انجمن گلف NCGU
قاسم حدادی فر در گفت وگو با انجمن گلف:

بازی مستقیم در فوتبال آسیا هم منسوخ شده

بازی مستقیم در فوتبال آسیا هم منسوخ شده

انجمن گلف: پیشکسوت فوتبال ایران می گوید بازی مستقیم حتی در فوتبال آسیا نیز منسوخ شده و زمان تغییر نسل فوتبال ایران فرارسیده است.قاسم حدادی فر در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا و حسرت صعود به فینال این مسابقات، اظهار داشت: باتوجه به حساسیت بازی و ذهنیتی که داشتیم، بازی را خیلی خوب شروع کردیم و توانستیم به گل برسیم اما متاسفانه خوب ادامه ندادیم و بازی از دستمان در نیمه اول خارج شد. نکته بسیار مهم این که قطری ها زمانی به گل های خود رسیدند که بر بازی مسلط نبودند و این نشان میدهد تیم ملی فوتبال ایران در انتقال دفاعی خوب عمل نکرده است.

عمده ترین دلیلهای شکست مقابل قطر

وی اضافه کرد: در نیمه دوم خیلی خوب شروع کردیم اما در سازماندهی مشکل داشتیم و زمانی که به فاز حمله می رفتیم با عدم سازماندهی تیمی مواجه بودیم و تیم قطر توانست از نقطه ضعف ها به خوبی استفاده نماید. نتوانستیم این نقاط ضعف را به خوبی پوشش دهیم و بنا بر این ضربه خوردیم و حسرت بزرگی به دلمان ماند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به این که در دقایق پایانی ۱۳ دقیقه وقت تلف شده داشتیم، عنوان کرد: درست نبود اینطور بازی مستقیم انجام دهیم. هر چند توانستیم موقعیت هم در بازی مستقیم خلق نماییم ولی در کل، شکل فوتبال مان مثل بازی با ژاپن نبود و ریتم بازی بسیاری از دستمان در می رفت. زمان زیادی بازی در کنترل ما نبود و باتوجه به سازماندهی نامناسب در خط دفاعی، می توان این موارد را از عمده ترین دلیلهای شکست دانست.

حدادی فر افزود: در ضد حملات غافلگیر می شدیم و فرصت خیلی خوبی بود که با یک تیم فوق العاده و یک نسل خیلی خوب قهرمان شویم اما جام ملت ها تمام شده است و باید از فردا کار خودرا برای جام جهانی آماده کنیم؛ رفتن به جام جهانی کار راحتی است و امیدوار هستم با برنامه ریزی بتوانیم از گروه خود صعود نماییم.


ضعف تیم ملی در بازی سازی از خط دفاعی و انتقال توپ از دفاع به حمله؟
وی درباب ضعف تیم ملی فوتبال ایران در بازی سازی از خط دفاعی و انتقال توپ از خط دفاعی به حمله، بیان کرد: زنگ خطر برای تیم ملی از بازی دوم مقابل هنگ کنگ زده شد. زمانی که هنگ کنگ از جلو تیم ملی را تحت فشار و پرس قرار داد و اجازه نداد از خط دفاعی بازی نماییم، در همان بازی ضعف های ما تا حدودی مشخص شد هر چند در بازی های بعد بهتر شدیم اما این ضعف کلی تیم ما و فوتبال ایران است و تیم های نوجوانان و امید ما نیز همینگونه بازی می کنند، سبکی که مربوط به بازی مستقیم است و موجب می شود بین خطوط فاصله ایجاد و موجب شود تیم حریف از این فاصله استفاده نماید.

کاپیتان سابق تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به این که در فوتبال ایران پله پله توپ را از دفاع به حمله جلو نمی بریم، اظهار داشت: سبک فوتبال ما اینطور است که مستقیم بازی می نماییم و اینگونه یکی دو خط را در زمین حذف می نماییم. می بینیم که برای تیم ملی نوجوانان در جام جهانی همین اتفاق رخ داد، در تیم امید همین اتفاق افتاد، در باشگاه ها با همین مشکل مواجه هستیم و با وجود شایستگی تیم ملی می بینیم که حذف شدیم و حتی یک کارشناس عادی هم متوجه بود که نمی توانیم از خط دفاعی بازی سازی نماییم و پله پله پیش برویم و رو به بازی مستقیم می آوریم.

حتی کشورهای عربی هم مستقیم بازی نمی کنند

حدادی فر با اشاره به این که امروزه بازی مستقیم در فوتبال دنیا منسوخ شده است، اظهار داشت: حتی کشورهای عربی نیز دیگر بصورت مستقیم بازی نمی کنند و این سبک فوتبال در آسیا نیز منسوخ شده است.

وی با اعلان اینکه شکل فوتبال ایران تهاجمی است، توضیح داد: بین خطوط ما فاصله ایجاد می شد و با وجود سرعتی بودن دو مدافع میانی تیم ملی در دیدار مقابل قطر اما در موقعیت تک به تک با مهاجمان حریف بدون پوشش قرار می گرفتند و سازماندهی تیم ملی گرفتار مشکل می شد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با تأکید بر این که تیم ملی فوتبال ایران نیز موقعیت های خوبی به وجود آورد اما نتوانستیم به خوبی از موقعیت ها استفاده نمائیم، اظهار داشت: مشکل ما ضعف ساختاری در فرم بازی است و نمی توانیم از عقب توپ را به خوبی منتقل نماییم، باید در فوتبال پایه با برنامه ریزی در این رابطه پیش برویم و در باشگاه ها نیز بتوانیم از خط دفاعی توپ را به خطوط جلوتر منتقل نماییم، ما به صورتی از فوتبال نیاز داریم که پله پله و منطقه منطقه جلو برویم چونکه فوتبال روز دنیا به این سمت رفته و ما نیز باید به این نوع فوتبال روی بیاوریم.

ذهنیت منفی تیم ملی نسبت به تیم داوری؟

حدادی فر درباب ذهنیت منفی تیم ملی فوتبال ایران نسبت به داور کویتی دیدار مقابل قطر، اشاره کرد: در فوتبال امروزی با وجود کمک داور ویدیویی فکر می کنم چالش داوری حل شده و حتی دیدید که داور در ۱۳ دقیقه وقت اضافه ۳ دقیقه دیگر نیز زمان بازی را افزایش داد. پرداختن به مسائل داوری تیم را از مسیر اصلی خارج می کند و تمرکز تیم را بر هم می زند و برخی رسانه ها نیز به این مسئله دامن زدند هرچند خیلی تاثیر گذار نبود.

سخت جریمه شدیم

وی با اشاره به این که تیم ملی گرفتار برخی مشکلات درون تیمی بود که به تیم از نظر فنی ضربه زد، عنوان کرد: در نیمه دوم باید کار را تمام می کردیم و موقعیت های خوبی داشتیم که استفاده نکردیم و سخت جریمه شدیم. یک نسل فوتبالی خیلی خوب با یک مربی توانمند، نتوانستند به قهرمانی برسند اما باید امیدوار باشیم و مسیر خودرا ادامه دهیم و از همین فردا کار را شروع نماییم.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران افزود: باید بصورت زیرساختی و از رده های پایه کار نماییم، این پروسه در کوتاه مدت جواب نمی دهد اما در بلندمدت حتما نتیجه بخش خواهد بود چونکه پتانسیل خیلی خوبی در فوتبال ایران وجود دارد و می توانیم موفق باشیم.جای حسین نژاد و حزباوی خالی نبود؟

حدادی فر در پاسخ به این که به نظر می رسید حضور تیم ملی با میانگین سنی بالا مشکل آفرین خواهد بود و علاوه بر این جای برخی بازیکنان نظیر حزباوی مدافع میانی تیم فوتبال السد قطر و حسین نژاد پدیده لیگ برتر فوتبال ایران در تیم ملی خالی بود، بیان کرد: باید به نظرات فنی مربی احترام بگذاریم که به نظر منطقی بود هر چند در کنار این بازیکنان، می توانستیم از برخی بازیکنان جوان استفاده نمائیم که به عنوان پشتوانه برای فوتبال ایران باشند و بتوانند در جام جهانی بازی کنند.

باید به قلعه نویی فرصت داد

وی افزود: شاید پس از جام ملت ها حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد تیم ملی آخرین بازی ملی خودرا انجام می دادند و چه خوب که می توانستند افتخار بزرگی را برای فوتبال ایران به ارمغان آورند. زمان تغییرات فرا رسیده و کادر فنی به این مساله واقف است و ان شاءالله تیم ملی یک تغییر نسل خوب خواهد داشت و برخی بازیکنان هستند که می توانند در کنار جوانان که به تیم اضافه می شوند آینده فوتبال ایران را رقم بزنند چونکه بازیکنان بسیار خوبی داریم و با حضور بازیکنان جوان و با تجربه می توانیم موفق عمل نماییم. اساسا این مساله در دستور کار آقای قلعه نویی قرار دارد و با شناختی که از وی داریم این کار به انجام می رسد و باید به او فرصت داد و برنامه ریزی خوبی برای جام جهانی داشت.

همه چیز را نباید پشت تیم ملی پنهان کرد/ نه در رده ملی نه در رده باشگاهی موفق نیستیم

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با اعلان اینکه به شخصه به نظر قلعه نویی احترام می گذارم و باتوجه به زمان کم، یک تیم همدل و با تجربه داشت که مستحق قهرمانی بودند و می توانستند به آسانی قطر را شکست دهند، اظهار داشت: همه چیز را نباید پشت تیم ملی پنهان نماییم و باید با برنامه ریزی در رده پایه و بصورت ساختاری فعالیت نماییم چونکه تیم های آسیای شرقی به خوبی برنامه ریزی کرده اند؛ ما نه در فوتبال ملی و نه در فوتبال باشگاهی موفق نیستیم و بعد از سال ها که ژاپن را بردیم فکر کردیم قهرمان آسیا شده ایم و این ذهنیت در دیدار مقابل قطر تیم ملی را تحت تاثیر قرارداد.
1402/11/21
09:34:33
0.0 از 5
223
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد