انجمن گلف NCGU

افشاگری كاپیتان واترپلو درباره خداحافظی بعضی ملی پوشان به خاطر پول

افشاگری كاپیتان واترپلو درباره خداحافظی بعضی ملی پوشان به خاطر پول

انجمن گلف: تیم ملی واترپلو همچون تیم هایی است كه شایعه درباره اعزام آنها به خارج از ایران زیاد بوده است. این تیم هم با مشكلات مالی زیادی روبروست. كاپیتان آنها توضیحاتی درباره آخرین شرایط واترپلو می دهد.به گزارش انجمن گلف به نقل از خبر آنلاین؛ سعید اكبری امروز در برنامه سلام بامداد بخیر میزبان حامد ملك خانبانان كاپیتان تیم ملی واترپلو بود.
ملك خانبانان در ابتدا درباره اینكه آیا این رشته به او به ارث رسیده، اظهار داشت: پدرم 22 سال قهرمان كشور در رده جوانان، بزرگسالان و هم در تیم ملی شنا بود و الان هم در رده سنی 50 تا 54 در مسابقات رده سنی پیشكسوتان و هم مسابقات آبهای آزاد شركت می كند.
وی اضافه كرد: من از كودكی به این ورزش كشیده شدم و از سه چهار سالگی با پدرم شروع كردم و خودكار به سمت این رشته كشیده شدم. تصمیم من این رشته بود و هم خودم هم خانواده از رشته ای كه انتخاب نموده ام راضی هستند.
كاپیتان تیم ملی واترپلو در پاسخ به اینكه آیا درست است این رشته همان هندبال فقط در آب است، اظهار نمود: نمی گردد گفت هندبال اما این رشته بیشترین شباهت را به واترپلو دارد ولی از نظر سختی قابل مقایسه نیستند.
خانبانان درباره شرایط این تیم برای حضور در المپیك توضیح داد: پس از بازی های آسیایی اردویی برای كره جنوبی داشتیم البته من ایران نبودم. سال پیش لژیونر شدم و در تیم ملی صربستان بازی كردم. پس از آن اردوهای مختلفی داشتم كه در یكی دو تایشان بودم. ماه گذشته دو سفر تداركاتی به كشور سنگاپور و كره جنوبی داشتیم و بازی های خوبی انجام شد.
وی تصریح كرد: تمریناتمان هم 7، 8 ماه است زیر نظر الكساندر چیریچ و آقای رضایی پیگیری می شود. شرایط تیم بد نیست و پس از بازی های آسیایی آقای علی پیروزخواه كه كاپیتان بودند سنشان طوری بود كه دیگر باید خداحافظی می كردند یكی دو تا از بازیكنانمان هم به سبب تاهل و كارهایی كه داشتند خداحافظی كردند.
خانبانان درباره شایعه عدم حضور تیم ملی در مسابقات اشاره كرد: تابحال آخرین خبری كه از آقای رضوانی به ما رسیده این است كه ما مقرر است در این مسابقات با آخرین توان شركت نماییم. تیم قدری تحلیل رفته اما جوان ها در این مدتی كه تمرین كردند توانستند جای بزرگترهایی را كه خداحافظی كردند پر كنند.
وی در پاسخ به اینكه آیا مشكلات مالی دلیل این خداحافظی ها نبوده، اشاره كرد: به غیر از فوتبال در بقیه رشته ها كه مشكل مالی هست ولی بچه های ما به دلیلهای مالی هم بوده كه رفته اند و آنهایی كه مانده اند به خاطر عشقشان به واترپلو مانده اند. قراردادهای لیگ ما از نظر مالی آنچنان بالا نیست اما طی صحبت هایی كه با آقای رضوانی رئیس فدراسیون داشتیم كمك هزینه هایی در تیم ملی می كنند.
كاپیتان تیم واترپلو درباره حقوق توضیح داد: اگر سفر تداركاتی خارجی باشد دلاری یا یورویی فدراسیون حقوق می دهد. بچه ها خصوصاً شهرستانی ها ترجیح می دهند كار كنند و خودشان روزی یكی دو وعده تمرین كنند و خیلی ها علاقه ای به تیم ملی ندارند اما این را هم نباید از یاد ببریم كه حضور در تیم ملی افتخار است.
خانبانان تصریح كرد: به هر حال حالا وضعیت زندگی سخت شده است اما بچه هایی كه حالا در تیم ملی مانده اند به خاطر غیرتی كه نسبت به پرچم ایران دارند مانده اند و با تمام توانشان می خواهند این پرچم را بالا ببرند و غرور پخش سرود ملی ایران را داشته باشند و لذت ببرند.
وی درباره گزارش مردمی كه در برنامه پخش گردید اظهار نمود: مردم نظرات جالبی داشتند اما اغلب اطلاعاتی درباره واترپلو و آخرین مسابقاتی كه ما توانستیم پس از 44 سال مقام آسیایی كسب نماییم نداشتند.
كاپیتان تیم ملی واترپلو درباره وضعیت نامناسب رشته های آبی اظهار داشت: دلیل اصلی این مساله مشكلات مالی و قراردادهای خیلی خیلی پایین است. به بچه هایی كه مدال آسیایی می گیرند هم قول سكه داده بودند اما پس از وضعیت اقتصادی كه پیش آمد این سكه ها را به صورت نقدی پرداخت كردند. جایزه هایی كه گذاشته بودند 30 سكه بود به صورت نقدی دادند كه 2 و نیم 3 میلیون حساب شده بود. به هر حال این مساله انگیزه ورزشكاران را پایین می آورد. نمی گویم كه آنها به خاطر پول می روند كه بجنگند اما بالاخره انگیزه ای كه می تواند برای ورزشكار ایجاد شود آبی است و متاسفانه سطح مالی ورزش های آبی بسیار پایین است. مثلا قراردادهای شنا كه خیلی پایین است.
وی اضافه كرد: امسال خداراشكر قرارداد بعد از سالها تیم پرسپولیس به لیگ ما آمده است و حضور یك تیم دولتی اتفاق خیلی خوبی است چون از نظر مالی وضعیت بهتری دارد. تیم های دانشگاه آزاد و نفت امیدیه و سایپا هم تیم بدی نیستند.
خانبانان در پاسخ به اینكه آیا پرسپولیس كه در تسویه حساب با بازیكنان فوتبال خود گرفتار مشكل شده از پس هزینه های واترپلو برمی آید، اظهار داشت: آقای انصاری فرد به ما قول داده اند و گفتند اسپانسری كه آمده می تواند مشكلات مالی فوتبال را جبران كند. قراردادهای ما كه آنچنان بالا نیست و شاید كل قراردادهای تیم ما اندازه قرارداد یك فوتبالیست باشد آن هم بازیكنی كه در سطح متوسط حضور دارد. اساسا كل مبلغ زیر 1 میلیارد است.
كاپیتان تیم واترپلو اشاره كرد: من از صربستان به ایران برگشتم و دوست داشتم یك سال لیگ اروپا را هم تجربه كنم و این تجربه فنی بالایی برای من بود اما از نظر مالی آنچنان برای من خوب بود. شاید در ورزش های دیگر خوب باشد اما لیگی كه ما می توانستیم در آن بازی نماییم و با سطح ما نزدیك بود از نظر مالی خوب نبود. در لیگ صربستان ماهی 300، 400 یورو می گرفتم. بالاخره خرج آنجا هم بود و قراردادمان هم 6، 7 ماه بود.
وی درباره كسب سهمیه هم توضیح داد: در آن مسابقات 4 تیم برتر آسیا اساسا حضور دارند؛ چین، ژاپن، قزاقستان و ایران به اضافه كره جنوبی كه تیم خوبی است و در بازی های تداركاتی پیشرفت خوبی داشتند. 5، 6 تیم هستیم كه به صورت دوره ای بازی می نماییم. یك تیم كه از آسیا مستقیم رفته است. چون در توكیو برگزار می گردد ژاپن از حالا به المپیك رفته البته در این مسابقات هم بعنوان بازی تداركاتی شركت می كند. قزاقستان هم مربی اش را عوض كرده و هم دو بازیكن خارجی آورده است و كار ما خیلی سخت شده است.
خانبانان درانتها اظهار داشت: از رئیس فدراسیون تشكر می كنم كه با همه مشكلات توانستند تیم را جمع كنند و با الكساندر چیریچ قرارداد ببند از برنامه شما هم تشكر می كنم.

252 251


منبع:

1398/09/14
13:28:11
5.0 از 5
4773
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , برند
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد