انجمن گلف NCGU
پاسخ حسین رضازاده به یك سوال:

به سهراب و کیانوش باید فرصت باردیگر داد؟

به سهراب و کیانوش باید فرصت باردیگر داد؟

به گزارش انجمن گلف، قهرمان سابق وزنه برداری المپیک و جهان اظهار داشت: شرایط برای سهراب مرادی و کیانوش رستمی ویژه است و برای گرفتن مدال باید افزایش رکورد داشته باشند.


حسین رضازاده در گفتگو با ایسنا درباره ی عملکرد تیم ملی وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ کره جنوبی که حاصل آن ۲ مدال طلا ۳ نقره و ۵ برنز در بخش مردان و زنان بود، بیان نمود: پیش از شروع مسابقات هم گفته بودیم که با عنایت به این که قهرمانی آسیا گزینشی المپیک پاریس است، سطح رقابت در آن بالا است و تمام تیم ها در هر دو بخش مردان و زنان با قدرت می آیند. تیم ایران هم بدنبال پشت سر گذاشتن یک گزینشی المپیک دیگر و سپس کسب مدال و عنوان تیمی بود. سطح مسابقات نسبت به قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بحرین بالا بود بگونه ای که رکورد الهام حسینی در قهرمانی آسیا کره جنوبی، ۱۰ کیلوگرم بالاتر از قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بود اما با این وجود پنجم شد. در وزن های المپیکی رقابت میلی متری بود و رکوردهای بالایی ثبت گردید.
*کشورها دارند برای المپیک و بازی های آسیایی آماده می شوند
رضازاده در مورد این که در بخش مردان انتظار مدال آوری بیشتری بود، تصریح کرد: همه کشورها دارند کار می کنند و خودشان را برای المپیک و بازی های آسیایی آماده می کنند. برخی بیش از وزنه هایی که در رکوردگیری و تمرینات زدند، در قهرمانی آسیا وزنه زدند. اردوها هم تازه شروع شده بود اما برای قهرمانی جهانی و بازی های آسیایی باید زحمت زیادی بکشند. حالا از ۲۵ اردیبهشت اردوها مجدد شروع شده تا وزنه برداران برای قهرمانی جهان و بازی های آسیایی آماده شوند.
*شرایط سهراب و کیانوش ویژه است
وی در مورد این که سهراب مرادی و کیانوش رستمی با عنایت به شرایط سنی و مصدومیت هایی که داشتند به سختی می توانند در مسابقات به رکورد بالا برسند و بهتر نیست فرصت در اختیار جوان ترها قرار بگیرد تا با تجربه تر شوند؟ خاطرنشان کرد: سهراب مرادی و کیانوش رستمی هر دو قهرمان المپیک و جهان و رکورددار بوده اند. شرایط بدنی آنها ویژه است. به هر حال سنشان بالا رفته و وزنه برداری هم رشته سنگینی است و شرایطشان ویژه است. باید با تمرینات کادر فنی بتوانند خودشان را به رکوردهای بالا نزدیک کنند اما همه باید بدانند سنشان بالا است و شرایط برای آنها ویژه و دشوار است. سهراب مرادی شاید قدرت بدنی دارد اما به خاطر لطمه دیدگی هایی که داشته است یک مقدار در استرس است.


*با این رکوردها سخت می توانند مدال بگیرند
رضازاده در پاسخ به این پرسش که بهتر نیست این فرصت در اختیار وزنه برداران جوان قرار بگیرد؟ اظهار داشت: وزنه برداران جوان هم در کنار آنها قرار دارند اما رکوردهایشان پایین تر است. مرادی و رستمی می دانند جوان ها دارند تلاش می کنند تا رکوردهایشان بالا بیاید و به جهت اینکه در تیم قهرمانی جهان و بازی های آسیایی باشند باید خوب تمرین کنند و افزایش رکورد داشته باشند. آنها می دانند که با این رکوردها در قهرمانی جهان و بازی آسیایی خیلی سخت می توانند مدال بگیرند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه هنوز معتقدید باید به آنها فرصت داده شود؟ خاطرنشان کرد: آنها قهرمان جهان و المپیک هستند و در کنار آنها جوانان هم هستند که رکوردهایشان یک مقدار پایین تر است. چون رکوردهای رستمی و مرادی مقداری بهتر است، به مسابقات اعزام شدند. آنها باید برای بازی های آسیایی و جهانی رکوردشان را بالا بیاورند تا هم به مدال بازی های آسیایی و قهرمانی جهان و هم سهمیه المپیک برسند.
*وزنه برداران باید افزایش رکورد داشته باشند
وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می آید وزنه برداران برای مدال آوری در قهرمانی جهان و بازی های آسیایی چاره ای جز افزایش رکورد ندارند و فکر می کنید در این فاصله زمانی چند ماه که باقی مانده است بتوانند اختلاف رکوردی با رقیبان را جبران کنند؟ تصریح کرد: وزنه برداران ۱۰۰ درصد باید افزایش رکورد داشته باشند. وزنه برداری رشته رکوردی است و در این چند ماه، باید تلاش خودرا کنند. فدراسیون هم همه امکانات را فراهم نموده است. من ابتدا امیدوار هستم لطمه دیدگی پیش نیاید و بعد افزایش رکورد داشته باشند. شرایط مسابقات جهانی ۲۰۲۳ خیلی متفاوت از قهرمانی آسیا است و رقابت سنگین تر خواهد بود. شرایط در بازی های آسیایی هم متفاوت می باشد چون در قهرمانی آسیا هم دیدید که همه تلاش و سرمایه گذاری می کنند تا بتوانند مدال بگیرند.
*شرایط در قهرمانی جهان و بازی های آسیایی سخت است
رئیس کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که فکر می کند با عنایت به داشته های تیم ملی بزرگسالان بتوان تیم قوی را هم برای قهرمانی جهان و هم برای بازی های آسیایی آماده کرد که در هر دو رویداد مدال آور باشد؟ خاطرنشان کرد: در بازی های آسیایی مدال مهمست و امیدوار هستم که آنها بتوانند مدال های خوشرنگی بگیرند و در مسابقات قهرمانی جهان هم علاوه بر مدال آوری جایگاه خوبی را در رنکینگ المپیک به دست آورند اما شرایط دشوار است. بچه ها باید تمرین منظمی انجام دهند. کادرفنی و فدراسیون تمام تلاش خودرا می کنند تا وزنه برداران افزایش رکورد داشته باشند.


*هر کسی مدال می خواهد باید افزایش رکورد داشته باشد
قهرمان سابق المپیک در مورد از دست رفتن طلای فوق سنگین آسیا اظهار داشت: وزنه بردار ارمنی الاصل بحرین در یک ضرب وزنه های خیلی خوبی زد. با تلاش هایی که فدراسیون انجام می دهد امیدوار هستم بتوانیم طلای فوق سنگین را باردیگر بگیریم. وزنه برداران باید تمرینات خوبی انجام دهند و رها نشوند. وزنه برداران مدتی رها شده بودند اما باید بطور مستمر در اردوها باشند و رکوردهایشان بالا بیایند. وزنه برداران ما از نزدیک شرایط را در قهرمانی آسیا دیدند و هر کسی مدال می خواهد باید خوب تمرین کند و افزایش رکورد داشته باشد.

* کمک می نماییم تا وزنه برداری به مدال المپیک برسد
رئیس کمیته فنی فدراسیون در پاسخ به این پرسش که باید نگران مدال آوری ایران در المپیک پاریس بود؟ تصریح کرد: المپیک جای بالاترین ها است و همه ورزشکاران آرزوی حضور در المپیک و گرفتن مدال دارند. با برنامه ریزی که مجموعه فدراسیون انجام داده است، امیدوار هستم سهمیه و مدال خوبی بگیریم چون وزنه برداری همیشه در المپیک مدال گرفته است. همه کمک می نماییم تا وزنه برداری در المپیک به مدال برسد.
منبع:

1402/02/27
16:18:10
0.0 از 5
302
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد