انجمن گلف NCGU
احسان حدادی:

از وزیر قول گرفتم اما خبری نشد

از وزیر قول گرفتم اما خبری نشد

انجمن گلف: احسان حدادی با انگیزه ای فراوان خودرا برای حضور در رقابت های المپیك 2020 آماده می كند.


مهری رنجبر: احسان حدادی با استفاده از تجربه سه المپیك قبلی می خواهد در توكیو مدال بگیرد. خودش هم خیلی مطمئن است. هرچند فعلا در كیش و بدون مربی آمریكایی اش تمرین می كند و منتظر است تا كارهای سفرش به آمریكا صورت گیرد. اما او معتقد می باشد آرامش مهمترین ركن موفقیت در المپیك است. * یك ماه و یك هفته در اردوی كیش چطور گذشت؟
هیچی. مثل همیشه تمرین می كنم. تمرینات سنگین بدنسازی و البته پرتاب. البته كنارش كارهای هماهنگی هم با خودم است. در صورتی معمولا باید یك نفر برای انجام كارها باشد تا من همه هم و غمم تمرین باشد. فعلا هم اینجا هستم تا هماهنگی ها برای اردوی آمریكا صورت گیرد، اما من اینجا تنها هستم. *تنهایی سخت می گذرد؟
تنهایی خیلی دشوار است. وقتی مربی باشد اساسا كارها خیلی بهتر پیش می رود. اما من فعلا كه مربی ام مك نیست و حتی حسین توكلی هم دیگر نیست. در صورتیكه از وزیر قول گرفته بودم او تا المپیك كنار باشد اما متاسفانه هیچ خبری نشد. اگر مربی كنارم باشد تمرینات را با كیفیت تر انجام می دهم. در صورتیكه یكسری مسائل را ما نباید بگوییم. ورزرشكار المپیكی نباید دنبال مربی و امكانات اولیه باشد. نمی دانم دیگر چه بگویم. *فدراسیون با مربی تو قرارداد بسته یا مثل تفتیان هنوز هیچ چیز مشخص نیست؟
قرارداد مربی ام امضا شده، تنها از دو ماه و نیم پیش تا به حال، فدراسیون هیچ پرداختی نداشته كه من بخواهم برای مك با خودم ببرم آمریكا. چون فدراسیون نمی تواند به حساب او واریز كند، من دستمزدش را برایش می برم. *همه روی مدال المپیك تو حساب می كنند، شرایط و امكانات تو در حد مدال المپیك هست؟
من در توكیو چهارمین المپیك را تجربه می كنم، اتفاقی كه فكر می كنم برای كمترین ورزشكار ایرانی افتاده است. حالا من می دانم باید شرایطم برای المپیك چطور باشد. خیلی بهتر از خیلی ها می دانم برای مدال المپیك چطور باید بروم؟ فقط با ذهنی آزاد و بدون دغدغه. ورزشكاری كه دغدغه دارد در تمرین تمركز ندارد و مصدوم می شود. چرا خارجی ها به رغم تمرین زیاد و مسابقه مصدوم نمی شوند؟ چون دغدغه ذهنی ندارند. من چهار سال پیش مصدوم شدم، و همه مصدومیت هایم پیش از المپیك تنها به خاطر دغدغه های ذهنی بود و بس. وقتی ورزشكاران ایرانی از یكی، دو سال پیش از المپیك حمایت شوند وبا ذهن آرامی، اساسا 10-15 مدال طلا می گیرند. *حقوق 5 میلیونی امسال كمیته ملی المپیك تا توكیو به المپین ها، كارساز است؟
كار قشنگی است. ببیندی در كشورهای دیگر حتی همین روسیه كه قبولش نداریم. ورزشكار وقتی در المپیك مدال می گیرد تا 4 سال اینده حمایت می شود و همین مساله موجب می شود تا بدون فكر فقط تمرین كند و دیگر به فكر مهاجرت هم نمی افتد. اما در ایران وقتی ورزشكار مدال می گیرد همه حمایت ها قطع می شود تا 3 سال و 6 ماه دیگر، دیگر نباید انتظار مدال داشت. اما وقتی با حمایت به شانس مدالهای المپیك آرامش بدهیم، شك نكنید نتیجه می گیرند. در ایران شانسی مدالی ها خیلی هم نیستند و پس كار خیلی سخت نمی گردد. ورزش زمانی می تواند در المپیك موفق باشد كه همه فكر و ذكرش تمرین باشد و بس. *تو از تجربه المپیك های قبلی برای موفقیت در توكیو استفاده می كنی؟
من برنامه دارم، همان برنامه ای كه پیش از المپیك 2012 لندن را داشتم را حالا اجرا می كنم تا اگر مشكلی پیش نیاید با حمایت كمیته و وزارت در توكیو مدال بگیرم. 254 43


منبع:

1398/10/20
16:25:37
5.0 از 5
4818
تگهای خبر: المپیك , تمرین , رقابت , سفر
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد