انجمن گلف NCGU
پس از قهرمانی در جام فجر وزنه برداری

هاشمی: وزنه هایی كه در جام فجر زدم كم بود

هاشمی: وزنه هایی كه در جام فجر زدم كم بود

انجمن گلف: قهرمان دسته 109 كیلوگرم وزنه برداری می گوید، هر چند در جام فجر قهرمان شد اما وزنه هایی كه زد كم بوده است و تلاش می كند افزایش ركورد داشته باشد.علی هاشمی در گفت و گو با ایسنا درباره عملكرد خود در مسابقات وزنه برداری گزینشی المپیك جام فجر بیان كرد: پس از مسابقات قهرمانی جهان لطمه دیدگی از ناحیه كمر و زانو برایم به وجود آمد كه مانع كارم شد. حتی ها در مسابقات گزینشی المپیك قطر كاپ به علت همین لطمه دیدگی هم شركت نكردم. برای جام فجر هم در تمرینات ۱۶۰ یك ضرب و ۱۹۰ كیلوگرم در دوضرب زده بودم اما در مسابقه چون به امتیاز المپیك احتیاج دارم، تلاش كردم بالاتر وزنه بزنم.
او افزود: من در جام فجر ۱۷۳ یك ضرب و ۲۱۵ كیلوگرم دوضرب زدم در صورتیكه در تمرینات كمتر از این وزنه زده بودم و دیگر خدا كمك كرد و در مسابقات توانستم وزنه های حدودا قابل قبولی بزنم. اما این وزنه ها باز هم كم است و من خودم این وزنه را كم می دانم و برای غرب آسیا و قهرمانی آسیا تلاش می كنم وزنه های بهتری بزنم.
هاشمی با اشاره به اینكه از لحاظ كسب امتیاز المپیك مشكلی ندارد، اظهار داشت: من از لحاظ امتیاز المپیك مشكلی ندارم و جزو هشت نفر اول رنكینگ هستم و مهم هم همین است. اما بحث من ركورد است و چون در المپیك ریو از كسب مدال جا ماندم و می خواهم در المپیك توكیو به ركورد هایی برسم كه مدال بگیرم.
وزنه بردار دسته ۱۰۹ كیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش كه مصدومیت های وی نیاز به عمل جراحی داردیا خیر، اشاره كرد: مینیسك زانوی من دو سال پیش باید جراحی می شد اما مسابقه مختلفی را پیش رو داشتم همین طور گزینشی های المپیك هم بود و یك عمل جزیی هم می تواند موجب شود كه قید المپیك را بزنم. فعلا پزشكان كمك كرده اند تا به این شرایط برسم و خدا را شكر فعلا شرایط خوب است.
قهرمان جهان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه چقدر برای خودش شانس حضور در المپیك را قائل است، اشاره كرد: آقای مرادی چندین مرتبه گفت هر كسی امتیاز بالاتری داشته باشد به المپیك می رود. المپیك هم آرزوی هر ورزشكاری است و من می خواهم در آن حضور داشته باشم. در المپیك ریو حسرت مدال به دلم ماند و در صورتیكه می توانستم مدال بگیرم اما نشد. من مدال جهانی و آسیایی دارم و می خواهم با گرفتن مدال المپیك توكیو، كلكسیون افتخاراتم را تكمیل كنم.
وی در مورد رقابت سنگینی كه در دسته ۱۰۹ كیلوگرم وجود دارد نیز اظهار داشت: جذابیت وزنه برداری به رقابت است. فاصله من هم با رقبایم زیاد نیست و این قابلیت را در خودم می بینم كه با آنها رقابت كنم اما به به نظرم باید حمایت بیشتر باشد. در المپیك بهترین های دنیا می آیند بدین جهت همه شرایط (امكانات و تغذیه ) باید خاص باشد. ما زیاده خواه نیستیم اما باید شرایطی معمولی هم فراهم گردد تا به خوبی برای المپیك آماده شویم.
منبع:

1398/11/18
20:29:18
5.0 از 5
4369
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد