انجمن گلف NCGU

واکنش سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر ایران به نایب قهرمانی در جام جهانی

واکنش سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر ایران به نایب قهرمانی در جام جهانی

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اظهار داشت: شروع خوبی در فصل جدید مسابقات داشتیم اما تازه اول راه هستیم و کار بسیار سختی در پیش داریم.


امین قربانی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با ی عملکرد تیم ملی ششمیربازی سابر ایران در جام جهانی الجزایر و کسب مدال نقره تیمی بیان نمود: ما یک دوره خیلی سخت را سپری کرده بودیم و جام جهانی الجزایر نخستین مسابقه فصل بود. خدا را شکر بازیکنان توانستند مجارستان را که تیم سوم المپیک است، شکست دهند. در جام جهانی گرجستان مقابل آلمان شکست خورده بودیم اما در الجزایر توانستیم این تیم را شکست دهیم.
او افزود: یادمان نرود شاکله تیم با زحمات پیمان فخری شکل گرفته است و در این مسابقات هم از نظرات او استفاده کردم و مشورت لازم را گرفتم. شروع فصل ما خوب بود اما کار خیلی سختی پیش رو داریم و باید با عنایت به داشته هایمان جلو برویم. امیدوارم نگاه به شمشیربازی بخصوص اسلحه سابر مانند قبل شود و مسؤلان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نگاه ویژه تری داشته باشند چون کار ما دشوار می باشد و تازه اول راه هستیم.


قربانی در مورد عملکرد سابریست ها در انفرادی اظهار داشت: در انفرادی به غیر از نیما زاهدی چهار بازیکن دیگر( علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر) وارد جدول ۶۴ نفره شدند و همه خوب بازی کردند. پاکدامن با یک اختلاف به اپیتی فرانسوی باخت. البته داور می توانست امتیاز دو ضربه را به پاکدامن بدهد که این کار را نکرد. باید به این خودباوری برسیم که در انفرادی هم می توانیم عملکرد مطلوب را داشته باشیم و امیدوارم بازیکنان از این جام جهانی تجربه لازم رابه دست آورده باشند و زمانی که برگردیم روی نقاط ضعف و قوت خود حتما کار می نماییم.
سرمربی تیم ملی در مورد عملکرد محمد فتوحی که در قسمت تیمی بازی های خوبی از خود نشان داد و امتیازات زیادی را گرفت، خاطرنشان کرد: در بازی با آلمان ۱۵ بر ۷ عقب بودیم که محمد فتوحی توانست نتیجه را به ۲۰ بر ۱۷ تغییر دهد. وی در بازی با آلمان در جام جهانی گرجستان اشتباهاتی داشت که حالا در جام جهانی الجزایر این اشتباهات را جبران کرد. در بازی مقابل مجارستان هم خوب بازی کرد. در کل همه بازیکنان علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی خیلی خوب بازی کردند. کار گروهی را در این جام جهانی به معنای واقعی نشان دادیم. پیش از مسابقه با بازیکنان در مورد نظم تیمی صحبت کردم که وارد حواشی و درگیری با داور نشوند. خدا را شکر تمام نکات فنی که گفته بودیم را در حد توان انجام دادند.


قربانی در پاسخ به این پرسش که برای مسابقات فرانسه کدام نفرات اعزام می شوند؟ خاطرنشان کرد: همان گونه که قبلا اعلام نموده بودند شرط اعزام به مسابقات فرانسه حضور در جدول ۳۲ نفره جام جهانی الجزایر است که علی پاکدامن و محمد رهبری که وارد جدول 32 نفره شدند، به اردو و مسابقه فرانسه اعزام می شوند. با بقیه نفرات صحبت کردیم که اسپانسر پیدا کنند یا با هزینه شخصی به فرانسه بروند تا رنکینگ خویش را ارتقاء دهند.
او در انتها اظهار داشت: باید از همه کسانی که کنار تیم ما بودند، همینطور از ماساژور و مربی بدنساز تشکر کنم. باید از خانواده بازیکنان هم تشکر کنم که دوری آنها را تحمل می کنند.
منبع:

1401/08/24
11:47:12
0.0 از 5
252
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد