انجمن گلف NCGU
كاظمی آشتیانی:

مشكل دوومیدانی با تغییر رئیس حل نمی گردد

مشكل دوومیدانی با تغییر رئیس حل نمی گردد

به گزارش انجمن گلف سرپرست سابق فدراسیون دوومیدانی به اظهارات رئیس این فدراسیون در مورد تعداد سهمیه های المپیك كسب شده واكنش نشان داد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، افشین داوری، رئیس فدراسیون دوومیدانی اعلام نموده است كه در سال های گذشته كه ریاست این فدراسیون را بر عهده داشته است، دوومیدانی كاران ۱۰ سهمیه المپیك لندن كسب كردند. محمدرضا كاظمی آشتیانی به صحبت های داوری واكنش نشان داد و به ایسنا اظهار داشت: ابتدا باورم نمی شد كه چنین حرفی زده شده تا اینكه همین گفته ها را در یك برنامه تلویزیونی و مصاحبه با خبرگزاری دیدم اما باید بگویم كه پنج سهمیه قطعی و یك سهمیه B در زمان ریاست من به دست آمد. از اینكه هر كسی هر چه دوست دارد می گوید، ناراحت شده ام. سهمیه های كسب شده برای شخص خاصی نیست بلكه نتیجه زحمت كل خانواده دوومیدانی است و تمام استان ها برای آن زحمت كشیده اند. از طرفی زمانی كه ورزشكاری سهمیه كسب می كند یعنی حداقل چهار سال روی او سرمایه گذاری شده است.

او در ادامه اضافه كرد: باید به چگونگی به دست آمدن سهمیه ها هم توجه كرد چون كه كسب سهمیه المپیك به مفهوم بازی با اعتبار كشور است. وقتی معتقدم برای كشورم سهمیه گرفته ام باید پای آن هم بایستم چون برای آن ورزشكار وقت، هزینه و امكانات زیادی صرف شده است در نتیجه المپیكی شدن با ركوردهای غیر واقعی درست نیست. بنابراین شرایطی را برای كسب سهمیه تعیین می كنند.

آشتیانی در مورد شرایط كسب سهمیه المپیك اظهار داشت: كسی كه سهمیه می گیرد باید باردیگر ركورد خویش را تكرار یا ركوردی نزدیك به آنرا ثبت كند و حتما تست دوپینگ منفی آن رویداد را داشته باشد. كسانی كه در زمان مسئولیت من سهمیه گرفته بودند مثل احسان حدادی، سجاد مرادی، امیر نیك فر، سجاد هاشمی آهنگر و محمد صمیمی كه سهمیه B گرفت، همراه ركوردگیری تست دوپینگ داشتند. تنها كاوه موسوی همراه با ركوردش تست دوپینگ نداشت كه سریع به دبیر فدراسیون و رئیس كمیته پرتاب ها نامه زدم و گفتم تا زمانی كه جواب تست نیامده جزو سهمیه هایمان محاسبه نشود. باید دید كه سهمیه های بعدی در چه شرایط و مسابقاتی گرفته شده و آیا تست دوپینگ همراه آن بوده است؟

او در ادامه اضافه كرد: در زمان من با وسواس خاصی سهمیه ها بررسی می شد چون كه روسای فدراسیون ها نماینده فدراسیون جهانی در هر كشور هستند یعنی اگر در تهران مسابقه ای برگزار گردد و رئیس فدراسیون اعلام نماید فلان ورزشكار سهمیه گرفته است، فدراسیون جهانی قبول می كند. با این وجود ما تصویب كردیم كه ركوردی، ركورد ایران به حساب می آید كه دو بار تكرار شود و تست دوپینگ منفی هم داشته باشد. ناراحت می شوم وقتی عده ای به این راحتی دروغ می گویند.

آشتیانی با اشاره به اینكه مشكل دومیدانی با تغییر رئیس فدراسیون حل نمی گردد به انتخابات این فدراسیون اشاره نمود و اظهار داشت: اگر انتخابات برگزار نمی شد و سرپرستی كاردان و دانا مثل حمید سجادی را بعنوان تا پس از المپیك برای فدراسیون انتخاب می كردند، كار بسیار نیكویی بود. ضرورتی نداشت در مقطع حساس همه گیری كرونا انتخاباتی كه حدود پنج ماه به تعویق افتاده، برگزار گردد. البته به روند مدیریت انجام شده پیش از انتخابات هم ایراد اساسی وارد می دانستم.

منبع:

1398/12/26
15:02:27
5.0 از 5
3350
تگهای خبر: المپیك , بازی , داور , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد