انجمن گلف NCGU
بهداد سلیمی:

علی حسینی به تعهدش در لیگ توجه نكرد

علی حسینی به تعهدش در لیگ توجه نكرد

به گزارش انجمن گلف قهرمان وزنه برداری المپیك لندن اظهار داشت: سعید علی حسینی با عنایت به دوری چند ساله از وزنه برداری و البته تعهدی كه در لیگ داشت باید بیشتر در مورد خداحافظی فكر می كرد.


بهداد سلیمی در گفتگو با ایسنا درباره ی خداحافظی سعید علی حسینی از وزنه برداری بیان كرد: با عنایت به اینكه سعید علی حسینی سالها دوری از وزنه را تحمل كرد، بدین سبب الان حیف بود بخواهد خداحافظی كند و به نظرم باید بیشتر فكر می كرد. البته او هم ممكنست شرایط خاص خودرا داشته باشد و تصمیمی هم كه گرفت بر طبق آن شرایط بوده است. همه ما سعی كردیم منصرفش نماییم اما نشد و این تصمیمی بوده كه خودش گرفت و باید به آن احترام گذاشت.
*حیف است علی حسینی بدون مدال المپیك خداحافظی می كند
سلیمی در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به از دست رفتن المپیك برای علی حسینی فكر می كند هر ورزشكار دیگری هم جای او بود تصمیم به خداحافظی می گرفت، اشاره كرد: یكی از دلیلهای تاثیر گذار در تصمیمی كه گرفت می تواند همین مسئله باشد. شرایط سنی او به شكلی است كه المپیك توكیو می توانست آخرین المپیكش باشد و آنجا به هدف و آرزویش برسد.
او اضافه كرد: با عنایت به توان و استعدادی كه داشت حیف است بدون مدال المپیك خداحافظی كند اما باز هم خدارا شكر پس از اختتام محرومیتش توانست دو مدال خوب در قهرمانی جهان و بازی های آسیایی بگیرد و دست خالی نرود.
*علی حسینی باید به تعهدش عمل می كرد
سرمربی تیم ایران مال در در مورد اینكه با خداحافظی علی حسینی این تیم وزنه بردار فوق سنگین خودرا از دست داد نیز اظهار داشت: علی حسینی تعهدی به باشگاه داشت و باید به تعهدش عمل می كرد چون حتی 50 درصد از قراردادش را هم گرفت اما متاسفانه زیر قولش زد و به تعهدش توجه نكرد و این تصمیم را گرفت. بدین جهت باید بیشتر فكر می كرد.

*مسائلی را در این دوره سه ماهه یاد گرفتم كه خیلی به من كمك می كند
سلیمی در پاسخ به این پرسش كه دوره مربیگری سه ماهه در مجارستان رو به انتها است و چقدر این دوره توانست به دانش مربیگری شما اضافه كند، اشاره كرد: این دوره بسیار عالی بود و نسبت به تمام كلاسهایی كه در وزنه برداری گذاشته می شود، متفاوت بود. جدا از بحث های تخصصی وزنه برداری و تمرینات عملی، با ما روش های تمرینی نظریه را كار كردند. پنج كلاس در فدراسیون جهانی با موضوعاتی نظیر مبارزه با دوپینگ، برگزاری مسابقات و نحوه ارتباطات در فدراسیون جهانی داشتیم.
او اضافه كرد: همین طور مسائل دیگر مانند روانشناسی ورزشی جامعه شناسی ورزشی، فیزیوتراپی، ورزش های عمومی، ارتباطات ورزشی را هم جدا از بحث تخصصی وزنه برداری به ما آموزش دادند كه خیلی خوب بود و می تواند به من خیلی كمك نماید. حالا هم كلاسها كه تمام شده است آخرین امتحاناتم را پشت سر می گذارم و اواسط آذر به ایران برمی گردم. فكر می كنم برای مسابقات لیگ در ایران باشم.

*اولویتم مربیگری در كشورخودم است
ملی پوش سابق فوق سنگین ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه علاقمند نیست در ایران از تجربه ای كه به دست آورده استفاده نماید، اشاره كرد: تمام هدف من از اینكه این دوره سه ماهه را رفتم و سختی و مشكلات را تحمل كردم این بود كه چیزی یاد بگیریم كه بعد بتوانم در كشور خودم آموزش دهم و هدف چیز دیگری نیست. الان هم در لیگ سرمربیگری می كنم و ان شاءالله این تجربیاتم را در اختیار وزنه برداران قرار می دهم.
وی در پاسخ به این پرسش كه در این مدت پیشنهاد مربیگری از طرف كشورهای دیگر داشته است یا خیر اظهار داشت: خیر. هنوز در وزنه برداری و مربیگری باید موارد بیشتری را یاد بگیرم. از طرفی اولویتم هم همیشه كشور خودم بوده است.
*قهرمانان به نحوه دعوت فدراسیون انتقاد داشتند
سلیمی در مورد دعوت شدنش به جلسه مشورتی فدراسیون وزنه برداری در صورتیكه در خارج از ایران حضور داشت و اینكه قهرمانان دیگر هم به این جلسه نرفتند، اظهار داشت: من از دعوت خودم تعجب كردم و فكر نمی كنم فدراسیون اطلاع نداشته كه من در دوره مربیگری مجارستان هستم. انتقاداتی به نحوه دعوت وارد است و قهرمانان دیگر مانند كوروش باقری، حسین توكلی و سجاد انوشیروانی هم به این نحوه دعوت انتقاد داشتند چون نحوه دعوت از قهرمانان قشنگ نبود. اگر شكل دعوت به گونه دیگر بود شاهد این بودیم قهرمانان در این نشست شركت می كردند. به نظرم رویه باید تغییر كند تا شاهد باشیم قهرمانان و ورزشكاران در وزنه برداری بمانند.
منبع:

1398/09/10
21:05:27
5.0 از 5
4627
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد