انجمن گلف NCGU

عیب یابی مشکلات ماشین لباسشویی بوش

عیب یابی مشکلات ماشین لباسشویی بوش

انجمن گلف: تعمیر ماشین لباسشویی بوش، هنگامی که عملکرد آن مختل شده است، ضرورت پیدا می کند.


با این که که ماشین های لباسشویی برند بوش، به طور کلی، دستگاه‌ های قابل اعتمادی هستند. با این حال، مانند هر وسیله‌ی الکتریکی دیگری، ممکن است با گذشت زمان دچار مشکلاتی شوند. تعمیر ماشین لباسشویی بوش، هنگامی که عملکرد آن مختل شده است، ضرورت پیدا می کند.

حال برای رفع خرابی به وجود آمده، باید عیب یابی مشکلات ماشین لباسشویی بوش را بشناسید و با شیوه تعمیر هر کدام آشنا باشید. به منظور سهولت بیش تر در انجام این اقدامات، تکنسین های نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، یک به یک آن ها را بررسی نموده و کمک کرده اند تا با راهکار های ارائه شده، خرابی های به وجود آمده را برطرف نمایید.

 

چرا ماشین لباسشویی بوش روشن نمی‌ شود؟

مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل است و پریز برق کار می‌ کند. بررسی کنید که فیوز ها یا قطع کننده‌ های مدار مربوطه روشن باشند. در صورت وجود هر گونه ایراد در تامین برق لباسشویی بوش، مشکل روشن نشدن این دستگاه ایجاد می شود.

دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش

بررسی کنید که شیر آب باز باشد و شلنگ ‌های ورودی آب به درستی به دستگاه و شیر آب وصل شده باشند. هم چنین، ممکن است فیلتر ورودی آب مسدود شده باشد. باید به صورت دوره ای برای تمیز کردن و یا نظافت این فیلتر اقدام کنید. چنان چه در این زمینه دانش فنی کاملی ندارید، با تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

علت تخلیه نکردن  ماشین لباسشویی بوش

شلنگ تخلیه آب باید به درستی وصل شده باشد و در مسیر آن خمیدگی یا انسداد وجود نداشته باشد. هم چنین، ممکن است فیلتر تخلیه آب مسدود شده باشد که برای تمیز کردن آن باید به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است مشکل تخلیه نکردن لباسشویی بوش به وجود آید.

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش که صدا های عجیبی ایجاد می ‌کند

ممکن است اشیاء فلزی یا سکه‌ در جیب لباس ‌ها باقی مانده باشند. هم چنین، ممکن است بار داخل دیگ لباسشویی بوش نا متعادل باشد. پیش از شستشو لباس ها، حتما جیب های آن ها را بررسی کرده و مطمئن شوید که خالی هستند.

نحوه عیب یابی نشتی آب از ماشین لباسشویی بوش

محل نشتی را پیدا کنید. ممکن است مشکل از شلنگ‌ های ورودی یا خروجی آب، درب لباسشویی بوش، یا پمپ تخلیه باشد. هر یک از بخش های معیوب باید تعمیر و یا تعویض شوند. با کمک تکنسین متخصص ماشین لباسشویی بوش ایرادات این بخش ها را برطرف نمایید.

 

علت ارور روی صفحه نمایش لباسشویی بوش

هر ارور و کد خطا که به واسطه لباسشویی بوش نشان داده می شوند، نشانه از بروز ایراد و مختل شدن عملکرد این دستگاه به حساب می آیند. بر اساس مدل لباسشویی بوش خود، راهنمای فارسی آن را مطالعه کرده و ارور نشان داده شده را بررسی نمایید. اگر در این امر مهارت بالایی ندارید، حتما با تعمیرکار لباسشویی بوش تماس بگیرید.

دلیل نچرخیدن دیگ لباسشویی بوش چیست؟

این مشکل می ‌تواند ناشی از خرابی در تسمه، موتور، یا کوپلینگ باشد. ممکن است تسمه یا کوپلینگ به دلیل فرسودگی و از دست دادن کارایی خود، معیوب شده باشند. باید حتما قطعات جدیدی را به جای آن ها مورد استفاده قرار دهید. برای بررسی موتور، باید با ساختار آن آشنا باشید. برای رفع این خرابی بهتر است از تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش درخواست کمک کنید.

چرا لباس ها در لباسشویی بوش تمیز نمی شوند؟

با انتخاب برنامه نا مناسب، استفاده از مواد شوینده نا مناسب، یا خرابی در سنسور ها، مشکل تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش ایجاد می شود. از این رو باید حتما بر اساس میزان کثیفی لباس ها و همین طور جنس آن ها، برنامه شستشو مناسبی را انتخاب کنید. هنگام خرید مواد شوینده نیز به سازگار بودن آن با این دستگاه دقت شود.

 

راهکار هایی برای جلوگیری ازخراب شدن لباسشویی بوش

 • برای جلوگیری از بروز مشکلات، به طور مرتب ماشین لباسشویی بوش خود را سرویس و تمیز کنید.
 • از شوینده‌ های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید و از اضافه بار کردن دستگاه خودداری نمایید.
 • از برنامه‌ های شستشوی مناسب برای نوع لباس ‌های خود استفاده کنید.
 • از مواد شوینده و نرم‌کننده ‌های باکیفیت استفاده کنید.
 • لازم است به صورت دوره ای برای بررسی و نظافت و یا حتی تعویض فیلتر تخلیه اقدام شود.
 • دستگاه خود را در مکانی خنک و خشک قرار دهید.
 • از اضافه بار دستگاه خودداری کنید و در زمان پر کردن دیگ، به ظرفیت تعریف شده برای لباسشویی خود توجه نمایید.
 • از نصب ماشین لباسشویی بوش در مکان های مرطوب یا مستعد نشت آب خودداری شود.
 • به طور مرتب و به صورت دوره ای فیلتر های ورودی و خروجی آب، و هم چنین محفظه صابون را تمیز کنید.
 • در صورتی که در انجام اقدامات گفته شده، مهارت کافی ندارید، با تکسنین متخصص لباسشویی بوش تماس بگرید.
 • به منطور بهره مند شدن از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش در محل، باید درخواست خود را از طریق مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران ثبت نمایید.

منبع اصلی : مشاور کالا

1403/02/05
12:11:13
0.0 از 5
374
تگهای خبر: رپورتاژ , برند , خدمات , كیفیت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد