انجمن گلف NCGU
انوشیروانی:

باید وزنه برداری را از این گنداب نجات دهیم

باید وزنه برداری را از این گنداب نجات دهیم

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، خوزستان سرپرست فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: شرایط به صورتی است که باید همدل شویم و به جهت اینکه وزنه برداری کشور را از این گنداب نجات دهیم باید این رشته تکان بخورد و همه دست به دست هم دهیم و به هم اعتماد نماییم برای اینکه از دشمنی ها سودی نبردیم.


سجاد انوشیروانی امروز در مجمع انتخاب رییس هیات وزنه برداری خوزستان که در اهواز برگزار شد، با تسلیت حادثه تروریستی در ایذه و اصفهان اظهار داشت: امیدوار هستم این وقایع خیلی زود به اتمام برسد و مملکت ما با اقتدار و در آرامش کامل باشد و جمهوری اسلامی ایران روزهای باشکوهی را طی نماید.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا وی افزود: به آقای قرشی که برای سومین دوره به عنوان رییس هیات خوزستان برگزیده شد تبریک می گویم و امیدوار هستم دوران کاری او توأم با موفقیت های بیش از پیش باشد. خوزستان یکی از قطب های اصلی وزنه برداری کشور است و خود فدراسیون و جامعه وزنه برداری کشور از وزنه برداری خوزستان به خاطر پتانسیل و باشگاه قدرتمند انتظار ویژه دارد. امروز منافع وزنه برداری خوزستان برای کل وزنه برداری کشور است. حفظ و اعتلای این باشگاه ها باید ادامه پیدا کند و این مهم برای ما حائز اهمیت می باشد.
سرپرست فدراسیون وزنه برداری افزود: باید به هیات وزنه برداری خوزستان کمک نماییم تا این باشگاه ها در سطح اول خودشان حفظ شوند. انتظار این است در استان خوزستان مطالبات ویژه ای برای وزنه برداری درنظر گرفته شود. ضمن این که برنامه های آقای قرشی عالی است و می تواند بهتر باشد.
وی با اعلان اینکه وزنه برداری در کشور گرفتار مشکلات عدیده است افزود: این در حالیست که وزنه برداری ایران صاحب قهرمانان و افتخارات بزرگی است که یکی از آنها بهداد سلیمی است که به عنوان سرپرست نایب رییس فدراسیون به ما کمک نماید و فدراسیون به این برگ زرین در تاریخ خود افتخار می کند.
انوشیروانی اشاره کرد: تلاش ما این است با پتانسیل استانها وزنه برداری را روز به روز در پله های ترقی ببینیم. البته در وزنه برداری با فرسودگی تجهیزات مواجه ایم و شاهد از میان رفتن تجهیزات و عدم جایگزینی سخت افزارهای این رشته ورزشی هستیم. از تعدادی از استانها بازدید داشتیم که باتوجه به شرایطشان دل آدم به درد می آید؛ وقتی می بینیم سالن های کاراته یا بوکس وضعیت خوبی دارند و امکانات سخت افزاری به روزی در اختیار ورزشکاران شان است اما سالن کناری آنها یعنی وزنه برداری در بدترین شرایط ممکن قرار دارد دل ما به درد می آید و همین علت اصلی بوده که خانواده ها از این رشته استقبال نمی کنند.
وی افزود: شاید اگر همت نکنیم و برنامه ریزی نداشته باشیم وزنه برداری نابود خواهد شد در صورتیکه این رشته به همراه کشتی بیش از ۹۳ درصد مدال های ایران در تاریخ المپیک را کسب کرده اند. ما برای ادامه این افتخار باید از حالت جزیره ای خارج شویم و برای بودجه از هر ظرفیتی همچون رییس جمهور استفاده خواهیم کرد. البته سال طلایی بودجه را از دست داده ایم اما برای سال آینده درحال برنامه ریزی هستیم و اسپانسر خوبی جذب شده است که طی روزهای آینده رونمایی خواهد شد. امروز ملی پوشان ما درآمد ندارند ولی سعی کردیم با ورود سایپا به رشته وزنه برداری بتوانیم ۱۲ وزنه بردار را تحت پوشش قرار دهیم.
انوشیروانی بیان کرد: امروز هزینه ها خیلی بالا است و شرایط به صورتی است که باید همدل شویم و به جهت اینکه وزنه برداری کشور را از این گنداب نجات دهیم باید این رشته تکان بخورد و همه دست به دست هم دهیم و باید به هم اعتماد نماییم برای اینکه از دشمنی ها سودی نبردیم.
وی اظهار داشت: باید روند سابق وزنه برداری خوزستان ادامه پیدا کند و نباید با یک رأی دادن یا رأی ندادن به سمت دشمن تراشی برویم. اگر نفاق پیدا کند وزنه برداری نخواهیم داشت.
سرپرست فدراسیون وزنه برداری با اعلان اینکه امروز باید بانوان در وزنه برداری ویژه دیده شوند، عنوان کرد: هم اکنون ۱۶۰۰ بیمه ورزشی در وزنه برداری کشور وجود دارد و این یعنی در فلج ترین شرایط ممکن هستیم. مسابقات استعدادهای برتر کشور را برگزار کردیم که ۲۳ استان شرکت کردند یعنی ما برای شروع کار در رده سنی پایه هشت استان را نداریم و جالب است استانهای بزرگ با زیرساخت های مناسب در این رقابت ها شرکت نکردند. به هر حال همه باید برای آینده بهتر متحد شویم و اگر عاشق و دلسوزیم باید دلسوزانه پای کار بیاییم.
منبع:

1401/08/28
10:47:37
0.0 از 5
272
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد