انجمن گلف NCGU
در آستانه وزنه برداری قهرمانی ۲۰۲۲ جهان

داودی: رقابت فوق سنگین قهرمانی جهان بی سابقه خواهد بود

داودی: رقابت فوق سنگین قهرمانی جهان بی سابقه خواهد بود

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، نایب قهرمان وزنه برداری المپیک توکیو اظهار داشت: پیشبینی من اینست که سنگین ترین رقابت را در دسته فوق سنگین قهرمانی جهان شاهد باشیم، با این وجود تلاش می کنم روی سکو بروم.


علی داودی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با وضعیت آمادگی خود برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ که مرحله نخست گزینشی المپیک پاریس هم است، بیان نمود: رکوردگیری که برگزار شد برای انتخاب نفرات اعزامی به قهرمانی جهان بود. من در این رکوردگیری ۲۰۲ در یک ضرب و ۲۴۰ کیلوگرم در دوضرب زدم. البته در دوضرب وزنه ۲۵۰ کیلوگرم در حرکت قیچی افتاد و به شکلی این وزنه را هم مهار کردم. نسبت به قهرمانی آسیا وزنه های بهتری زدم. فکر می کنم هنوز تا مسابقات قهرمانی جهان جا دارد که مقداری بهتر شوم.
او افزود: رقابت دسته فوق سنگین قهرمانی جهان ۲۰۲۲ بطور قطع سنگین خواهد بود و می توانم بگویم که در سالهای اخیر بی سابقه ترین رقابت را شاهد خواهیم بود و من هم تلاش می کنم در این زمان زمان باقی مانده تا مسابقه، وزنه های خویش را به مدال نزدیک تر کنم و اتفاقات خوبی بیفتد.
*بدنم آماده تر از قهرمانی آسیا است
داودی در پاسخ به این پرسش که فکر می کند در قهرمانی جهان بتواند باز هم افزایش رکورد داشته باشد؟ تصریح کرد: افزایش رکورد خیلی زیاد نه ولی می توانم افزایش رکورد جزئی داشته باشم. بدنم آماده تر از قهرمانی آسیا است و فکر می کنم مسابقه من ۲۵ آذر باشد و تا آن موقع عملکردم بهتر می شود. پس از قهرمانی آسیا روی مشکلات تکنیکی که در یک ضرب داشتم، کار کردم و خیلی بهتر شده ام. اگر افزایش رکورد جزئی هم داشته باشم، میتوان به مسابقات قهرمانی جهان امیدوار بود.
*جذاب ترین رقابت در دسته فوق سنگین خواهد بود
نایب قهرمان المپیک توکیو در مورد افزایش مدعیان در دسته فوق سنگین اظهار داشت: دو، سه نفر از ۱۰۹ کیلوگرم به فوق سنگین آمده اند. نفراتی چون تالاخادزه و لالایان از ارمنستان که از ابتدا فوق سنگین بوده اند هم حضور دارند و فکر می کنم سنگین ترین رقابت قهرمانی جهان در دسته فوق سنگین باشد. پیشبینی من اینست که در ۱۰ سال گذشته چنین رقابتی در قهرمانی جهانی وجود نداشته است و جذاب ترین رقابت باشد. از لحاظ جسمی در وضعیت خوبی قرار دارم و از لحاظ روانی هم تلاش می کنم در بهترین شرایط خودم باشم. قهرمانی جهان ۲۰۲۲ نخستین گزینشی المپیک شمرده می شود و اگر خوب کار کنم گام بلندی برای حضور در المپیک پاریس شمرده می شود.
او اضافه کرد: تمام تلاشم را می کنم روی سکو باشم. پس از المپیک، صدمه دیدگی من را عقب انداخت. تمرینات ۱۰۰ درصدی یک ضرب را پس از قهرمانی آسیا شروع کردم. خدا را شکر اوضاع صدمه دیدگی ام بهتر شده است. این چند روز باقی مانده تا قهرمانی جهان روزهای مهمی هستند و باید از لحاظ بدنی و روحی روی خودم کار کنم. هر هفت نفری که به قهرمانی جهان اعزام می شویم، امید کسب مدال داریم و امیدوارم خدا کمک نماید اتفاق خوبی رخ دهد.
*بعد از مدال المپیک انگیزه ام کم نشد
داودی در مورد این که با وجود گرفتن مدال المپیک توکیو، هنوز انگیزه حضور در المپیک پاریس را دارد؟ خاطرنشان کرد: انگیزه نباید کم شود و معمولاً ورزشکاران حریص تر می شوند تا مدال بیشتری بگیرند. سال جاری رقابت قشنگی را در فوق سنگین شاهد خواهیم بود چون سطح آن بالا است و اگر کسی مدال بگیرد، به شکلی وزنه بردار سطح بالایی شمرده می شود. امیدوارم که نتیجه خوبی بگیرم.
*مانند سالهای گذشته برای نقره و برنز رقابت داریم
وی در پاسخ به این پرسش که فکر می کند تالاخادزه وزنه بردار گرجستان رکورد فوق العاده ای ثبت کند؟ اظهار داشت: بعید می دانم رکورد فوق العاده ثبت کند اما فکر می کنم که طلا بگیرد و بقیه وزنه برداران مانند سالهای قبل برای کسب مدال نقره و برنز رقابت داشته باشند. من هم تلاش می کنم در کورس رقابت باشم.1401/09/06
12:14:31
0.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد