انجمن گلف NCGU
رستمی:

آرزوی كسانی كه نمی خواهند مدال المپیك بگیرم به گور می رود

آرزوی كسانی كه نمی خواهند مدال المپیك بگیرم به گور می رود

به گزارش انجمن گلف قهرمان وزنه برداری المپیك ریو اظهار داشت: تمام هدفم این است در مسابقات گزینشی المپیك قطر به ركورد مجموع خوبی برسم و كسانی كه نمی خواهند من سومین مدال المپیك را بگیرم این آرزو را با خود به گور خواهند برد.


كیانوش رستمی در گفتگو با ایسنا درباه ی حضور در مسابقات گزینشی قطر كاپ بیان كرد: ۱۰۰درصد در قطر كاپ وزنه می زنم و تمام تلاشم را می كنم بهترین ركورد مجموع را به ثبت برسانم چون به آن احتیاج دارم. اتفاقاتی افتاد و مسیر را برای من سخت كردند و از ورزشكاران دیگر عقب مانده ام كه همه این مردم باید این مساله را بدانند. من در قطر كاپ حتما باید ركورد مجموع بالاتر از ۴۰۰ كیلوگرم را به ثبت برسانم و زیر این ركورد اصلا به دردم نمی خورد.
اوادامه داد: كاری با من كرده اند كه باید پیش از المپیك انگار سه مدال المپیك بگیرم تا بتوانم به المپیك ۲۰۲۰ راه پیدا كنم. نامردی بزرگی در حقم شد و حق من این نبود كه اسم من را برای مسابقات سوئیس رد نكنند. تنها راه رسیدن من به المپیك این است كه ركورد مجموع خیلی خوبی به ثبت برسانم.
*من را از جو مسابقه ترسانده اند
رستمی در پاسخ به این پرسش كه با توجه برنامه ای كه برای قطر كاپ دارد، توانسته به خوبی خویش را برای این رقابتها آماده كند، خاطرنشان كرد: مسابقات قطر كاپ ۱۰ روز دیگر برگزار می گردد و باید در این مدت خوب تمرین كنم تا شرایطم بهتر شود. مجبورم هنوز به خودم فشار بیاورم و حتی برای مسابقات لیگ هم تمرینات سنگینم را قطع نكردم. البته در لیگ هم به صورت تمرینی وزنه زدم و دنبال این نبودم ركورد بزنم بلكه می خواستم پیش از قطر كاپ در جو مسابقه قرار بگیرم، چون خیلی من را از جو مسابقه ترسانده اند و از لحاظ روحی و روانی تحت فشار هستم. بعضی ها واقعا من را نابود كرده اند.
*فدراسیون جهانی باید ببیند هنوز می توانم با بهترین ها رقابت كنم
او در مورد اینكه اگر در قطر كاپ نتواند به نتیجه دلخواهش برسد، قید المپیك را می زند یا خیر، تصریح كرد: مسابقات دیگری هم دارم و باید دو ركورد مجموع خیلی خوب بزنم. خیلی بهتر است در قطر كاپ خوب كار كنم چون فارس الباخ وزنه بردار قطری در این مسابقات حضور دارد و می خواهم فدراسیون جهانی ببیند كه كیانوش رستمی هنوز هم می تواند با بهترین های جهان رقابت كند. اگر در این ۱۰ روز اذیتم نكنند با آرامش می روم و وزنه می زنم. به همه مردم نشان داده اند كیانوش رستمی آدم بدی است اما اینطور نیست.
*اگر تابع دستورات نبودم، شك نكنید راحت كنارم می گذاشتند
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه در قطر كاپ چه كسی مقرر است بعنوان مربی كنارش باشد، اظهار داشت: فدراسیون هر دفعه یك تصمیم می گیرد. من همیشه تابع تصمیمات فدراسیون بوده ام. اگر بگویند كیانوش رستمی با تصمیمات فدراسیون كار نكرده كلا دروغ است و اصلا واقعیت ندارد. اگر تابع دستورات نبودم شك نكنید من را راحت كنار می گذاشتند. من تا الان طبق قرارداد و صحبت هایی كه بزرگان داشتند، كار كرده ام. الان هم مربی هر كسی باشد مشكلی ندارم و من می روم و وزنه می زنم. اما به نظرم باید حرفه ای تر به این مسائل نگاه كنند.
او اضافه كرد: شاید خیلی افراد خوشحال شوند كه كیانوش رستمی سومین مدال المپیك خویش را نگیرد اما شك نكنید اگر در توكیو به آن نرسم، در المپیك ۲۰۲۴ سومین مدال المپیك خودم را می گیرم و این آرزو را تمام افراد ی كه می خواهند من به مدال المپیك نرسم به گور خواهند برد.
*به توكیو نروم باز هم خداحافظی نمی كنم
وزنه بردار دسته ۹۶ كیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش كه با این شرایط اگر به المپیك توكیو نرود به فكر خداحافظی نخواهد بود، تصریح كرد: اصلا به فكر خداحافظی نیستم و من سومین مدال المپیك را می خواهم و باید این اتفاق بیفتد حالا این المپیك نشد المپیك بعدی آنرا می گیرم.
رستمی در مورد اینكه فكر نمی كند شاید شرایط سنی اش اجازه این را ندهد كه به المپیك ۲۰۲۴ برسد، خاطرنشان كرد: به نظرم سن یك عدد است. هر كسی شرایط خویش را بهتر می داند و در این میان نباید همدیگر را تخریب نماییم و اگر این اتفاق بیفتد اصلا مساله خوبی نیست.
*خودم را مقصر نمی دانم
رستمی در پاسخ به این پرسش كه در این اتفاق كه رفتنش به المپیك به اما و اگر كشیده است و در مسابقات مهم اخیر هم نتوانست نتیجه بگیرد، چقدر خودش را مقصر می داند، خاطرنشان كرد: اصلا خودم را مقصر نمی دانم. من در مسابقات جهانی ۱۹۰ در یك ضرب و ۲۳۰ دوضرب زده بودم و شرایطم خیلی فوق العاده بود اما برنامه ریزی هایی صورت گرفته بود و می خواستند این اتفاق نیفتد.
قهرمان المپیك ریو در مورد اینكه بسیاری از كارشناس ها معتقدند نباید حركاتش را سنگین شروع می كرد، اظهار داشت: مگر آن كارشناس ها یا حتی كسی از سوی فدراسیون تمرین كردن من در كرمانشاه را دیده بود؟ من نسبت به رقیبان قوی تر بودم.
*عین موش آزمایشگاهی هر روز از من تست دوپینگ می گیرند
او در مورد اینكه سه مسابقه نتیجه نگرفته است و وقتی در مسابقه نتیجه نگرفته كسی هم قوی تر بودن او را نمی بیند، اظهار داشت: این را هم باید در نظر بگیرید چرا این اتفاق رخ داد. من پیش از بازی های آسیایی تغییر وزن دادم و هیچ انتظاری نباید باشد كه در مدت زمان كم بیایم ركورد بزنم. بدن من برای ۸۵ كیلوگرم فوق العاده است و به جهت اینكه در وزن جدید جا بیفتم زمان می برد و همین مساله سبب كندی مسیر من شده است. در مسابقات نفسم به زور بالا می آید چون وزنم بالا است. از طرفی شرایط تمرینی و آماده سازی من با تمام ورزشكاران دیگر فرق می كند. من زود به زود آزمایش دوپینگ می دهم. نمی دانم چرا همیشه از من تست دوپینگ می گیرند مگر من در این سه سال قبل بهترین بوده ام؟ هر روز عین موش آزمایشگاهی از من تست دوپینگ می گیرند. مگر فقط من هستم؟ الان می آیند می گویند من دارم دروغ می گویم و از بقیه هم در همان زمان ها تست دوپینگ گرفته شده اما چیز دیگری دارم می بینم.1398/09/19
14:40:59
5.0 از 5
4270
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد