انجمن گلف NCGU
سرمربی تیم ملی گلف دختران:

در صورت وجود امكانات در المپیك ۲۰۲۲ حرفی برای گفتن داریم

در صورت وجود امكانات در المپیك ۲۰۲۲ حرفی برای گفتن داریم

انجمن گلف: سرمربی تیم ملی گلف دختران می گوید كه اگر مشكلات زمین گلف برطرف شود برنامه ریزی به شكلی انجام شده كه تیم ملی گلف ایران بتواند در المپیك 2022 جوانان سهمیه كسب كند.زیبا مردانی سر مربی تیم ملی گلف بانوان در رده سنی زیر ۱۸ سال در گفتگو با ایسنا، در باره فعالیت خود در گلف اظهار داشت: من حالا بازیكن و سرمربی تیم ملی نوجوانان گلف ایران هستم.
وی در پاسخ به اینكه وضعیت تیم ملی نوجوانان در گلف چگونه است؟ پاسخ داد: مسابقات نوجوانان را در سه دوره برگزار كردیم. در دوره جدید به سبب بارندگی در تهران مسابقات كنسل شد. یك نفر از نوجوانان ایران بعنوان بازیكنان به مسابقات گلف پاكستان اعزام خواهد شد. این مسابقات تحت عنوان آماتوری پاكستان انجام می شود. البته در این رقابت ها دو ایرانی حضور خواهند داشت كه یك نفر از نوجوانان و یك نفر از بزرگسالان به نمایندگی از گلف ایران به میدان می روند.
او درباب حضور و فعالیت بانوان در گلف بخصوص در سن نوجوانان، اظهار داشت: چندسالی است كه حضور و فعالیت بانوان در گلف بهتر شده است. از زمانی كه المپیاد ها در این رشته برگزار شده تعداد بازیكن نوجوان در این رشته بیشتر شده و بازیكنان پیشرفت های زیادی كرده اند.
مردانی در باره مشكلات موجود در رشته گلف و در رده سنی نوجوانان اظهار داشت: بیشتر مشكلی كه بیشتر گلف بازان با آن مواجهند مشكلات نبود زمین گلف است. همین طور دیگر مشكلاتی كه در گلف وجود دارد این است كه هر استان مربی خاص خودش را ندارد و برخی از ورزشكاران بدون مربی به تمرین می پردازند. در صورتیكه بازیكنان به اردو بیایند می توانیم با آنها تمرینات لازم را انجام دهیم. اگر مربی هم در استانها وجود داشته باشد در حدی كه لازم است نمی توانند به بازیكنان كمك كنند.
او اضافه كرد: بیشترین و اصلی ترین مشكلات بازیكنان گلف، زمین بازی است. فدارسیون گلف پیگیری های لازم برای گرفتن زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب را انجام داده و باید دید كه آیا در این خصوص موفق خواهد شد یا خیر؟ اگر زمین گلف باشد می توانیم اردوهای بیشتری را برگزار نماییم. همین طور بازیكنان بیشتر می توانند در زمین اصلی حضور پیدا كرده و تجربیات خودرا افزایش شدهد. حالا اردو های تیم ملی در مجموعه ورزش انقلاب برگزار می گردد.
این سرمربی اشاره كرد: سازمان تربیت بدنی و كمیته ملی المپیك باید توجه بیشتری به این رشته داشته باشند. برگزاری اردو برای بالا بردن تجربیات بازیكنان نیاز به بودجه فدراسیون گلف دارد واین اردو ها بخصوص در رده سنی نوجوانان بسیار مفیدست چونكه تجربیات آنان بیشتر خواهد شد.
مردانی درباب حضور سلبریتی ها در این رشته، بیان كرد: بعید می دانم هزینه آنچنانی برای این مساله خرج شود و آكادمی گلف كمك زیادی برای حضور آنان انجام می دهد. به اعتقاد من حضور سلبریتی ها در این رشته خوب است چونكه موجب می شود مردم این رشته را بهتر بشناسند. برخی از افراد اصلا از رشته گلف چیزی نمی دانند و فكر می كنند مه این رشته فقط مخصوص پولدارها و سیاست مداران است اما هر شخص می تواند در این رشته فعالیت كند، حتی در تهران و شهرستان ها برای آشنایی بیشتر با این رشته كلاس های رایگانی برگزار می گردد.
او درانتها اضافه كرد: انتظار داریم هرچه سریع تر وضعیت زمین گلف مشخص شود و تعداد اردوهایی كه برای تیم ملی برگزار می گردد را بیشتر كنند. برنامه هایی برای المپیك ۲۰۲۲ داریم. اگر اردو ها بیشتر شود اساسا می توان پیشرفت را در میان بازیكنان دید. اگر این بازیكنان به مسابقات بین المللی اعزام شوند، تجربه آنان بیشتر شده و در المپیك می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند. اگر امكانات فراهم گردد می توانیم در المپیك ۲۰۲۲ جوانان كسب سهمیه نماییم.

منبع:

1398/11/11
00:27:06
5.0 از 5
4505
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد