انجمن گلف NCGU
فرهادیان:

اینچه درگاهی وزارت ورزش را متهم به زن ستیزی کرد

اینچه درگاهی وزارت ورزش را متهم به زن ستیزی کرد

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیونهای ورزشی اظهار داشت: از نظر قانونی حقدادی رئیس فدراسیون ژیمناستیک است و هیچ مشکلی برای ریاست او وجود ندارد.


آرش فرهادیان در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که با عنایت به ادعای اینچه درگاهی که دو سوم اعضای مجمع حضور نداشتند، آیا احتمال ابطال انتخابات ژیمناستیک وجود دارد یا خیر؟ اظهار نمود: در اساسنامه آمده است که برای رسمیت پیدا کردن مجمع باید دو سوم اعضای مجمع حضور داشته باشند که البته این تعداد نفرات در ابتدای شروع مجمع حضور داشتند و صورت جلسه را امضاء کردند. حتی با این که برخی از مجمع خارج شدند، اما قبل آن صورت جلسه را امضا کردند و مجمع رسمیت خویش را داشت.
وی اظهار داشت: برای رای گیری هم به نصف به اضافه ی یک رای اعضای مجمع نیاز داشتیم که در مجمع حضور داشتند، بحث ما شخصی نیست، بلکه به دنبال آن بودیم که این فدراسیون پس از 2 سال از بلاتکلیفی بیرون برود. ورزشکاران، مربیان، داوران و... مرتب از ما خواهش می کردند که زودتر مجمع این فدراسیون برگزار شود تا از بلاتکلیفی بیرون برود. درست نیست عده ای برای شخص خاصی صحبت کنند و اصرار به حضور او داشته باشند، برای وزارت ورزش فرق نمی کند چه کسی ریاست این فدراسیون را برعهده بگیرد، ما به آن چیزی که اعضای مجمع رای دادند احترام قائل هستیم، نباید رسانه ها و افرادی که متاسفانه پیگیر این مورد هستند شخص خاصی را مطرح کنند، این روند قشنگ نیست.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیونها اضافه کرد: اگر صلاحیت اینچه درگاهی از جانب نهادهای نظاراتی وزارت ورزش و جوانان تایید می شد هیچ ممانعتی برای حضور وی در انتخابات نداشتیم. البته صلاحیت مدیریتی وی از جانب کمیسیون تطبیق و تجدید نظر جهت شرکت در انتخابات تایید شد و وزارت ورزش نشان داد که هیچ گونه قصد و غرضی نسبت به او ندارد. زمانی که صلاحیت وی از جانب نهادهای نظارتی تایید نمی شود دیگر وزارت ورزش در این حوزه ورود پیدا نمی نماید. وزارت ورزش با عنایت به احترام به رای نهادهای نظارتی، انتخابات را برگزار کرد تا ژیمناستیک سروسامان بگیرد.
فرهادیان افزود: اینکه فردی بخواهد از ابطال یا تعلیق ژیمناستیک صحبت کند و انتخابات را زیر سوال ببرد در واقع به خاطر نفع شخصی خودش است.
وی خاطرنشان کرد: پیش از رای گیری فهرست دو سوم از اعضای مجمع که امضاء کرده بودند را به نماینده فدراسیون جهانی عرضه دادم و حتی تک تک اسامی را قرائت کردم و از او پرسیدم که مجمع برگزار گردد یا خیر؟ او اجازه برگزاری مجمع را به ما داد. هم اکنون که ژیمناستیک سروسامان پیدا کرده، درگاهی چه اصراری به ابطال یا تعلیق آن دارد. واقعا متوجه نمی شوم که چرا به خاطر منافع شخصی خود می خواهد جامعه ای را معطل و بلاتکلیف بگذارد.
فرهادیان در پاسخ به این پرسش که چه زمانی حکم ریاست حقدادی از جانب وزارت ورزش و جوانان صادر خواهد شد، اظهار داشت: ریاست او از نظر ما قانونی می باشد و هیچ مشکلی وجود ندارد.
مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیونهای ورزشی ضمن اشاره به اعلام مبحث زن ستیزی وزارت ورزش از جانب اینچه درگاهی در یک برنامه تلویزیونی، اضافه کرد: متاسفانه مطرح کردن این گونه موضوعات آن هم در یک برنامه زنده چیزی جز خوراک دادن به رسانه های معاند نیست و در این خصوص باید نهادهای امنیتی نسبت به موضع گیری درگاهی ورود پیدا کنند که در یک برنامه تلویزیونی چنین ادعایی را مطرح می کند. وزارت ورزش چه زمانی مخالف حضور زنان در پست های مهم بوده که این دفعه مخالفتی داشته باشد؟ هم اکنون در بسیاری از فدراسیونها زنان کاندیدای انتخابات هستند و یا در سمت های مهم حضور دارند. متاسفم برای او که در چنین شرایطی چنین موضع گیری دارد.1401/12/29
13:07:15
0.0 از 5
195
تگهای خبر: تیم , داور , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد