعیت بالینی حدادی روی نداده و روند درمان رضایت بخش است.
پای ویروس كرونا به رشته دوچرخه سواری هم باز شد و هم اكنون در رشته دوچرخه سواری فرناندو گاویریا ملی پوش تیم ملی امارات و دمیتری استراخف (گازپروم-روس ولو) گرفتار ویروس كرونا شدند.
شیوع ویروس كرونا در سراسر دنیا نگرانی های زیادی ایجاد كرده است. در ایران هم برخی از ورزشكاران مبتلا به این ویروس شدند و حتی بعضی از آنها هم جان باختند.
شهرام گوهرچین مربی و داور بین المللی شطرنج ایران به سبب مبتلاشدن به ویروس كرونا از دنیا رفت. احمد آهنگی، مدیرعامل سابق سپیدرود رشت از قربانیان مبتلا به ویروس كرونا بود كه جان خودرا از دست داد.
ابراهیم ابراهیمی، پیشكسوت تكواندوی ایران بر اثر مبتلاشدن به ویروس كرونا در آبادان از دنیا رفت.
مجید عبدالحسینی، ملی پوش سابق كاراته ایران و دارنده مدال طلای آسیا به ویروس كرونا مبتلا و در بیمارستان كامكار قم بستری شد. مهدی عموزاده هم نخستین طلایی كاراته ایران در رقابت های جهانی مبتلا به این ویروس شد كه البته هر دو موفق به شكست كرونا شدند و سلامتی خودرا به دست آوردند.
همچنین حمید حق هم یكی دیگر از پیشكسوتان والیبال است كه به این ویروس مبتلا شد اما توانست كرونا را شكست دهد و بهبودی خودرا به دست بیاورد.
شب گذشته هم سیدپندار توفیقی مدیر اسبق باشگاه استقلال خبر كرونایی شدنش را منتشر نمود و او این روزها تحت مراقب های ویژه است.
256 43


منبع:

1399/01/16
17:21:34
5.0 از 5
3554
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد