انجمن گلف NCGU
ذوالقدری:

رفتن من به بلغارستان سیاسی نیست

رفتن من به بلغارستان سیاسی نیست

به گزارش انجمن گلف فرزاد ذوالقدری عنوان نمود رفتن او به بلغارستان برای حضور در این كشور و آمادگی برای رقابت های المپیك سیاسی نیست.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، فرزاد ذوالقدری عنوان نمود كه می خواهد در المپیك پیش رو برای بلغارستان كار كند و تصریح كرد رفتن او ربطی به مسائل سیاسی ندارد. وی در ابتدای سخن خود اظهار داشت: من ایران را دوست دارم، ایران كشور من است اما در ایران رقابت دشوار است و من شانس های بهتری برای تحقق رویاهای خود برای رقابت در بلغارستان خواهم داشت."
ذوالقدری كه در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ مكزیك یك مدال نقره و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۰۹ موفق به كسب مدال برنز شد، اضافه كرد: "تكواندو در ایران بسیار محبوب است، یك میلیون تكواندوكار در آنجا وجود دارد و واقعاً رقابت دشوار می باشد."
انتقال او به بلغارستان سبب تعجب در ایران شده است، چونكه پدر ذوالقدری نزدیك به ۳۰ سال در فدراسیون تكواندو ایران كار كرد و بیشتر از یك دهه پیش از اینكه مدیر فنی شود، سرمربی تیم ایران بود.
ذوالقدری اظهار داشت كه وی از خانواده خود كه در ایران مانده اند حمایت می شود.
اسلاوی بینه، رئیس فدراسیون بلغارستان اعلام نمود كه وی در مورد ذوالقدری با فدراسیون ایران به توافق رسیده است.
بینه اظهار داشت: " او به زودی، احتمالاً ظرف دو هفته تابعیت بلغارستان را بدست می آورد و ما واقعاً امیدواریم كه وی در المپیك بتواند شرایط بازی را پیدا كند. من فكر می كنم او حتی می تواند یك مدال برای بلغارستان كسب كند".
وی اظهار داشت: "او نه تنها یك تكواندوكار برتر است كه سبب می شود تیم ما قوی تر شود بلكه او مرد بزرگ و یك ورزشكار بسیار با نظم است و این سبب می شود سطح تمرینات بالا رود."
فدراسیون تكواندو ایران دراین باره دسترس نیست.
ذوالقدری كه در رده ۸۰ كیلوگرم رقابت می كند، بعنوان بخشی از آماده سازی خود برای مسابقات انتخابی المپیك اروپا در مسابقات اسلوونی، آلمان، بلغارستان و بلژیك شركت خواهد نمود.
ذوالقدری همینطور اظهار داشت كه به تصمیم علیزاده برای ترك وطن خود احترام می گذارد اما افزود كه وی هیچ ایده ای در مورد انگیزه هایش ندارد.
در همین رابطه او افزود: "این انتخاب خود اوست". "من نمی دانم كه چرا او تصمیم به ترك كشور گرفت. وی در ایران بسیار محبوب بود و دولت ایران از او حمایت كرد. می خواهم تاكید كنم كه رفتن من به بلغارستان هیچ ارتباطی با سیاست ندارد. من فقط یك ورزشكار هستم و به اینجا آمده ام چونكه می خواهم موفق شوم. می گویم این مهمترین تصمیمی است كه تابحال گرفته ام. این كار را كردم چون تكواندو زندگی من است. "
وی در پاسخ به این سوال كه چرا بلغارستان را برگزیده است، اظهار داشت كه او به خیلی از كشورهای اروپا سفر كرده اما بلغارستان برای او عالی به نظر می آید.
تكواندو كه آزادانه بعنوان "راه مشت و پا" ترجمه شده بود، بعد از حضور در المپیك سئول در سال ۱۹۸۸ بعنوان یك ورزش نمایشی در سال ۱۹۸۸ به نمایش در آمد و از محبوبیت بالایی برخوردار شد و به سرعت بلند شد تا به یكی از تمرین ترین هنرهای رزمی در جهان تبدیل گردد.
در توكیو، ۱۲۸ مبارز تكواندوكار در هشت رده وزن - چهار نفر برای آقایان، و چهار نفر برای زنان - به رقابت می پردازند.1398/11/12
21:21:12
5.0 از 5
4667
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد