انجمن گلف NCGU

وزارت ورزش و یك تصمیم منطقی

وزارت ورزش و یك تصمیم منطقی

انجمن گلف: وزات ورزش و جوانان با مبنا قرار دادن قانون و بخشنامه ها تصمیم گرفته انتخابات فدراسیون دوومیدانی را باردیگر برگزار كند. تصمیمی درست كه البته هنوز بعضی از حاشیه های پیرامون مجمع انتخاباتی این فدراسیون را بی پاسخ گذاشته است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی دوشنبه، 19 اسفند با وجود حواشی مختلفی برگزار شد، 14 نفر از رسای هیات های استانی پیش از این تاریخ اعلام نموده بودند كه به سبب شیوع ویروس كرونا به تهران سفر نمی كنند اما مجمع انتخاباتی با حضور روسای بقیه هیات ها، حضور نمایندگانی از برخی هیات های غایب و ثبت رای هیات سیستان وبلوچستان بوسیله فكس به حد نصاب دو سوم رسید و رای گیری انجام شد.
بعد از انتخابات روسای هیات های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر و خراسان جنوبی ادعا كردند نمایندگانی كه از جانب هیات آنها در مجمع شركت كردند معرفی نامه رسمی نداشته اند و در واقع مورد تایید رئیس هیات نبودند.
هرچند در جریان برگزاری مجمع و حتی بعد از آن معاون وزیر ورزش بر برگزاری و قانونی برگزار شدن مجمع تاكید داشت اما وزارت ورزش و جوانان با بررسی این ادعا تایید نمود كه معرفی نامه دبیر یكی از هیات ها امضای رئیس هیات را نداشته است، بدین سبب مجمع از حد نصاب خارج و انتخابات باید مجدد اجرا شود.
پیش از اعلام این تصمیم، یكی از كاندیداها و بعضی از هیات های معترض به سازمان بارزرسی شكایت كرده بودند تا مراجع قضایی نیز به ماجرای انتخابات ورود كنند با این وجود وزارت ورزش نشان داد كه باوجود تصورات و تصمیمات سابق مدیریتی، این دفعه رویه ای درست كه همان مبنا قرار دادن قانون است را در پیش گرفت است. رویه ای كه اگر به مدار قانون بازنمی گشت، حتما چالش ها و مشكلات زیادی را در ماه های نزدیك به المپیك برای ورزش ایران و اساسا این رشته پایه و المپیكی ایجاد می كرد.
البته در ارتباط با برگزای باردیگر مجمع مشخص نشده كه آیا ثبت نام كاندیداها نیز تكرار می شود یا اینكه رقابت بین تایید صلاحیت های قبلی است؟ اگر كاندیداهای تایید شده تغییری نكنند، پس چرا مهدی مبینی كه یكی از نامزدهای ریاست فدراسیوت است بعنوان سرپرست انتخاب شده است؟
هرچند مبینی روز مجمع انصراف خودرا اعلام نمود اما باتوجه به ملغی شدن انتخابات، چرا پیش از دریافت حكم سرپرستی رسما از كاندیداتوری خود انصراف نداد؟
ابهام دیگر در مورد انتخابات دوومیدانی به اظهارات دبیر این فداسیون مربوط می شود. پژمان معتمدی بعد از انتخابات و در واكنش به ادعای روسای هیات های آذربایجان شرقی و غربی، بوشهر و خراسان جنوبی در خصوص مورد تایید نبودن نماینده شان به ایسنا اظهار داشت: "برگه هیات های اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و شرقی را كه نماینده فرستاده بودند، دیدم كه با مهر و امضای رئیس هیات بود".
سوال اینجاست كه آیا هیات معترض مدنظر وزارتخانه جزو لیستی است كه دبیر فدراسیون مدعی شده نامه آنها را دیده است؟
با توجه به اینكه هیات های نامبرده شده در مصاحبه های خود نیز تاكید كرده بودند نماینده ای به مجمع نفرستاده اند پس دبیر فدراسیون بر چه اساسی مدعی شده كه نامه آنها مهر و امضای رئیس هیات را داشته است؟
قطعا پاسخ به سوالات و ابهامات موجود موجب شفافیت اتفاقات مجمع برای اهالی ورزش و خصوصاً خانواده دوومیدانی می شود.
منبع:

1398/12/28
23:32:51
5.0 از 5
3541
تگهای خبر: المپیك , رقابت , سفر , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد