انجمن گلف NCGU
احمدی:

۵۷ درصد جامعه گرفتار فقر حركتی است

۵۷ درصد جامعه گرفتار فقر حركتی است

به گزارش انجمن گلف معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در همایش ورزش برای همه اظهار داشت: 57 درصد جامعه گرفتار كم تحركی هستند، بنا بر این شاهد شیوع قابل توجه بیماریهای غیرواگیر هستیم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، همایش یك روزه "ورزش برای همه" با ترویج مشاركت افراد دارای معلولیت در امر ورزش با حضور عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، حجت الله ایوبی دبیركل كمیسیون ملی یونسكو، هادی رضایی دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك و مجید رباطی سازمان ورزش شهرداری در سالن فارسی آكادمی ملی المپیك و پارالمپیك انجام شد.
احمدی در این همایش اظهار نمود: متاسفانه آمار مسئولین سلامت كشور نشان میدهد كه هم اكنون شیوع كم تحركی و فقر حركتی در كشورمان ۵۷ درصد است كه همین عامل سبب شیوع بیماریهای غیرواگیر در جامعه شده است.
وی اظهار داشت: در گزارشی كه بتازگی توسط معاونت سلامت وزارت بهداشت ارائه شده است، ۳درصد تولید ناخالص ملی صرف بیماریهای غیرواگیر می شود كه این رقم چیزی حدود ۴۵هزار میلیارد تومان است.
احمدی اشاره كرد: ورزش كم هزینه ترین راه پیش گیری از بیماریهای ناشی از كم تحركی است. البته باید به این مساله تاكید نماییم تغذیه كه نقش موثری دراین زمینه دارد در ضمن دهه گذشته تغییر قابل توجهی پیدا كرده و در شیوع بیماریهای غیرواگیر نقش شایان توجهی داشته است.
معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی درانتها افزود: امروز در وزارت ورزش و جوانان برای پیش گیری از بیماریهای غیرواگیر اهتمام كرده ایم تمركز خودرا به توسعه ورزش همگانی معطوف نماییم. هرچند سازمانها و ارگانها در توسعه ورزش همگانی در میان اقشار مختلف نقش زیادی دارند اما هنوز نیاز به یك همكاری و هم افزایی بین دستگاههای مختلف داریم.
همچنین سوتان اسوتكوفسكی رئیس دفتر منطقه ای یونسكو در ایران اظهار داشت: از همه كسانی كه در این برنامه حضور داشتند و همكاری كردند تشكر می كنم. یادمان باشد كه موانعی كه بر سر راهمان قرار دارد، نباید مانع از حركت ما شود. خوشبختانه ایران تلاش زیادی برای ترویج ورزش معلولان كرده و این باارزش است. ورزش ابزار مهمی برای تقویت زمینه های اجتماعی است و رابطه ای مثبت بین افراد دارای معلولیت و سایر افراد به وجود می آورد. یونسكو نیز كارهای زیادی در حوزه تربیت بدنی كرده و تلاش داشته كه توسعه جهانی در ورزش را ایجاد كند. ارتقای كیفی برنامه های تربیت بدنی در منشور بین المللی یونسكو مورد تاكید قرار گرفته است.1398/09/25
14:59:30
5.0 از 5
4578
تگهای خبر: المپیك , تیم , دستگاه , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد