انجمن گلف NCGU
وزیری:

شاید خنده دار باشد، ولی مدال المپیك می خواهم

شاید خنده دار باشد، ولی مدال المپیك می خواهم

به گزارش انجمن گلف میلاد وزیری با سهمیه ای كه گرفت، حالا به دنبال یك مدال از دومین تجربه المپیكی اش است.مهری رنجبر: میلاد وزیری در حالیكه به فكر خداحافظی بود باردیگر به تیروكمان برگشت؛ با سهمیه المپیك 2020 توكیو. كماندار ریكرو با همه مشكلاتی كه پشت سر گذاشته، حالا دلش از دومین تجربه المپیكی، مدال می خواهد. هرچند به نظر خودش شاید به نظر بعضی ها به حرفش بخندند.
*چطور رفتید و باردیگر با سهمیه برگشتید؟
فدراسیون پس از المپیك مرا بدون كمیته انضباطی كنار گذاشت. اصلاً ممنوع الكار شدم و به همین خاطر 4-5 سال فعالیت ورزشی نكردم و حتی به حد افسردگی هم رسیدم، مخصوصاً كه تازه ازدواج كرده بودم، با كمك همسرم كم كم خودم را پیدا كردم و كارم را با مربیگری در باشگاهم استارت زدم و البته كنارش خودم هم تمرین می كردم تا با ركوردهای خوبم برای المپیاد سیزم كره به اردو دعوت شدم، فدراسیون هم به خاطر ركوردهایم مرا برای قهرمانی آسیا و انتخابی المپیك دعوت كرد اما تربیت بدنی نیروهای مسلح به خاطر اختلافش با فدراسیون اجازه نداد و بعد هم شجاعی گفت نمی گذارم بیایی. آن موقع فدراسیون هر وقت آرامش نبود مرا می خواست. برای بازی های آسیایی جاكارتا هم دعوت شدم و پس از آن به خاطر زندگی ام باید كار می كردم. وقتی خیلی دنبال اسپانسر بودم و پیدا نكردم تصمیم به خداحافظی گرفتم، اما یك روز در آكادمی ملی المپیك رئیس كمیته ملی المپیك را دیدم، پرسید اینجا چه كار می كنی؟ چرا اردو نیستی؟ او پیگیر كارهایم شد، حتی بیشتر از خودم و فروردین امسال به اردو برگشتم و ركوردم جزو چند نفر اول تیم ملی بود.
*فكر می كردید سهمیه بگیرید؟
من به خاطر ایمان به توانایی هایم مطمئن بودم. هرچند هنوز در اوج آمادگی نیستم. اوج آمادگی من پیش از المپیك 2012 لندن بود كه در جهانی آمریكا با تكرار ركورد ایران، در دور مقدماتی سوم شدم و قهرمان جهان چهارم. شاید در لندن می توانسم مقام بهتری بگیرم اما با اتفاقاتی كه افتاد نشد. من قهرمانی را دیده ام و حتی جزو 8 نفر اول هم بوده ام. حالا هم كه برگشته ام به صالحی امیری گفته ام تنها دنبال سهمیه نیستم و مدال المپیك می خواهم. شاید به نظر خیلی ها خنده دار باشد اما من توانایی اش را در خودم می بینم.
*در این چند ماه مانده تا المپیك چه چیزی لازم داری تا فقط برای مدال تمرین كنی؟
در این 8 ماه فقط آرامش می خواهم و دوری از حاشیه. من به جلو نگاه می كنم. وقتی می توانیم مدال بگیریم كه برنامه اردو، مسابقات تداركاتی، اردوی مشترك در كره با تیم های برتر داشته باشیم و حمایت مالی از بچه ها مهم می باشد تا بچه ها بدون دغدغه فكری با همه تمركز تمرین كنند. در حالیكه من حالا مجبورم به خاطر هزینه زندگی در باشگاه و مدارس تیروكمان آموزش دهم كه این مساله از نظر فنی تاثیر منفی روی كارم می گذارد.
*از حالا چه مدالی در المپیك را برای خودت كنار می گذاری؟
من با مدال طلا آرام می گیرم اما هیچ وقت قول مدال نداده ام. نه قول مدال المپیك و نه حتی استانی و كشوری. با این وجود همه تلاشم را برای بهترین رنگ انجام می دهم.
*مشكل تجهیزات نداری؟
مشكل ما تجهیزات قدیمی است. كمانداران هزینه تجهیزات را خودشان می دهند. حالا كمان حرفه ای حداقل 40-50 میلیون تومان است. همه رقبای ما به خاطر اسپانسرهایشان معمولاً دو كمان دارند. ما هم قبلاً داشتیم اما حالا نه. به روز نبودن تجهیزات شاید در نیمه حرفه ای خیلی تأثیرگذار نباشد اما در حرفه ای روی ركورد خیلی مؤثر است. كمانم و زه اش برای 8 سال پیش است و همین رقابت را با كمانداران دیگر سخت می كند.

۲۵۵ ۴۳1398/09/27
18:21:15
5.0 از 5
4670
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد