انجمن گلف NCGU

۵ میلیارد بودجه برای برگزاری نخستین دوره جام خوشه چین

۵ میلیارد بودجه برای برگزاری نخستین دوره جام خوشه چین

به گزارش انجمن گلف مسوول ستاد برگزاری جام خوشه چین با بیان این كه مرحله ملی نخستین دوره جام خوشه چین در بهمن ماه همزمان با دهه مبارك فجر برگزار می شود، اظهار داشت: میزبان مرحله ملی جام خوشه چین هفته آینده مشخص خواهد شد.


دكتر عبدالحمید احمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به استقبال خوب روستاییان از اولین دوره جام خوشه چین اضافه كرد: جام خوشه چین برای اولین بار در پنج رشته فوتبال، والیبال و طناب كشی (تیمی) و دوومیدانی، چوب كشی و هفت سنگ مهارتی (انفرادی) در بخش زنان و مردان در۳۱ استان انجام شد كه سطح برگزاری مسابقات راضی كننده بود.
وی اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این جام انگیزشی و توسعه ورزش همگانی در میان جامعه روستایی و عشایری است و اصلا ماهیت قهرمانی ندارد. این جام فرصتی را برای روستاییان سراسر كشور ایجاد كرد تا خودرا در رشته های سنتی – بومی و كلاسیك مطرح كنند كه البته در توسعه ورزش در میان روستاییان بسیار موثر بود.
مسوول برگزاری اولین دوره جام خوشه چین اشاره كرد: مسابقات جام خوشه چین در پنج مرحله برگزار می گردد كه در نهایت تیم های برتر هر روستا بهمن ماه همزمان با دهه مبارك فجر رقابت ملی خودرا برگزار خواهند كرد.
احمدی پیرامون این پرسش كه آیا مكان برگزاری مرحله ملی جام خوشه چین مشخص شده است یا خیر؟ اظهار داشت: هفته آینده مشخص می شود كه مرحله ملی این جام در كدام استان اجرا شود.
معاون وزیر با اشاره به مشاركت یك میلیون و پانصد هزار نفری جامعه روستایی در جام خوشه چین اضافه كرد: با برگزاری این جام اهتمام داریم ورزش همگانی را در میان روستاییان و عشایر ترویج و سرانه فضاهای ورزشی را در روستاها افزایش دهیم كه البته تصور مشاركت این تعداد جامعه روستایی در اولین دوره جام خوشه چین را داشتیم.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار نمود: جام خوشه چین فرصت مناسبی برای كشف استعدادهای ورزشی روستائیان است و برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی با برگزاری جشنواره ای به وسعت ایران زمین، بطور ویژه به ورزش روستائیان و عشایر پرداخته شده است. همین طور سلامتی و افزایش شور و نشاط روستائیان همواره جزو سیاست های اصلی و راهبردی وزارت ورزش و جوانان است.
او در آخر اظهار داشت: این جشنواره با پنج میلیارد تومان اعتبار در شهرستان، استان، منطقه و سطح ملی در حال برگزاری است و با استقبال چشم گیر جوانان روستایی و عشایر در رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال در دو بخش زنان و مردان روبه رو شده است.
منبع:

1398/09/12
22:13:49
5.0 از 5
4894
تگهای خبر: تیم , رقابت , سلامت , فوتبال
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد