انجمن گلف NCGU
كوروش باقری:

عملکرد دختران وزنه بردار قابل دفاع است

عملکرد دختران وزنه بردار قابل دفاع است

انجمن گلف: به گزارش انجمن گلف، مدیر تیم های ملی وزنه برداری اظهار داشت: عملکرد دختران وزنه بردار در قهرمانی آسیا قابل دفاع است و انتظار این است در مسابقات بعدی بهتر شوند.کوروش باقری در گفت و گو با ایسنا در مورد عملکرد تیم ملی وزنه برداری زنان در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بحرین بیان کرد: بیشتر وزنه برداران عملکرد خوبی داشتند. خدا را شکر به جز یک نفر، بقیه یا رکورد مجموع قبلی را تکرار کردند و یا بیش از قبل وزنه زدند. فاطمه یوسفی همانند رکورد مجموع بازی های کشورهای اسلامی وزنه زد اما بقیه بیشتر وزنه زدند. به نظرم نقطه قوت بود و عملکرد دختران قابل دفاع است. اوزان برخی نفرات تغییر داده شده بود و در طول این مدت کم طبیعتا قابلیت اصلی آنها رو نشده و در آینده بهتر می شوند.

باقری در مورد عملکرد هفت وزنه بردار اشاره کرد: پوپک بسامی به دسته ۵۹ کیلوگرم آمد و پنج کیلوگرم بیش از بازی های کشورهای اسلامی وزنه زد. البته درست است یک وزن بالاتر آمده اما هنوز وزنش پر نشده و مدت زمان کوتاهی است که در این دسته وزنی حضور دارد. با اینحال رتبه ای که در آسیا کسب نمود، از نظر من رتبه بدی نبود. فاطمه کشاورز پنج کیلوگرم بیش از بازی های کشورهای اسلامی وزنه زد اما انتظار من بیشتر بود. او و بسامی تعداد حرکت هایی که ثبت کردند، کمتر بود و شاید بدین سبب بود که کلا من عادت دارم با وزنه سنگین شروع کنم.

او افزود: فروغ یونسی به دسته ۷۱ کیلوگرم رفت و پنج حرکت صحیح و هشت کیلوگرم افزایش رکورد داشت. عملکردش خوب بود اما آرنجش مشکل دارد که هم خودش و هم کادرفنی را اذیت می کند با اینحال به نظرم خوب کار کرد. الهه رزاقی نسبت به بازی های کشورهای اسلامی ۱۱ کیلوگرم افزایش رکورد داشت اما نیاز به فعالیت بیشتر دارد و امیدوار هستم در آینده بتواند بیشتر وزنه بزند. ابریشم ارجمند خواه کمتر از بازی های کشورهای اسلامی وزنه زد اما در قهرمانی آسیا آسان تر وزنه زد. به نظرم در کل بد نبود و نمی توانم به او نمره منفی بدهم.

باقری همین طور اظهار داشت: الهام حسینی مدال فوق العاده ارزشمندی گرفت و افزایش رکورد داشت. او دختر قدرتمند و با استعدادی است. البته مشکلاتی هم دارد مانند این که گاهی از ناحیه کمر احساس درد دارد و این مسئله او را از تمرینات عقب می اندازد. انتظار این است در مسابقات بعدی بهتر کار کند. رکورد مجموع فاطمه یوسفی مساوی با بازی های قونیه بود اما در دوضرب چهار کیلوگرم افزایش رکورد اشت و نباید یادمان برود عضله پای او لطمه داشت.

مدیر تیم های ملی در پاسخ به این پرسش که همین نفرات به قهرمانی جهان اعزام می شوند یا خیر؟ اشاره کرد: برای قهرمانی جهان تیم بصورت کیفی می رود و برخی از این نفرات را نداریم. البته به این معنا نیست که برای همیشه خط می خورند اما در این مقطع تعدادی را نخواهیم داشت. دلیلهای ما هم روشن است و در مسابقات جهانی شرایط متفاوت می باشد و کیفی تر و با تعداد کمتر شرکت می نماییم.

باقری در مورد این که پس از مدال قهرمانی آسیا توسط الهام حسینی صحبت از مدال المپیک شد و فکر نمی کند آنها هنوز به زمان نیاز دارند و صحبت از مدال المپیک زود است؟ اشاره کرد: بله موافقم یک مقداری زود است اما اساسا هدف این است که به این مهم برسیم اما این که از الان راجع به آن حرف بزنیم زود است.
1401/07/26
10:56:06
0.0 از 5
384
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد