انجمن گلف NCGU
ادعاهای دختر دوچرخه سوار ایران پس از مسابقات كره جنوبی

اشتباهات عجیب سرپرست ایران در دوچرخه سواری قهرمانی آسیا چگونه دو مدال پرتوآذر پرپر شد!

اشتباهات عجیب سرپرست ایران در دوچرخه سواری قهرمانی آسیا چگونه دو مدال پرتوآذر پرپر شد!

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، پرافتخارترین دختر دوچرخه سوار ایران علت مدال نگرفتنش در قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ را بازگو و ادعا کرد که مدالش بخاطر بی دقتی سرپرست تیم از دست رفت.فرانک پرتو آذر در گفتگو با ایسنا در رابطه با این که با وجود برنامه ریزی که برای مدال مسابقات دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی آسیا داشت، موفق به گرفتن آن نشد، بیان نمود: پس از مسابقات قهرمانی آسیایی تایلند، در این دو سال خیلی تلاش کردم تا بدنم را آماده نگه دارم و بتوانم در مسابقات قهرمانی آسیایی ۲۰۲۲ کره جنوبی نتیجه لازم را بگیرم. تیمم برای سال جاری یک میلیارد تومان برای من هزینه کرد و ۲۰ هزار یورو تجهیزات در قهرمانی آسیا همراهم بود و کاملا آماده بودم. مسابقات انفرادی قهرمانی آسیا برای من خیلی مهم بود که هم سطح خودم را نشان دهم و هم ببینم برای مسابقات کسب سهمیه المپیک و بازی های آسیایی در چه شرایطی قرار دارم.
*همه دیدند چه پیشرفتی داشتم
او افزود: اختلاف سطحی هم که من داشتم در طول مسابقه کاملا مشخص بود و حتی فیلمهای مسابقه من هم موجود است و همه دیدند که من چقدر پیشرفت داشته ام و به چه جایگاهی در آسیا رسیده ام.
*سرپرست تیم برنامه ریزی داشت، زمان را از دست نمی دادم
پرتو آذر در مورد پنچر شدن دوچرخه اش در مسابقات قهرمانی آسیا ادعا کرد: پنچری جزو از رشته ما است و پیش می آید اما اگر یک تیم برنامه ریزی داشته باشد که در این مواقع چه کاری انجام دهد، زمان کمتری از دست می رود. دوچرخه من در مسابقه پنچر شد و اگر سرپرست تیم (ناصر شهبازی) برنامه ریزی داشت، لازم نبود که خودم مسیر را پیاده بروم تا طوقه ام را عوض کنم و جایگاه سوم من احیانا حفظ می شد چون با نفر بعدی خود اختلاف زیادی داشتم. قطعه ای برای پنچری است که به اندازه یک بند انگشت است و اگر آنرا داشتم داخل لاستیک فرو می کردم و دیگر لاستیک دوچرخه ام اینقدر سریع باد خالی نمی کرد که مجبور شوم پیاده دوچرخه را ببرم و زمان زیادی را از دست بدهم.
او اضافه کرد: من اگر می دانستم که هیچ برنامه ریزی از سمت سرپرست - مربی که همراه تیم اعزام شد در این مورد وجود ندارد، تجهیزات لازم برای این شرایط را هم همراه خود می بردم. همانطور که گفتم ۲۰ هزار یورو تجهیزات همراهم بود و بردن وسایلی که قیمت آنها به ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می رسد، کار خاصی برای من نبود و زمان زیادی را از دست نمی دادم.
پرتوآذر در پاسخ به این پرسش که اطلاع داده بودید چنین وسایلی لازم دارید؟ تصریح کرد: این وظیفه من نیست و سرپرست باید لوازم را بیاورد. اگر قرار باشد من بگویم کدام وسایل را بیاورد پس سرپرست چه نقشی دارد؟ من تیم های دیگر را دیده ام و می دانم که همه لوازم را با خود می آورند تادوچرخه سوار در حین مسابقه زمان کمتری از دست بدهد. به هر حال پنچری جزو مسابقه ما است اما سرپرست همراه خود هیچ لوازمی نیاورده بود تا اگر در حین مسابقه اتفاقی افتاد، آماده باشد و زمان کمتری از دست برود. حتی من خودم کار پنچر گیری را انجام دادم. برای من این سوال مطرح است چرا نباید تیم ملی ایران همانند کشورهای دیگر برنامه ای برای اتفاقات احتمالی داشته باشد؟ حتی ما خودمان به سرپرست گفتیم دو غلتک بیاورد تا رکابزنانی که همزمان مسابقه دارند، هر دو بتوانند همزمان از غلتک استفاده نمایند اما در محل مسابقات متوجه شدیم یکی از غلتک ها کار نمی کند و حتی چک نکرده بودند که ببینند غلتک ها سالم هستند یا نه.
*سرپرست شماره من را فراموش کرده بود بیاورد!
پرافتخارترین دختر دوچرخه سوار ایران در مورد دومین رقابت خود در مسابقات قهرمانی آسیا که در ماده حذفی بود و در آنجا هم به مدال نرسید، ادعا کرد: من هم حریفان را می شناختم و هم با مسیر آشنا بودم و ۱۰۰ درصد مدال می گرفتم اما متاسفانه سرپرست شماره من را از هتل با خودش نیاورده بود و فراموش کرده بود. فاصله هتل تا محل مسابقه هم نزدیک ۳۵ دقیقه با اتوبوس بود و امکان این که برگردد و شماره را بیاورد وجود نداشت. چون شماره نداشتم، نتوانستم سر زمان مشخصی که برایم تعیین شده بود، مسابقه ام را شروع کنم و تا این که بخواهم باردیگر شماره بگیرم طول کشید و حدود ۲ دقیقه دیرتر از زمان رسمی خودم، مسابقه را آغاز کردم. مدت زمانی که مسابقه را دیر شروع کردم به رکورد زمانی من افزوده شد. برای من خیلی سخت بود که این مساله را بپذیرم. با عنایت به این همه تلاش و هزینه هایی که شده بود، این اتفاق برای من ناراحت کننده است اما به خودم ثابت شد که جزو رکابزنان برتر آسیا هستم.
*مدالم بخاطر اشتباه سرپرست از دست رفت
او در پاسخ به این پرسش که به مسؤلان فدراسیون اطلاع داده است که در مسابقه چه ناهماهنگی هایی اتفاق افتاده است؟ اظهار داشت: به فدراسیون اطلاع دادم و امیدوارم پیگیری شود. اما نمی دانم چرا هیچ کدام از مسؤلان ورزش کشور صدایم را نمی شنوند؟ برای قهرمانی آسیا زحمت زیادی کشیده بودم و نمی توانم بپذیرم که مدال من به خاطر اشتباه سرپرست از دست رفت. وظیفه سرپرست در مسابقات چه چیزی است و اینکه نمی تواند حتی یک شماره هم بدهد اشتباه پذیرفتنی نخواهد بود.
*بخاطر بی دقتی یک میلیارد هزینه آتش زده شد
پرتوآذر اضافه کرد: من بعنوان ورزشکار تمام وظایفم را انجام دادم و حتی لوازم و تجهیزات را هم خودم تهیه کردم و به ورزشکاران دیگر هم قرض دادم. تیم من قبلا به من گفته بود که برای من نفر می فرستد تا در مسابقه حواسش به من باشد و نتیجه بگیرم اما من گفتم در چارچوب تیم ملی ایران اعزام می شوم و خودم را از بقیه این نفرات جدا نمی کنم. فدراسیون در این شرایط به سختی توانست هزینه های اعزام تیم را پرداخت کند و این بی دقتی سبب شد یک میلیارد هزینه دولت آتش زده شود در صورتیکه اگر کسی را همراه خودم داشتم دو مدال قهرمانی آسیا را هم اکنون در اختیار داشتم و هزینه هفتاد میلیون تومانی که فدراسیون برای من کرده بود هم بی نتیجه نمی ماند.
*امیدوارم اتفاقات قهرمانی آسیا پیگیری شود
دختر رکابزن ایران هم چنین اظهار داشت: مسابقات سال آینده بسیار مهم هستند. مسابقات قهرمانی آسیا در پیش است که کسب سهمیه المپیک پاریس دارد و بازی های آسیایی را در پیش داریم و آنجا، جای هیچ آزمون و خطایی وجود ندارد. نباید به سادگی نتیجه تمام زحمات و هزینه ها هیچ شود. من اگر خودم نتیجه نمی گرفتم هم اکنون من را نقد می کردند که فرانک پرتوآذر خودش نتیجه نگرفته است ولی اکنون که اشتباه از جانب فرد دیگری بوده است، امیدوارم که حداقل پیگیری کنند و من ببینم که نسبت به این مساله پیگیری شده است. امیدوارم نظارتی در این مورد وجود داشته باشد و دیگه هر کسی به صورت سلیقه ای وارد تیم ملی نشود.
منبع:

1401/08/07
08:00:30
0.0 از 5
356
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد