انجمن گلف NCGU
در آستانه جام جهانی شمشیربازی لهستان

پاكدامن: مصدومیت دستم بهتر شده است

پاكدامن: مصدومیت دستم بهتر شده است

به گزارش انجمن گلف ملی پوش سابر ایران اظهار داشت: مصدومیت مچ دستم بهتر شده است و كج دارمریز تا المپیك با آن مدارا می كنم، با این وجود برای جام جهانی لهستان وضعیت فنی و بدنی خوبی دارم.


علی پاكدامن در گفتگو با ایسنا در باره ی آخرین وضعیت مصدومیت خود در آستانه اعزام به جام جهانی شمشیربازی لهستان بیان نمود: در مسابقات قهرمانی جهان ضربه شدیدی به مچ دستم وارد شد كه كج دار مریز با این مصدومیت كار می كردم اما در مسابقات اصفهان، دو مرتبه به همان ناحیه صدمه دیده ضربه وارد شد. من در مسابقات اصفهان یا نباید بازی می كردم و یا اینكه باید دقت می كردم كه ضربه ای به مچ دستم وارد نشود اما هم بازی كردم و هم دقت لازم را نداشتم. ازاین رو مچ دستم هم ورم شدیدی داشت و واقعا مصدومیت سنگینی بود. در این مدت فیزیوتراپی كردم. پس از گذشت شش ماه ورم مچ دستم خوب شده است و فكر می كنم پارگی رباط دستم هم درمان شده باشد.
او در مورد آمادگی خود برای جام جهانی لهستان هم اظهار داشت: وضعیت بدنی و فنی من خوب است و تمریناتم را تا جایی كه صدمه دیدگی ام اذیت نمی كرد انجام می دادم. اگر دو ماه دست به شمشیر نمی شدم صدمه دیدگی ام طولانی نمی شد اما بخاطر مسابقات و به جهت اینكه عقب نمانم مجبور بودم تمریناتم را داشته باشم. هم اكنون هم دستم مشكل خاصی ندارد كم و بیش درد دارد و گاهی اوقات ورم می كند اما تلاش می كنم با استفاده از یخ و فیزیوتراپی این مشكل را حل كنم و به شكلی كج دار مریز تا المپیك جلو بروم.
پاكدامن در پاسخ به این پرسش كه مقرر است در جام جهانی لهستان بیشترین انرژی و توان خویش را بر روی مسابقه تیمی بگذارند یا خیر، خاطرنشان كرد: وقتی مسابقه آغاز می شود دیگر تیمی و انفرادی ندارد و در هر دو می خواهیم برنده باشیم. البته اصل كار ما در بخش تیمی است اما این طور هم نیست كه انفرادی را فدا نماییم. مسابقه انفرادی هم اهمیت خاص خویش را دارد.
او در پاسخ به این پرسش كه به مدال انفرادی المپیك فكر می كند یا خیر، خاطرنشان كرد: من به مدال فكر می كنم اما واقعیتش این است می خواهم تمام فكرم را بر روی این مساله بگذارم كه كارم را خوب انجام دهم و دستاوردش هر چه شد خودم راضی باشم. درالمپیك 2016 قول مدال دادم و تمام فكرم مدال گرفتن شد آن قدر این مساله برایم بزرگ شد كه یادم رفت چه كاری باید انجام بدهم نتیجه اش هم حذف شدن و ناراحتی بود اما برای توكیو فقط می خواهم به این فكر كنم كه كارم را درست انجام دهم.
ملی پوش سابر ایران در مورد برگزاری لیگ برتر اظهار داشت: لیگ بالاخره در آخر سال 98 به جریان افتاد. باید تشكر ویژه ای از رضا حدادیان داشته باشم كه همیشه هوای ما را دارد و من برای لیگ مانند سال قبل عضو تیم وارش هستم. اما جالب این است باشگاه هایی مانند سایپا، پیكان، فولاد و گل گهر سیرجان با 300-400 میلیون تومان می توانستند در شمشیر بازی تیم بدهند اما این كار را انجام نداند در حالیكه الان دیگر 300 میلیون پول زیادی نیست. در واقع با مبلغ یك بازیكن درجه سه فوتبال می توانستند در شمشیربازی تیمداری كنند. البته نمی گویم چرا به بازیكن فوتبال این مبلغ را می دهند و به این مساله كاری ندارم. تنها حرفم این است با این مبلغ در شمشیربازی می توانند به خیلی ها كمك كنند و حتی صاحب سكو هم شوند.
او افزود: بسیاری از نفرات به این علت كه پولی در شمشیربازی نیست آنرا رها كرده اند و به سركار رفته اند. بعد می گویند چرا پشتوانه سازی صورت نمی گیرد خب پشتوانه از لیگ ایجاد می شود.
پاكدامن با اشاره به اینكه شمشیربازی به دنبال كسب مدال المپیك است، تصریح كرد: ما پتانسیل این را داریم كه مدال المپیك بگیریم و واقعا تیم خوبی داریم اما این كار احتیاج به حمایت دارد. البته باید از آقای باقرزاده تشكر كرد كه تا جای ممكن ما را حمایت می كند.1398/11/25
14:25:56
5.0 از 5
4361
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد