انجمن گلف NCGU

اختلاف نظرهایی که تیم ملی سابر را به حاشیه می برد

اختلاف نظرهایی که تیم ملی سابر را به حاشیه می برد

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، فدراسیون شمشیربازی و سرمربی تیم ملی در بحث اعزام بازیکنان باید به یک نظر واحد برسند تا تیم ملی سابر به علت ناهماهنگی ها متضرر نشود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، شمشیربازی سابر ایران که هم اکنون موفق ترین اسلحه ایران است، روزهای مهمی را در پیش دارد و باید به دنبال کسب سهمیه المپیک پاریس باشد. امتیازاتی که سابر ایران در جام های جهانی می گیرد، می تواند این رشته را قدم به قدم به سهمیه تیمی المپیک نزدیک کند. البته سابر فصل جدید مسابقات را خوب شروع کرد و در جام جهانی الجزایر نایب قهرمان شد. سابریست ها در گرند پری فرانسه که در قسمت انفرادی برگزار شد، آن طور که بنظر می رسید نمایش خوبی نداشتند و در آستانه آماده شدن برای حضور در گرند پری تونس هم اختلاف نظر هایی در مورد تعداد نفرات اعزامی به این مسابقات پیش آمد که سبب شد اردوی تیم ملی دو هفته به تعویق بیفتد. البته در نهایت همه چیز ختم به خیر شد و اردوی تیم ملی از امروز دوشنبه با هفت بازیکن شروع می شود.
مساله مهم اینست که سابر روزهای مهمی را در پیش دارد و تیم ملی باید با برنامه ریزی دقیق و در آرامش برای مسابقات حساس پیش رو آماده شود نه این که برخی ناهماهنگی ها سبب از دست رفتن زمان تمرین تیم ملی شود.
از میان صحبت هایی که در مورد اعزام بازیکنان به تونس در رسانه ها انتشار یافت، میتوان این را برداشت کرد که ناهماهنگی در اعلام تعداد نفرات اعزامی به مسابقات تونس وجود داشت و سرمربی و فدراسیون ابتدا به یک نظر واحد نرسیدند تا بعد از آن، این مساله رسانه ای شود. آنچه مشخص است، فدراسیون و سرمربی به هماهنگی بیشتری با یکدیگر نیاز دارند تا هر تصمیمی گرفته می شود بدون چالش به اجرا درآید. همینطور اگر فیلترهایی برای اعزام افراد به مسابقات گذاشته می شود، به صورت شفاف مطرح و اجرایی شود.
هم اکنون دو هفته از اردوی تیم ملی به علت یک ناهماهنگی در تصمیم گیری، به هدر رفت و با عنایت به این که مسابقات تونس از 23 دی شروع می شود معلوم نیست که سابریست ها توانسته اند به خوبی خویش را برای این مسابقات آماده کنند یا خیر.
تیم سابر بعد از مسابقات تونس باید برای جام جهانی ورشو لهستان آماده شود و از هم اکنون باید تکلیف این که چند نفر اعزام می شوند و مبنای انتخاب نفرات چیست، مشخص شود تا باردیگر تیم ملی درگیر حاشیه نشود. فدراسیون و سرمربی باید به یک نظر واحد برسند و سپس آنرا اعلام کنند.
از طرفی راه زیادی تا المپیک پاریس باقی مانده است و فدراسیون هم اگر به علل مالی از اعزام برخی بازیکنان صرف نظر کند، باید این را هم در نظر داشته باشد که شاید در نیمه راه به این بازیکنان نیاز داشته باشد و اگر به هر علتی این بازیکنان آماده نباشند، امکان دارد تیم ملی متضرر شود. به هر حال تیم سابر ایران هم اکنون به پنج بازیکن (علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی، نیما زاهدی و فرزاد باهر) محدود می شود و بازیکنان جوان با پنج نفر حال حاضر تیم ملی فاصله دارند. در هر صورت نیاز است که فدراسیون و سرمربی جلسه ای را بر گزار کنند و به یک تصمیم مشخص در مورد اعزام بازیکنان به جام جهانی و گرند پری ها برسند تا باردیگر برنامه تیم ملی به علت ناهماهنگی ها متوقف نشود.1401/10/12
17:55:55
0.0 از 5
285
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد