انجمن گلف NCGU

امضای تفاهم نامه دو جانبه میان سازمان هواشناسی و فدراسیون کوهنوردی

امضای تفاهم نامه دو جانبه میان سازمان هواشناسی و فدراسیون کوهنوردی

به گزارش انجمن گلف، تفاهم نامه دوجانبه میان سازمان هواشناسی کشور و فدراسیون کوهنوردی برای ارتقای کیفیت خدمات رسانی کوهستان به امضا رسید.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور و فدراسیون کوهنوردی تفاهمنامه دوجانبه امضا کردند و بر مبنای مبحث این تفاهم نامه همکاری متقابل به منظور ارتقای عرضه خدمات مناسب و در رابطه با شرایط جوی مناطق کوهستانی کشور با هدف بهره برداری کاربران کوهستان همچون کوهنوردان و طبیعت گردان و محافظت از جان و مال مردم است.

انجام بهینه فعالیتهای در رابطه با کوهستان و اطلاع رسانی منسجم به منظور عرضه خدمات مشترک فدراسیون و سازمان به کاربران کوهستان شامل کوهنوردان و طبیعت گردان از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

بر طبق این تفاهم نامه فدراسیون کوهنوردی متعهد است تا بسترهای ارتباطی مورد نیاز سازمان هواشناسی با هدف اطلاع رسانی هشدارهای سازمان را فراهم آورد همینطور ایجاد شرایط مناسب برای نگهداری و حراست از ایستگاه های هواشناسی کوهستان مستقر در محوطه نقاط مورد توافق از دیگر تعهدات فدراسیون به حساب می آید.

تحصیل و مساعدت برای استعلام های در رابطه با مخاطرات جوی به منظور دریافت خسارت کاربران کوهستان از بیمه های ورزشی در صورت وجود اطلاعات مرتبط از دیگر مفاد این تفاهم نامه است

ارائه پیشبینی های تخصصی شرایط جوی مناطق کوهستانی به شکل عمومی و منسجم برای قله های مورد توافق و بررسی و امکان سنجی راه اندازی ایستگاه هواشناسی خودکار در نقاط مورد توافق از تعهدات سازمان هواشناسی در این تفاهم نامه است. دراین جهت پناهگاه های پیشنهادی توسط فدراسیون کوهنوردی جهت جانمایی ایستگاه های هواشناسی خودکار کوهستانی شامل بارگاه سوم دماوند، سرچال علم کوه، شمال شرقی سبلان و ایستگاه ۷ تا قله توچال است. پایش شرایط جوی در مناطق کوهستانی ایران با استفاده از ظرفیت های فدراسیون کوهنوردی هم باید در دستور کار قرار گیرد.

منبع:

1401/09/28
21:09:29
0.0 / 5
314
تگهای خبر: بیمه , خدمات , فدراسیون , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد