انجمن گلف NCGU
گفتگوی انجمن گلف با مدیر اجرایی IWF

روزهای سخت وزنه برداری ایران تا المپیك

روزهای سخت وزنه برداری ایران تا المپیك

انجمن گلف: وزنه برداری ایران تا آغاز المپیك روزهای سختی را پیش رو دارد و یك مصدومیت جدی هم می تواند منجر به از دست رفتن سهمیه شود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، وزنه برداری ایران برای المپیك توكیو تنها می تواند دو سهمیه داشته باشد و الان هم در تلاش است كه بتواند به همین دو سهمیه برسد و در حال گذراندن روزهای سختی است. در ماه آوریل كه مسابقات قهرمانی تمام قاره ها برگزار می شود، دیگر تكلیف سهمیه های المپیك هم مشخص خواهد شد، بدین جهت وزنه برداران ایران هم در این دو، سه مسابقه گزینشی المپیك باقی مانده باید بهترین عملكرد را داشته باشند تا با كسب امتیاز بالا یا در میان هشت نفر اول اوزان خود قرار بگیرند و یا بهترین نفر قاره آسیا شوند تا واجد شرایط برای دریافت سهمیه باشند.
اما نكته مهم دیگر این است بعد از گرفتن دو سهمیه هم خیال ایران راحت نخواهد شد و روز های دلهره آور ایران برای از دست ندادن سهمیه تا خود المپیك ادامه دارد.
با توجه به تغییر سیستم كسب سهمیه المپیك در وزنه برداری، سهمیه تنها به فرد داده می شود نه كشور، بدین سبب هر اتفاقی هم بیفتد امكان جایگزینی به هیچ عنوان وجود ندارد و سهمیه به نفر بعدی در رنكینگ (چه ایرانی باشد چه خارجی) داده می شود. یعنی اگر ایران بتواند هر دو سهمیه ممكن را بگیرد، در صورتیكه یكی از نماینده های ایران تا المپیك مصدوم شود و شرایط حضور در المپیك را نداشته باشد بدین سبب ایران نمی تواند فرد دیگری را اعزام كند و عملا آن سهمیه از دست می رود مگر اینكه نفر بعد از ورزشكار مصدوم در رنكینگ، ایرانی باشد.
آتیلا آدامفی مدیر اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری در گفتگو با ایسنا با تایید این مساله اظهار داشت: "سهمیه ها انفرادی است و اگر ورزشكاری كه واجد شرایط برای حضوردر المپیك است، لطمه ببیند كشورها نمی توانند یك ورزشكار دیگر را جایگزین كنند."
با توجه به اینكه وزنه برداری رشته سنگینی است و هر چه فشار تمرینات بیشتر شود، احتمال لطمه دیدگی هم هست بدین سبب زمانی كه دو نفر اعزامی مشخص شدند، هم آنها و هم كادرفنی روز های سختی را پیش رو دارند تا مبادا در اثر مصدومیت هم ورزشكار المپیك را از دست دهد و هم یكی از دو سهمیه ایران بسوزد.
سهمیه المپیك به غیر از سهمیه میزبان بازی ها، فقط به ورزشكار داده می شود


منبع:

1398/10/14
13:55:54
5.0 از 5
4569
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد