انجمن گلف NCGU
رئیس فدراسیون چوگان:

درحال نابودی هستیم، وزیر به دادمان برسد!

درحال نابودی هستیم، وزیر به دادمان برسد!

انجمن گلف: انجمن گلف: رئیس فدراسیون چوگان در ماجرای پرونده حقوقی که بین شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و این فدراسیون به وجود آمده است از وزیر ورزش و جوانان درخواست نمود که به مسئله ورود کند و به داد این رشته ورزشی کهن ایرانی برسد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مدتی پیش پرونده مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) به دادسرای کارکنان دولت رفت تا اختلاف به وجود آمده بین شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و فدراسیون چوگان بوسیله این دادگاه حل شود؛ شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزش مدعی شده بود تصرف در اموال دولتی و کسب درآمد نامشروع از طرف فدراسیون چوگان انجام شده است و این شرکت در کوشش برای اثبات تخلف فدراسیون چوگان است و فدراسیون نیز لایحه و دفاعیه خودرا ارائه کرده است.
با این وجود قرار منع تعقیب این فدراسیون توسط دادسرای کارکنان دولت در پرونده شکایت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزش صادر شده و این شرکت نسبت به قرار صادره اعتراض و پرونده جهت بررسی اعتراض به دادگاه ارجاع شده است.
قبل از این که موضوع به دادسرا کشیده شود، تفاهمی بین فدراسیون چوگان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی انجام شده بود که برمبنای آن قرار شد ۵۰ درصد مجموعه قصر فیروزه در اختیار فدراسیون و ۵۰ درصد دیگر آن در اختیار شرکت توسعه قرار گیرد اما تفاهم نامه مذکور به امضا نرسید و پرونده به دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد؛ قرار بر این بود از ۴۶ هکتار مجموعه ذی ربط، تنها حدود ۲۰ هکتار در اختیار فدراسیون چوگان قرار گیرد که شامل ۲ زمین چمن ۶ هکتاری جمعا به مساحت ۱۲ هکتار و نیز ۶ هکتار فضای روباز بود که باتوجه به عدم امضای تفاهم نامه انجام شده از طرف شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، رای نهایی دادسرای کارکنان دولت در این خصوص، تعیین کننده خواهد بود.
ابراهیم نوزایی، رئیس فدراسیون چوگان در گفت و گو با ایسنا، درباره اتفاقات اخیر که ورزش چوگان را درگیر کرده است، با اشاره به این که بارها به وزیر ورزش و جوانان اعلام کردیم درست نیست مسائل داخلی ورزش به دادسرا کشیده شود، بیان کرد: وزیر ورزش و جوانان نیز این مسئله را به رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اعلام نمود اما متاسفانه به دستورات و تاکیدات وزیر توجهی نشد و باردیگر از وزیر درخواست می نماییم به داد ورزش چوگان و جامعه چوگان کشور برسد و ما را از وضعیت موجود خارج کند.
وی با اعلان اینکه ماجرای مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه)، شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی زیر بار نرفت که بصورت کامل مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) را به فدراسیون چوگان واگذار کند و فقط در مورد زمینهای چمن چوگان و برخی محوطه های مورد نیاز به توافق رسیدیم، عنوان کرد: در بخش مختلف نظیر فضای فعالیت ها، مسابقات، آموزش، اسب و... گرفتار چالش شده ایم و اگر به داد چوگان نرسیم آینده این رشته ورزشی با مخاطرات جدی مواجه خواهد شد.
رئیس فدراسیون چوگان اضافه کرد: ورزش چوگان یک رشته باستانی ایرانی و توسعه آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است اما این روزها حال و روز خوبی ندارد و طی چند ماه گذشته با چالش های عدیده ای مواجه بوده است.
نوزایی با اشاره به این که حدود ۱.۵ تا ۲ میلیارد تومان هزینه نگهداری از ۲ زمین چمن چوگان در مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) و ۱ زمین چمن چوگان در مجموعه نوروزآباد است، عنوان کرد: قبل از این هزینه نگهداری از این مجموعه ها باتوجه به درآمدهای کسب شده از مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) به دست می آمد اما هم اکنون با توجه به این که از ۴۶ هکتار مجموعه ذی ربط تنها حدود ۲۰ هکتار در اختیار فدراسیون چوگان قرار گرفته که شامل ۲ زمین چمن ۶ هکتاری جمعا به مساحت ۱۲ هکتار و نیز ۶ هکتار فضای روباز مورد نیاز است، بدین سبب امکان درآمدزایی وجود ندارد و باید وزارت ورزش این هزینه را تقبل کند در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی با تأکید بر این که رشته چوگان در ادامه به سبب مسائل مالی با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد بود، اظهار داشت: تا قبل از این از محل درآمدها به چوگان بازان حدود ۳۰ درصد تخفیف ارائه می شد چونکه چوگان رشته پر هزینه ای است و ورزشکاری که ۴ تا ۵ اسب دارد در ماه حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه نگهداری باید پرداخت کند و نیازمند حمایت مالی بمنظور فعالیت است.
رئیس فدراسیون چوگان افزود: چوگان درحال نابودی است و حتی اگر صاحب زمین چوگان باشیم اما چوگان بازی وجود نداشته باشد به چه دردی می خورد؟ باید ورزشکاران را تشویق و تشویق نماییم چونکه رشته چوگان هزینه های خاص خودرا دارد.
نوزایی با اشاره به این که فدراسیون چوگان طی دو مرتبه از مسعود سلطانی فر و حمید سجادی درخواست کرده تا مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) بصورت پایلوت در اختیار این فدراسیون قرار گیرد، اشاره کرد: با این وجود هر دو درخواست بی نتیجه مانده است و تصور می نماییم با توجه مساحت ۶۰ هکتاری مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه)، مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بدنبال درآمدزایی از این مجموعه هستند.
وی افزود: نباید به چوگان نگاه درآمدزا داشت و انتظار داریم در دوره ی جدید بیش از گذشته از این ورزش ملی و کهن کشور حمایت شود اما متاسفانه هم اکنون چنین فضایی وجود ندارد و استنباط ما این است که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی فقط بدنبال درآمدزایی از این مجموعه است.1401/08/08
12:58:28
0.0 از 5
240
تگهای خبر: آموزش , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد