انجمن گلف NCGU
وزنه برداری قهرمانی جهان ۲۰۲۲ كلمبیا؛

وزنه برداران فوق سنگین ایران مدال یک ضرب نگرفتند

وزنه برداران فوق سنگین ایران مدال یک ضرب نگرفتند

انجمن گلف: انجمن گلف: وزنه برداران دسته فوق سنگین ایران در آخر حرکت یک ضرب مسابقات قهرمانی جهان 2022 موفق به کسب مدال نشدند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ۲۰۲۲، رقابت دسته فوق سنگین مردان انجام شد و ایران در آخر حرکت یک ضرب موفق به کسب مدال نشد.
ایران دو نماینده در دسته فوق سنگین داشت که علی داودی نایب قهرمان المپیک توکیو، با رکورد ۲۰۲ کیلوگرم در آخر حرکت یک ضرب در رده چهارم قرار گرفت.
آیت شریفی قهرمان جوانان آسیا در سال ۲۰۲۰ نیز با رکورد ۱۹۶کیلوگرم در حرکت یک ضرب، ششم جهان شد.
مسابقات به میزبانی بوگوتا کلمبیا انجام شد که مرحله نخست گزینشی المپیک پاریس نیز بود.
۱۰ وزنه بردار در گروه A دسته فوق سنگین به رقابت پرداختند.
عملکرد نمایندگان ایران به شرح زیر است:
*حرکت یک ضرب
رقابت در دسته فوق سنگین بسیار نزدیک بود و نفراتی چون لاشا تالاخادزه از گرجستان (قهرمان ۵ دوره جهان و قهرمان ۲دوره المپیک)، لالایان از ارمنستان(نایب قهرمان جهان در ۲۰۲۱)، گور میناسیان از بحرین(نایب قهرمان سابق جهان و نایب قهرمان المپیک ریو)، اکبر ژورائف از ازبکستان(قهرمان جهان و المپیک توکیو)، سیمون مارتیروسیان از ارمنستان (نایب قهرمان المپیک ریو و توکیو) حضور داشتند.
علی داودی در نخستین حرکت یک ضرب پشت وزنه ۱۹۷ کیلوگرم ایستاد که با دو چراغ سفید و یک قرمز داوران، موفق به مهار این وزنه شد. داودی در حرکت دوم نیز وزنه ۲۰۲ کیلوگرم را زد و توانست رکورد شخصی خودرا در یک ضرب افزایش دهد.
وی در حرکت سوم وزنه ۲۰۴ کیلوگرم را انداخت و به کار خود در یک ضرب تمام کرد. داودی با رکورد ۲۰۲ کیلوگرم چهارم شد و موفق به کسب مدال در حرکت یک ضرب نشد.
آیت شریفی دیگر نماینده ایران در این وزن، در نخستین حرکت یک ضرب وزنه ۱۹۰ کیلوگرم را بالای سر برد. وی در حرکت دوم وزنه ۱۹۶ کیلوگرم را مهار کرد.
کادرفنی تیم ملی برای آخرین حرکت یک ضرب شریفی، وزنه ۲۰۱ کیلوگرم را درخواست نمود و نماینده ایران موفق نشد این وزنه را بالای سر ببرد.
بدین سان شریفی با همان ۱۹۶ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب تمام کرد.
اکبر ژورائف وزنه بردار مطرح ازبکستان وزنه نزد و انصراف داد و تنها خواست با وزن کشی یک مسابقه گزینشی المپیک را پشت سر گذاشته باشد.
لاشا تالاخادزه وزنه بردار مطرح گرجستان نشان داد چندان آماده نیست و وزنه های ۲۰۸ و ۲۱۵ کیلوگرم را مهار کرد اما وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را انداخت با اینحال چون زودتر از وزنه بردار ارمنستان وزنه ۲۱۵ کیلوگرم را زده بود هم مانند سالهای قبل مدال طلا را از آن خود کرد.
تالاخادزه ۱۰ کیلوگرم کمتر از رکورد یک ضرب جهان که در اختیار خودش است، وزنه زد.
لالایان از ارمنستان با رکورد ۲۱۵ کیلوگرم مدال نقره گرفت و گور میناسیان از بحرین با رکورد ۲۱۲ کیلوگرم به مدال برنز رسید.1401/09/26
08:14:30
0.0 از 5
398
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , داور
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد