انجمن گلف NCGU

ضعف سابر ایران در بازیهای انفرادی

ضعف سابر ایران در بازیهای انفرادی

به گزارش انجمن گلف، سابریست های ایران حذف زودهنگامی از مسابقات فرانسه داشتند و عملکرد آنها در این مسابقات راضی کننده نبود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، شمشیربازان سابر ایران در مسابقات گرند پری فرانسه حذف زودهنگامی داشتند و بر خلاف تصورات نتوانستند از مرحله یک سی و دوم جدول اصلی بالا بیایند. علی پاکدامن در نخستین بازی خود در مقابل بازیکن عربستان شکست خورد که این شکست بسیار عجیب بود و بطور قطع کسی انتظار این را نداشت که بازیکنی مانند پاکدامن این چنین حذف شود.
محمد رهبری و محمد فتوحی هم بعد از صعود به جدول اصلی در همان بازی اول کنار رفتند. فرزاد باهر و نیما زاهدی در جدول مقدماتی شکست خوردند و باهر مقابل یک بازیکن 40 ساله مجارستانی بازی را واگذار کرد.
سابریست ها در بازی های انفرادی نمی توانند نتیجه لازم را بگیرند و این مساله کم کم دارد به یک معضل برای تیم ایران تبدیل می شود. تیم سابر مسابقات مهمی را در پیش دارد همچون قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان و این انتظار است در قسمت انفرادی هم نتیجه لازم را بگیرند.
علیرضا پورسلمان سرپرست فدراسیون در گفت و گو با ایسنا در مورد عملکرد پنج بازیکن سابر ایران در مسابقات فرانسه بیان نمود: اردوی فشرده ای پیش از آغاز مسابقات در فرانسه برگزار شد و شاید همین مزید بر علت بود که نتایج کسب شده راضی کننده نبود. امیدوارم در مسابقات آتی این مساله رفع گردد و جلسه بررسی داریم که چرا این اتفاق افتاده است.
پورسلمان در مورد این که درست است پیش از مسابقات اردو برگزار شد اما پاکدامن در جدول مقدماتی حضور نداشت و دو روز فرصت استراحت داشت و کسی انتظار نداشت در بازی اول مقابل بازیکن عربستان شکست بخورد، خاطرنشان کرد: مساله ای در مسابقات انفرادی مطرح است مبنی براینکه برای بازیکنانی که در جدول مقدماتی بازی نمی کنند، پارادوکس روانی اتفاق می افتد و بازیکنی که در جدول مقدماتی است و بعد وارد جدول اصلی می شود، نسبتا آمادگی جسمی و روحی بهتری پیدا می کند. بعضی از 16 بازیکن اول که در جدول مقدماتی حضور ندارند، در آغاز جدول حذفی چون آمادگی ذهنی ندارند، در بازی اول شکست می خورند و حذف می شوند. در مورد پاکدامن هم شاید آمادگی ذهنی نداشته یا بدنش را خوب گرم نکرده و یا حریف عربستانی را دست کم گرفته است و این نتیجه رقم خورده که باید بررسی شود.
سرپرست فدراسیون در مورد این که برخی بازیکنان مدت ها است در مسابقات انفرادی از یک مرحله به بعد بالاتر نمی آیند و این مساله نگران کننده است، اظهار داشت: ما باید در قسمت انفرادی سابر کار جدی انجام دهیم. بازیکنان در قسمت تیمی خوب هستند و پوشش دهنده خوبی برای یکدیگر هستند اما در قسمت انفرادی باید کار جدی انجام دهیم. البته بازیکنان از لحاظ تکنیک و تاکتیک خوب هستند بحث، آمادگی ذهنی و روانی است که باید بیشتر کار کنند. همینطور باید آمادگی ذهنی برای بازی مقابل بازیکنان عنوان دار داشته باشند. وقتی محمد فتوحی مقابل بازیکن ایتالیا قرار می گیرد باید این آمادگی ذهنی را داشته باشد که ما از لحاظ تکنیک خیلی تفاوت نداریم چونکه سابر ایران تیم های بزرگی را شکست داده است و این مورد باید مورد توجه مربیان قرار بگیرد. البته تجهیزات، سالن تمرین و تدارکات ما با کشورهای دیگر دنیا متفاوت می باشد و باید شرایط را برای بازیکنان بهتر نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که فکر نمی کند حضور نداشتن سرمربی هم در نتیجه بازیکنان تأثیر گذار بوده است؟ اظهار داشت: حقیقت امر اینست که اعزام های پشت سرهم برای ورزشکار و مربی خسته کننده است. در اعزام به فرانسه مربی همراه تیم بود اما اجازه دادیم سرمربی استراحت کند.
منبع:

1401/09/21
15:14:52
0.0 / 5
313
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تجهیزات , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد