انجمن گلف NCGU
وزنه بردار ایران جراحی می شود

معتمدی: حسرت قهرمانی جهان با من است

معتمدی: حسرت قهرمانی جهان با من است

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، قهرمان وزنه برداری جهان اظهار داشت: عمل جراحی دستم سه شنبه به انجام می رسد و باید بازتوانی پس از عمل به بهترین نحو باشد تا بتوانم پرقدرت به وزنه برداری برگردم.


رسول معتمدی در گفت و گو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت درمان دستش بعد از مصدومیت در لیگ برتر بیان کرد: تکلیف عمل جراحی دست من مشخص شد. طبق نظر دکتر کامرانی پزشک معالجم که فوق تخصص دست است و بقیه پزشکان، باید جراحی انجام دهم. مقرر است این جراحی روز سه شنبه هفته جاری صورت گیرد. البته بگفته پزشک معالجم عمل سبکی است و جای نگرانی ندارد. با توجه به این که جراحی دستم سنگین نیست، نیاز نیست که بستری شوم و همان سه شنبه به بیمارستان می روم و پس از عمل هم از بیمارستان مرخص می شوم.
او افزود: طبق آنچه با چندین پزشک صحبت کردم، عمل جراحی قسمت کوچک کار است و مهم این است که پس از عمل جراحی بازتوانی و ریکاوری به نحو احسن صورت گیرد و در این صورت حتی دست من می تواند نسبت به قبل قوی تر هم شود. امیدوار هستم پس از عمل، روند بازتوانی به خوبی دنبال شود. مدت زمان طولانی هم برای بازگشت نمی خواهم و نهایتاً یک ماه و نیم تا دو ماه زمان می خواهم تا باردیگر به تمرینات برگردم.
*حسرت از دست دادن قهرمانی جهان با من است


معتمدی در مورد این که شانس مدال طلا بود اما مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ کلمبیا را از دست داد، اظهار داشت: هر مسابقه ای رفتیم برای آماده شدن جهت حضور در قهرمانی جهان بود. حسرت از دست دادن آن با من است. البته نمی خواهم راجع به آن خیلی صحبت کنم. دلم می خواست حضور داشته باشم اما به عنوان یک اتفاق در راه زندگی ورزشی ام پذیرفته ام و امیدوار هستم زودتر خوب شوم و در مسابقات بعدی شرکت کنم.
او اضافه کرد: هدف اولم این است دست من به نحو احسن درمان گردد و پرقدرت به ورزش قهرمانی برگردم. از همه مهمتر باید از این اتفاق درس بگیرم تا دیگر شاهد چنین مصدومیت هایی نباشم. اهتمام می کنم در نخستین مسابقه پیش رو شرکت کنم و در رنکینگ سهمیه المپیک پاریس قرار بگیرم.
* نمی خواهم به عقب برگردم چون ذهنم را بهم می ریزد
قهرمان آسیا در پاسخ به این پرسش که از وزنه زدن در لیگ پشیمان نیست و بهتر نبود رقابت با رضا دهدار را برای قهرمانی جهان می گذاشت؟ اشاره کرد: اتفاقی است که برای من افتاده و این که بخواهم به عقب برگردم و بخواهم کنکاش کنم، شرایط را تغییر نمی دهد و فقط ذهنم را بهم می ریزد. حالا این مهمست که بتوانم پرقدرت برگردم. مصدومیت و درد جزئی از ورزش است و به صورتی رفیق ما ورزشکاران شمرده می شود. باید با آن کنار آمد و با انگیزه برگشت.
*خیلی اتفاقات افتاد تا این مصدومیت برایم پیش آمد
معتمدی در پاسخ به این پرسش که وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را بارها زده بود و چه اتفاقی در لیگ افتاد که زیر این وزنه مصدوم شد؟ اشاره کرد: وزنه ۱۷۷ کیلوگرم، وزنه زیادی نبود و در قهرمانی آسیا بیش از آن زده بودم. در لیگ هم زورم به این وزنه می رسید اما در صدم ثانیه ناهماهنگی پیش آمد و تکنیکم درست اجرا نشد. به نظر خودم این وزنه رسول معتمدی را مصدوم نکرد و خیلی اتفاقات افتاد تا این جریان مصدومیت برایم پیش آمد.
*هر نقدی هم بزرگان وزنه برداری کنند موجب نمی شود دستم خوب شود


قهرمان جهان در سال ۲۰۲۱ در مورد این که پس از مصدومیت او برخی افراد این اتفاق را گردن یکدیگر انداختند و بهتر نیست حالا بجای اختلاف همه کمک کنند تا امکانات برای مداوای مصدومیتش فراهم شود؟ اظهار داشت: پس از لطمه دیدگی دستم در رسانه ها دیدم، بزرگان و پیشکسوتان این رشته که هر کدام عزیز هستند و ما در کنارشان درس پس می دهیم، اظهار نظرهایی در مورد مصدومیت من داشتند، که قابل احترام است اما این اتفاق برای دست من افتاده است و هر صحبت و نقدی صورت گیرد، موجب نمی شود که مصدومیت من خوب شود. الان وقت این است همه یکدل شویم. تمام اظهار نظر ها را خواندم و اهتمام کردم سکوت کنم. همه برای من قابل احترام هستند اما در این برهه زمانی همه باید همدلی کنند تا وزنه برداری به روزهای اوج خود برسد. وظیفه من هم به عنوان یک ورزشکار این است که زودتر برگردم و دینی که در قبال مردم بر گردنم است را به خوبی ادا کنم.
وزنه بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران در آخر اظهار داشت: از همه مردم عزیز و ورزشکارانی که جویای احوال من شدند، تشکر می کنم و امیدوار هستم جبران کنم. از رسانه ها، آقای انوشیروانی سرپرست فدراسیون و همه دوستانی که پیگیر درمان هستند، نیز تشکر می کنم.
منبع:

1401/09/07
13:58:34
0.0 / 5
235
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد