انجمن گلف NCGU
تنها دختر شطرنجباز در هانگژو:

دوست داشتم با هم تیمی هایم می رفتم

دوست داشتم با هم تیمی هایم می رفتم

به گزارش انجمن گلف، تنها نماینده شطرنج بانوان ایران در بازی های آسیایی با اشاره به اینکه دوست داشتم هم تیمی هایم هم به این بازی ها اعزام می شدند، تصریح کرد که برای کسب بهترین نتیجه تلاش می کند.مبینا علی نسب در گفتگو با خبرنگار مهر با تکیه بر این که به صورت انفرادی و بعنوان تنها نماینده بخش بانوان در مسابقات شطرنج بازی های آسیایی شرکت می کند، اظهار داشت: برای حضور در قسمت رپید این رقابت ها آماده می شوم. در همین راستا اردویی در محل فدراسیون در جریان بود که طی آن زیر نظر «سرگی تیویاکف» و در کنار اعضای تیم ملی مردان، هم بازی تمرینی داشتیم و هم کلاس آموزشی.
وی با یادآوری این که در مسابقات داخل سالن ۲۰۱۷ آسیا همراه با سارا خادم الشریعه به مدال طلای تیمی دست یافت، تصریح کرد: شطرنج پس از هشت یا دوازده سال وارد بازی های آسیایی شده است و من برای اولین بار در این بازی ها شرکت می کنم. تمام تلاشم اینست که به بهترین آمادگی برسم و بهترین نتیجه را در هانگژو به دست بیاورم.
ملی پوش شطرنج بانوان با یادآوری این که بازی های آسیایی در هر سه بخش رپید، استاندارد و برق آسا برگزار می شود، تصریح کرد: من فقط در قسمت رپید شرکت دارم. از هر کشور هم فقط دو نفر می توانند در این بخش مسابقات شرکت داشته باشند. این که در قسمت رپید تنها هستم برایم مهم نیست چونکه رقابت های این بخش به صورت انفرادی برگزار می گردد اما دوست داشتم هم تیمی هایم هم اعزامم می شدند تا بتوانیم در قسمت استاندارد مسابقات هم حاضر شویم.
علی نسب در مورد حضور «سرگی تیویاکف» در کنار تیم ملی شطرنج و تأثیرگذاری آن خاطرنشان کرد: «سرگی تیویاکف» زمانی سوپراستاد بزرگ بوده و در سطوح بالا مربیگری کرده است. اساسا حضورش تأثیرات خوبی در تیم داشته است. درست است که این مربی فقط یک هفته کنار ملی پوشان بود اما اساسا حضورش بی تاثیر نبوده است.

عضو تیم ملی شطرنج بانوان در مورد استمرار همکاری با مربیان خارجی برای تیم های ملی این رشته اظهار داشت: اساسا بودن شان بهتر از نبودن شان است، اگر یک مربی باشد که همیشه کنار تیم حضور داشته باشد، تمرینات ملی پوشان را زیر نظر داشته باشد و بتوانیم اشکالات و سوال های خویش را بپرسیم، خیلی خوب است. این حضور یک آرامش در تیم و برای ملی پوشان بوجود می آورد.
وی در همین زمینه تصریح کرد: البته برای تیم بانوان خارجی بودن مربی خیلی مهم نیست. برای تیم مردان که بازیکنانش قوی تر و در سطح بالاتری هستند، شاید بهتر باشدکه مربی خارجی داشته باشند. برای تیم بانوان هم مربی داخلی هم پاسخگو است فقط همینکه هر زمان لازم شد، کنارمان باشد.
ملی پوش شطرنج بانوان در مورد نتیجه گیری در بازی های آسیایی اظهار داشت: راستش را بخواهید کسب نتیجه دشوار می باشد بخصوص که بهترین های شطرنج جهان در آسیا هستند. من تمام تلاشم را می کنم اما واقعاً دشوار می باشد.
مبینا علی نسب که سال قبل در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ ترکیه حضور داشت در مورد برنامه خود برای پس از بازی های آسیایی اظهار داشت: فعلا برنامه مشخصی ندارد. پس از بازی های آسیایی در مورد برنامه باشگاهی و ملی تصمیماتم را می گیرم.

1402/06/19
11:53:40
0.0 از 5
327
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد