انجمن گلف NCGU

اثبات خلاف ادعای فدراسیون ژیمناستیك بعلاوه انتشار نامه های معترضان به مسابقات دختران

اثبات خلاف ادعای فدراسیون ژیمناستیك بعلاوه انتشار نامه های معترضان به مسابقات دختران

انجمن گلف: نایب رییس بانوان فدراسیون ژیمناستیك به برخی از حواشی پیش آمده در مسابقات ژیمناستیك برای همه دختران پاسخ داد اما اظهارات او منتاقض با اعتراض تیمهای شركت كننده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، روز دوشنبه گزارشی با عنوان "پلیس ۱۱۰ و تحصن در مسابقات ژیمناستیك دختران" در ایسنا منتشر گردید كه در این رابطه روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیك گفتگویی با نایب رییس بانوان فدراسیون منتشر نموده كه در ادامه می آید:

منیژه پازوكیان درباب رقابت های «ژیمناستیك برای همه» كه در رامسر انجام شد گفت: این دوره از رقابت های «ژیمناستیك برای همه» در سطح خیلی وسیعی انجام شد و در نوع خود بی نظیر بود. ما تا الان مسابقات بانوان را در این حجم برگزار نكرده بودیم.

وی افزود: ۵۱ تیم از ۱۵ استان در این رقابت ها شركت كرده بودند. البته هیجانات برخی مادران موجب شد حاشیه هایی در خلال مسابقات ایجاد شود كه ما این حاشیه ها را مدیریت كردیم. از مربیان خواستیم اگر اعتراضی نسبت به نتایج دارند آنرا به صورت مكتوب برای فدراسیون ارسال نمایند و تا امروز تنها یك اعتراض برای فدراسیون ارسال شده كه نشان میدهد سایر اعتراض ها به خاطر احساسات مادران بوده و منطقی پشت آن نبوده است. البته به اعتراض كتبی كه به فدراسیون ارسال شد رسیدگی خواهد شد تا حق كسی پایمال نشود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون ژیمناستیك اشاره كرد: نكته مهم در شاخه «ژیمناستیك برای همه» این است كه نتایج اهمیت چندانی در آن ندارد و بیشتر جنبه همگانی دارد و به همین خاطر هم است كه به تعداد زیادی از شركت كنندگان مدال اهدا شد. البته فردی در حین مسابقات كوشش كرد از احساسات مادران سوء استفاده نماید كه مسئولان حراست این اجازه را به وی ندادند. به هر حال شاخه «ژیمناستیك برای همه» در ایران سابقه خیلی كمی دارد و زمان می برد تا فرهنگ آن جا بیفتد.

پازوكیان در مورد اینكه گفته شد پلیس به خاطر درگیری هایی كه وجود داشت در محل برگزار مسابقات حاضر شد، اظهار داشت: پلیس از همان ابتدا در بیرون از محوطه مسابقه حضور داشت چون این مسابقات تعداد زیادی شركت كننده داشت و ما حتی برای برگزاری مسابقات از شورای تامین استان مجوزهای لازم را كسب كرده بودیم و حضور پلیس هم به خاطر برقرار امنیت مسابقات بود.

وی در مورد موافقت فدراسیون جهانی ژیمناستیك با حضور بانوان محجبه ایران در رقابت های بین الملی آكروباتیك ژیمناستیك اظهار داشت: این اتفاق یك موفقیت بزرگ برای ژیمناستیك ایران است كه موجب شد بانوان ژیمناستیك كار ایران سرشار از انگیزه شوند. برنامه های زیادی برای برگزاری كلاس های مختلف داوری و مربیگری در آكروژیم داریم و خبرهای خوبی درباب این رشته جذاب فرا می رسد.

به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، اما بر خلاف ادعای نایب رییس بانوان، معترضان به این مسابقات بیشتر از یك نفر هستند.

نامه های اعتراضاتی كه مربیان و مادران به فدراسیون ژیمناستیك فرستادند در اختیار ایسنا گذاشته شده است. این نامه ها نشان میدهد كه بیشتر از یك مربی به نحوه برگزاری مسابقات اعتراض داشته و نامه های اعتراض آمیز خودرا خطاب به درگاهی و فدراسیون ژیمناستیك فرستاده اند.

متن یكی از نامه ها كه به امضای چندین مربی شركت كننده در مسابقات رسیده، به شرح زیر است:

ریاست محترم فدراسیون سركار خانم دكتر درگاهی

سلام و علیكم

احتراما به استحضار می رساند گروهی از مربیان در چند بند اعتراض دارند.

۱- بازنگری فیلم ها

۲رویت برگه های امتیاز تیم ها

۳- بررسی فرم لباس ها

۴-تیمی كه لباس تیم دیگر را می پوشد به شكلی امتیاز داده می شود

۵-طبق قوانین داوری قضاوت داوران به حق نبوده و لطفا این مورد بررسی شود

۶- كپی تیم های جهانی ۲۰۱۹ را اجرا كردنعلاوه بر این نامه هایی از جانب هیات های ژیمناستیك چند شهرستان به اداره كل ورزش جوانان استان های هر شهرستان ارسال شده است تا از این طریق پیگیر اعتراض خود نسبت به نحوه برگزاری و داوری این مسابقات شوند.

هیات های این شهرستان ها به نحوه داوری این مسابقات اعتراض داشته و تقاضای ویدیو چك كرده اند. همین طور در بعضی از این نامه ها آمده است كه مربیان از كادر فنی فدارسیون به سبب پاسخگو نبودن رضایت نداشته و در بعضی دیگر از نامه ها از مدال دادن به ورزشكاران بدون حكم گله مند بودند. این نامه های رسمی نیز نزد ایسنا محفوظ است.

منبع:

1398/09/26
18:40:44
5.0 از 5
4481
تگهای خبر: تیم , داور , رقابت , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد