انجمن گلف NCGU
رها شدن قهرمانان در شهرهای مختلف

تعطیلی اردوی المپیكی ها راه مبارزه با كرونا نیست

تعطیلی اردوی المپیكی ها راه مبارزه با كرونا نیست

انجمن گلف: در فاصله 5 ماه مانده تا المپیك، مسئولان ورزش ایران تدبیری بهتر از تعطیلی اردوهای تیم های ملی برای مقابله با كرونا پیدا نكردند؛ اقدامی كه هم موجب افزایش احتمال ابتلای ورزشكاران به ویروس كرونا در محیط بیرونی می شود و هم می تواند عواقب جبران ناپذیری را در دوران گذر از این ویروس، برای ورزش ایران به همراه داشته باشد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، ورزش ایران نیز همانند دیگر بخش های كشور از هجوم ناگهانی ویروسی به نام كرونا گرفتار وقفه و لطمه شد، لغو خیلی از مسابقات بین المللی در كنار ترس از شیوع كرونا در ایران باتوجه به گسترش بیش از پیش آن، موجب شد اردوی تیم های ملی در رشته های مختلف ورزشی نیز به تعطیلی كشیده شوند؛ اقدامی حاكی از اوضاع خطرناك شیوع كرونا و جدیت مسئولان ورزش در مقابله با آن.
اما این راهكار نه تنها ریسك ابتلای ورزشكاران به كرونا را باتوجه به پراكنده شدنشان در شهرهای خود كم نكرده، بلكه در برهه حساس كنونی و در فاصله ۵ ماه مانده به المپیك سبب شده ورزشكاران و مربیان رشته های المپیكی به طور كلی از فضای تمرین و مسابقه دور شوند، موضوعی كه با مساعد شدن اوضاع طی هفته های آینده و برگزاری رویدادهای بین المللی اساسا می تواند لطمه جدی به عملكرد ورزش ایران وارد كند.

محمد بنا سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی كه او نیز اردوهای تیمش بعد از بلاتكلیفی در برگزاری رقابت های گزینشی المپیك و با اهمیت تر از آن برای مقابله با ویروس كرونا به تعطیلی كامل كشیده شده، روز گذشته(جمعه) در مصاحبه با ایسنا، ضمن اشاره به تعطیلی اردوی تیم های المپیكی، تلویحا از سیاست مسئولان ورزش ایران و كمیته ملی المپیك در نحوه مبارزه با كرونا انتقاد نمود.

بنا در صحبت های خود به موضوع بسیار مهمی اشاره نمود و خواهان تدبیر كمیته ملی المپیك در استفاده از آكادمی ملی المپیك بعنوان قرنطینه برای ورزشكاران رشته های المپیكی شد.

وی با ارائه چاره ای ساده كه بنظر می رسد مورد غفلت مسئولان ورزش قرار گرفته بود، اشاره كرد: می توانیم از فضای آكادمی ملی المپیك بصورت قرنطینه برای برگزاری اردوی تیم های المپیكی استفاده نمائیم تا هم ورزشكاران با نظارت های پزشكی از كرونا دور بمانند و هم تمرینات خودرا تا زمان مساعد شدن اوضاع پیگیری كنند.

بلافاصله بعد از این مصاحبه، پیمان فخری رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی در كمیته ملی المپیك، از برنامه كمیته ملی المپیك بر ایجاد فضای قرنطینه برای ورزشكاران المپیكی آگاهی داد و اشاره كرد: مربیان و ورزشكاران اصلا نگران نباشند!
البته اینكه چرا كمیته ملی المپیك از دو هفته قبل اقدامات لازم برای ایجاد قرنطینه ورزشكاران المپیكی را آغاز نكرده و آنرا به سال آینده موكول كرده، جای سوال دارد؛ موضوع مهمی كه محمد بنا نیز موكول كردن ایجاد قرنطینه به سال آینده را اقدامی دیرهنگام دانسته است.
در شرایطی كه این سیاست و تدبیر با بی توجهی مسئولان ورزش موجب تعطیلی اردوی تیم های ملی رشته های المپیكی همچون كشتی شده، اتحادیه جهانی كشتی نیز روز گذشته از عزم جدی خود برای برگزاری رقایت های گزینشی المپیك در فروردین ماه خبر داد، موضوعی كه امیدواریم باتوجه به تعطیلی مداوم اردوی گوش شكسته ها موجب لطمه بر عملكرد آنها در این رویداد بسیار مهم نشود.

در جایی كه مسئولان ورزش بر برگزاری انتخابات برخی فدراسیون ها در این فضای به شدت"كرونایی" تاكید دارند، اساسا تعطیلی كامل اردوی تیم های المپیكی راهكاری مناسب برای ورزش ایران در برهه حساس كنونی نیست كه امیدواریم هر چه سریعتر با ایجاد فضای قرنطینه با حضور تیم های پزشكی، هم سلامت ورزشكاران المپیكی حفظ شود و هم تیم ها با پیگیری تمرینات، خودرا مهیای حضور در مسابقات آتی كنند چونكه تمرینات انفرادی و پراكنده ورزشكاران در شهرهای مختلف بسیار خطرناك تر از حضور آنها در یك محیط پاكسازی شده و تحت نظر مانند آكادمی المپیك خواهد بود.

بلاتكلیفی و تغییر مداوم نحوه مبارزه با این ویروس ناخوانده، ورزش ایران بخصوص رشته های المپیكی را همانند دیگر بخش های جامعه با مشكلات جدی مواجه كرده و تعلل در بكارگیری تدبیر منطقی می تواند چالش های جدی تری را برای ورزش ایران در رویدادهای آتی بدنبال داشته باشد.

منبع:

1398/12/17
15:05:13
5.0 از 5
3690
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد