انجمن گلف NCGU

رضایت سرمربی شمشیربازی سابر از سقوط تیمش در رنكینگ جهانی

رضایت سرمربی شمشیربازی سابر از سقوط تیمش در رنكینگ جهانی

انجمن گلف: پیمان فخری سرمربی شمشیربازی سابر از سقوط دو پله ای تیمش در رنكینگ جهانی ناراحت نیست. برعكس آنرا خواسته خودش می داند.


مهری رنجبر: هدفی طبق تاكتیكی كه برای المپیك دارد تا تیمش با دست پر از توكیو برگردد. رویایی كه با آن سر كرده است. فخری حتی اعتراف می كند خودش از بچه ها خواسته مقابل آمریكا و فرانسه شكست بخورند. شاید برای خیلی ها این اظهار نظر فخری عجیب باشد اما بد نیست بدانید كه شمشیربازی هم مثل بسیاری از رشته ها تاكتیك های زیادی در جدول و رنكینگ دارد و بدون شك پیمان فخری بیش از هر كس دیگری از این مساله آگاه است. او هدفمند دارد كاری می كند كه تیم ایران در رنكینگ صعود نكند. باید به پیمان اعتماد كرد، چونكه هدفی كه او دارد اساسا در آینده، یعنی در المپیك به داد شمشیربازی ایران خواهد رسید. حرف های خواندنی سرمربی تیم ملی شمشیربازی را در زیر می خوانید:
* تیم ملی سابر با هشتمی جام جهانی لوكزامبورگ، در رنكینگ جهانی هم دو پله سقوط كرد. این سقوط بد نیست؟
نه. این هدفم بود. در واقع هشتمی در جام جهانی ترفند تاكتیكی برای المپیك است. ما می خواهیم در المپیك با رنكینگ خاصی شركت نماییم. ما می دانیم چه تیم هایی راحت تر مقابل ما می بازند و برد چه تیم های راحت است. مثلا شكست آلمان و كره دشوار است، اما مجارستان را راحت تر می بریم. بدین سبب به بچه ها گفتم لازم نیست آمریكا و فرانسه را هم شكست دهند.
*با این حساب تیم در جام جهانی مجارستان هم شركت نمی كند؟
نه. چون نیازی نداریم. حتی ممكنست برای جام جهانی مادرید هم در قسمت تیمی شركت نكنیم تا رنكینگ تیمی ما صعود نكند. ما می خواهیم با رنكینگ 6 یا 7 به المپیك برویم. رنكینگ بالا را نمی خواهیم.
*پس با این حساب از نتیجه بچه ها راضی هستید؟
بچه ها در انفرادی فوق العاده كار كردند. صعود دو شمشیرباز ایرانی از جمع 170 نفره به جدول 16 تایی خوشحال كننده بود. كار علی پاكدامن و محمد فتوحی عالی بود. علی ایراهیموف روس را برد و با اختلاف یك امتیاز مقابل رشتنیكوف روسی باخت. به هر دحال بچه ها بعداز 15 روز تمرین در اروپا بدون مربی در قسمت تیمی مسابقه دادند و خوب از پس حریفان برآمدند. حتی خودم به بچه ها گفتم آمریكا و فرانسه را نبرند. نتایج تیم در قسمت تیمی همانی بود كه من می خواستم. 251 251

1398/12/28
22:38:27
5.0 از 5
3451
تگهای خبر: المپیك , بازی , برند , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد