انجمن گلف NCGU
فرزام :

سهمیه روئینگی ها، به شرط مدال طلا!

سهمیه روئینگی ها، به شرط مدال طلا!

به گزارش انجمن گلف افشین فرزام امیدوار است پاروزنان روئینگ برای توكیو هتریك كنند. بعداز المپیك لندن و ریو. او كه با محك پاروزنانش در قهرمانی آسیا، راضی برگشته، البته خوب می داند اردیبهشت ماه سال آینده ملی پوشان كار سختی دارند.


مهری رنجبر: آن هم با شرط جدیدی كه فدراسیون جهانی روئینگ برای سهمیه گذاشته است. سهمیه به شرط مدال طلا. با این وجود فرزام با اطمینان می گوید: « ما در تك نفره های سنگین وزن شانس سهمیه داریم.»
*كار را برای انتخابی المپیك استارت زدید، اردوچطور است؟
بچه ها بعداز ریكاوری دو هفته ای، به اردو برگشتند تا این دفعه برای انتخابی المپیك اماده شوند. در فرصت 5 ماهه پاروزنان طبق برنامه با شدت تمرین می كنند برای اردیبهشت ماه سال آینده و موفقیت در انتخابی. چونكه این رقابتها با حضور قایقرانان روئینگ اسیا و اقیانوسیه خیلی متفاوت می باشد. *به سهمیه بچه ها امیدوارید؟
ما قبلا در المپیك لندن و ریو سهمیه گرفته ایم و شك ندارم برای توكیو هم سهمیه می یگریم. اما شرایط برای گرفتن سهمیه امسال سخت تر است. چونكه طبق قوانین جدید روئینگی های زن و مرد برای سهمیه چهار ماده با هم رقابت می كنند و هر كشور نهایت دو سهمیه می گیرد به شرط مدال طلا. همه كشورها هم برای قهرمانی و سهمیه برنامه دارند. این گردنگیر كار را سخت تر می كند، چونكه ما قبلا با مدال نقره سهمیه گرفته ایم، نه طلا. حالا باید همه تلاش پاروزنان برای دو مدال طلا باشد. *در چه موادی شانس سهمیه داریم؟
در تك نفره سنگین وزن و دو نفره سبك وزن. البته دو نفره سنگین وزن بدون شانس نیستیم اما با شرط مدال طلا باید بیشتر تلاش نماییم. دو نفره مردان هم شانس دارد و من موقع سفر ارنج های مطمئن را انتخاب می كنم. *از حالا تركیب تیم برای انتخابی المپیك مشخص است؟
تاحدود زیادی مشخص شده چه پاروزنانی شاخص تر هستند. هرچند 90 درصد تركیب مسافران معلوم است، اما اعتقاد دارم هر قایقرانی شاخص ها را پشت سر بگذارد می تواند به اردو بیاید و در انتخابی ها شركت نماید. *وضعیت عاقل حبیبیان برای آمدن به اردو به كجا رسید؟
عاقل خیلی دوست دارد به اردو بیاید. اما وی در این ماه درگیر به دنیا امدن فرزندش است و استخدامش در وزارت ورزش. بدین سبب برای برگشت به اردو باید تا حدودی مشكلاتش حل شود. اگر مسائل را هماهنگ كند می تواند به اردو برگردد و برای انتخابی اماده شود. *بچه های ما همیشه مشكل پارو و قایق كهنه را دارند، این مشكل همچنان ملی پوشان را در انتخابی به دردسر نمی اندازد؟
ما برای قهرمانی آسیا مشكل پارو و قایق را داشتیم اما برای سهمیه المپیك با شاخص می آییم. هرچند قایق ها قدیمی است اما می توانیم كار را جلو ببریم. قایق تمرینی بچه های ما برای 8 سال پیش است در صورتیكه تولید كننده ها قایق هایی جدید طراحی و تولید كرده اند كه حتی روی سرعت بچه ها هم تاثیر می گذارد. وقتی پاروزنان با قایق های جدید تمرین نكرده اند و فرصت زیادی پیش از مسابقه برای عادت به انها ندارند در مسابقه به دردسر می افتند، به همین خاطر ما مجبوریم برای مسابقات قایق هایی با سرعت پایین تر را كرایه نماییم. اما تیم های كره، ژاپن، چین و هنگ كنگ با قایق های به روز تمرین می كنند و در رقابت تنگا تنگ كار را برای بچه ها سخت می كنند. بچه های ما در این مواقع باید فاصله را با رقبا بیشتر كنند تا دردسر نداشته باشند. 251 251

1398/09/21
15:57:24
5.0 از 5
4513
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد