انجمن گلف NCGU

9 ماه تا المپیك، كاروان ایران فعلا خلوت تر از گذشته!

9 ماه تا المپیك، كاروان ایران فعلا خلوت تر از گذشته!

به گزارش انجمن گلف حدود نه ماه به شروع المپیك ۲۰۲۰ توكیو مانده و ورزشكاران و تیم های ملی ورزشی برای كسب سهمیه المپیك تلاش می كنند.


زاوش محمدی: كمتر از یك سال به آغاز المپیك 2020 توكیو زمان باقی مانده و تب كسب سهمیه المپیك بین ورزشكاران این روزها داغ است. تا این لحظه تیم ملی بسكتبال در بین ها رشته های تیمی، احسان حدادی، پرتاپ كننده دیسك و حسن تفتیان، دونده سرعت در دو و میدانی، نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان در رشته تیراندازی موفق به كسب سهمیه المپیك شدند. همینطور در كشتی آزاد و فرنگی، ایران موفق شد از دوازده سهمیه موجود، پنج سهمیه را كسب كند و برای بقیه سهمیه ها به مسابقات دیگر انتخابی نیم نگاهی داشته باشد.

بسكتبال و سومین حضور در المپیك جام جهانی چین، نخستین فرصت بلندقامتان بسكتبالیست بود تا زودتر از بقیه رشته های تیمی موفق شوند سهمیه المپیك توكیو را به دست آوردند. این مسابقات برای ملی پوشان بالا و پایین زیادی داشت و در ایام پایانی مرحله گروهی تیم ملی فشار زیادی را تحمل كردیم و بیشتر از آنكه نگاه ها به بازی تیم ملی ایران باشد به گروه دیگر و بازی چین چشم های مان را دوخته بودیم و تمام هوش وحواس مان به بازی ‎های چینی ها بود، اما وقتی هم چین و هم ایران به گروه بازنده ها راه یافتند، خیال ها راحت تر از گذشته شد و تیم ملی ایران هم با آرامش بیش تری به كار خود ادامه داد و توانست بعنوان بهترین تیم آسیایی سهمیه المپیك را جذب نماید.


احسان حدادی و چهارمین المپیك پرتاب كننده دیسك ملی پوش در اردیبهشت ماه امسال موفق شد تا چهارمین سهمیه المپیك خویش را كسب كند تا بتواند به رویای مدال طلای المپیك فكر كند. احسان حدادی با ركورد ۶۶.۷۸ متر در اولین مرحله مسابقات دایموند لیگ دوحه قطر ضمن ایستادن در رده سوم نخستین دوومیدانی كار ایران لقب گرفت كه توانست سهمیه المپیك توكیو را كسب كند. تفتیان سهمیه دوم دوومیدانی را گرفت سریع ترین دونده ایران در پاریس و حدود یك ماه قبل موفق شد در جریان لیگ دایموند سهمیه المپیك توكیو را كسب كند تا هم به دومین المپیك خود برسد و هم به دومین ورزشكار دوومیدانی كاری تبدیل گردد كه موفق شده به المپیك ۲۰۲۰ برسد. او برای كسب این سهمیه با ثبت ركورد ۱۰.۰۳ ثانیه همه را امیدوار كرد تا بتواند در ژاپن تاریخ سازی كند و این امید را ایجاد كند كه می تواند آغازگر تحولی بزرگ در این ورزش باشد.
دختران تیرانداز در توكیو نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان دو تیرانداز ایرانی هستند كه در رقابت های مختلف انتخابی المپیك توانستند سهمیه المپیك را كسبت كنند. در ابتدا نجمه خدمتی در فینال تفنگ بادی رقابت های تیراندازی جام جهانی چین و كسب سهمیه المپیك پنجم شد و نخستین سهمیه المپیك را در تیراندازی گرفت. پس از آن بود كه آرمینا صادقیان، تیرانداز هفده ‎ساله تیم ملی ایران بود كه سه ماه پس از خدمتی موفق شد سهمیه المپیك را كسب كند و به دومین نماینده ایران در مسابقات المپیك تبدیل گردد. وزیری با كمانش در توكیو میلاد وزیری كماندار كشورمان در مسابقات انتخابی المپیك در تایلند موفق شد به مقام سوم برسد و با نتیجه ۶-۰ از سد پیرعلی گذشت و سوم شد و سهمیه المپیك را به دست آورد. ‏تیم ایران در انتها این مسابقات در تایلند موفق به كسب یك سهمیه المپیك شد.
كشتی در انتظار سهمیه های بیش تر هفته گذشته مسابقات قهرمانی جهان كشتی در دو بخش آزاد و فرنگی در نورسلطان قزاقستان برگزار گردید و تیم ملی ایران با عملكردی كه از خود نشان داد توانست از دوازده سهمیه ممكن، پنج سهمیه را كسب كند. در ایام ابتدایی مسابقات مسابقات كشتی فرنگی برگزار گردید و گرایی، منجزی و نجاتی موفق شدند سه سهمیه از شش سهمیه ممكن را به دست آوردند. در كشتی آزاد، اما اوضاع بدتر بود و فقط رضا اطری و حسن یزدانی موفق شدند از این مسابقات سهمیه المپیك بگیرند. دیگر ملی پوشان برای كسب هفت سهمیه دیگر المپیك باید در مسابقات قاره ای و جهانی كه در طول ماه های آینده برگزار می گردند، شركت نمایند.

شرایط رشته هایی مانند وزنه برداری هم بر رفق مراد است و باوجود كاهش سهمیه های ایران به چهار عدد (دو سهمیه برای زنان و دو سهمیه برای مردان) برخی از ملی پوشان می توانند با رسیدن به حداقل حضور در مسابقات زیر نظر فدراسیون جهانی یعنی شش بار شركت كردن به المپیك توكیو برسند، اما متاسفانه زنان وزنه برداری به این علت كه در مسابقات قبلی شركت نكرده اند، نمی توانند در المپیك توكیو شركت نمایند. همه منتظر سهمیه والیبال تیم ملی والیبال ایران ایران در مسابقات انتخابی المپیك مقابل روسیه شكست خورد تا فعلا از كسب سهمیه المیپك دور شود. ملی پوشان ایران كه در مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رسیده بودند، حالا باید دی ماه در مسابقات چین شركت نماید كه چین و استرالیا جدی ترین رقیب های ما محسوب می شوند. ملی پوشان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا دوبار مقابل استرالیا بازی كردند كه در مرحله گروهی مغلوب كانگروها شدند اما در بازی فینال موفق شدند این تیم را شكست دهند و قهرمان شوند. حال باید منتظر بود تا دی ماه و دید آیا سروقامتان ایران می توانند سهمیه المپیك را كسب كنند یا خیر؟ جودو، سهمیه ای كه دیگر سهمیه نیست سعید ملایی جودو كار ایرانی كه بعد از اتفاقاتی كه در مسابقات جهانی ژاپن برایش رخ داد دیگر به ایران برنگشت، حالا با گرفتن پناهندگی آلمان، تصمیم دارد زیر پرچم IOC در المپیك شركت نماید. او كه رنك یك نیا به حساب می آید یكی از شانس های كسب مدال طلاست و تصمیم دارد برای رسیدن به این مدال با پرچم IOC شركت نماید و دیگر سهمیه ایران محسوب نمی گردد. 256 251

1398/09/20
21:36:53
5.0 از 5
4770
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد