انجمن گلف NCGU
توفیق:

مربی جدید آرامش تزریق کند

مربی جدید آرامش تزریق کند

به گزارش انجمن گلف، عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: از نظر من مهم تری فاکتوری که مربی جدید تیم ملی باید در نظر بگیرد، تزریق آرامش است.علی توفیق در گفت و گو با ایسنا، درباره ی برکناری هاکان دمیر و تغییر سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با تصمیم کمیته فنی، توضیح داد: من فکر می کنم آقای تابش نیا در صحبت های خود به عنوان سخنگوی کمیته فنی، مطالب را مطرح کرده اند و از ابتدا هم تصمیم بر این بوده که ایشان از طرف کمیته فنی صحبت کنند. با اینحال اما درباره ی برکناری هاکان دمیر باید بگویم که قرارداد ایشان رو به پایان است و این را همه می دانستند که تا آخر اردیبهشت با ما هستند.

او افزود: ضمن این که وقتی گزینه های خارجی بهتری مطرح شدند، تصمیم بر آن شد که آقای دمیر از میان گزینه های خارجی کنار برود و نهایتاً دو گزینه خارجی که مشخص هستند، به همراه دو گزینه داخلی، به عنوان نفرات نهایی انتخاب شدند. برای انتخاب یکی از آنها هم فعلا باید تصمیم گیری صورت بگیرد و در آخر لیگ تکلیف مشخص می شود.

هاکان دمیر یک سال قبل با الان خیلی فرق دارد و می شد که عملکرد متفاوت تری داشته باشد، چون الان شناخت بیشتری را از بسکتبال ایران و آسیا دارد.

عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال، در پاسخ به این پرسش که این تغییرات را به چه صورت ارزیابی می نماید، اظهار داشت: اگر تغییرات در راستای آن فرایندی باشد که فدراسیون تعیین و از پوست اندازی، جوان گرایی و... صحبت کرده است باشد، تصمیم خوبی است. الان مقرر است تغییرات صورت بگیرد و اگر بتوانیم شخصی را انتخاب نماییم که در راه مد نظر فدراسیون قدم بردارد، در دو سال باقی مانده از زمان فدراسیون فعلی، پرتی کم تری در زمان خود خواهیم داشت و مسیر جوانگرایی و پوست اندازی بهتر طی می شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا موافق ماندن دمیر نبود، اظهار داشت: من درباب آقای دمیر نظر خودم را ۳۱ اردیبهشت سال قبل گفتم. نظر من این بود که مربیان داخلی می توانستند چرخ بسکتبال را بچرخانند و در آن زمان بهتر بود مربیان داخلی بیایند. دلیل این صحبت های من هم این بود که ما شناختی از آقای دمیر نداشتیم و ایشان در تیم ملی ترکیه کمک مربی بودند که حتی ترکیه به جام جهانی هم نرسید. در یک مقطعی من نظرم این بود که افتخار هدایت تیم ملی در جام جهانی باید برای مربیان ایرانی باشد، اما الان نظرم تا حدودی متفاوت می باشد که دلیل دارد.

کارشناس بسکتبال ایران اشاره کرد: هاکان دمیر یک سال قبل با الان خیلی فرق دارد و می شد که عملکرد متفاوت تری داشته باشد، چون شناخت بیشتری از بسکتبال ایران و آسیا دارد. با اینحال درباب آقای دمیر فدراسیون تصمیم گرفت خون جدیدی را به بسکتبال ما تزریق کند که اساسا افراد با رزومه و قوی تر خیلی بیشتر می توانند به بسکتبال ایران کمک کنند.

مربیانی که بتوانند آرامش را به تیم های ملی ما و خصوصا تیم ملی بزرگسالان تزریق کنند، بسیاری از مسیر را پیش رفته اند. مربی آینده باید بتواند آرامش گم شده را در تیم حکم فرما کند.

او در واکنش به این مساله که فدراسیون بسکتبال طی دو سال ۳ سرمربی مختلف را برای تیم ملی در نظر گرفته است، توضیح داد: من اطلاعی از برنامه های کلی فدراسین ندارم که بدانم این برنامه چه اهدافی را دنبال می کند و چه چشم اندازی دارد، اما در مصاحبه ها و حتی در کمیته فنی هم سوال های خودرا از فدراسیون و شخص آقای داوری پرسیدم که رییس فدراسیون می گوید برنامه داریم و اگر گزینشی می شود برمبنای برنامه های ما است. فدراسیون می گوید تصمیمات ما برمبنای زمان بندی و اولویت ها جلو می روند.

توفیق در پاسخ به این پرسش که با در نظر گرفتن همه شرایط، آیا فقط جدایی دمیر و آمدن سرمربی جدید می تواند به بسکتبال ایران کمک کننده باشد، توضیح داد: به هر حال اگر انتخاب درستی صورت گیرد بله، چون به هر حال جامعه بسکتبال، رسانه ها و کارشناسان از عملکرد سرمربی قبل رضایت نداشتند و امیدوار بودند که نتایج بهتری توسط هاکان دمیر حاصل شود. اگر در میان گزینه ها انتخاب درستی صورت گیرد می تواند این جامعه بسکتبال را به سمت رشد حرکت دهد.

دبیر سابق فدراسیون بسکتبال ایران در زمان ریاست مرحوم محمود مشحون، در آخر اظهار داشت: چیزی که من در جمع مطرح کردم و تقریباً همه اعضای کمیته فنی روی آن توافق نظر داشتند، این بود که ما در وضعیت فعلی برای رسیدن به اهداف خود نیازمند یک محیط آرام هستیم که در آن آرامش حکم فرما باشد. مربیانی که بتوانند این آرامش را به تیم های ملی ما و خصوصا تیم ملی بزرگسالان تزریق کنند، بسیاری از مسیر را پیش رفته اند. مربی آینده باید بتواند آرامش گم شده را در تیم حکم فرما کند.

منبع:

1403/02/16
08:44:26
0.0 از 5
178
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد