انجمن گلف NCGU
مسابقات قهرمانی جهان از المپیك سطح بالاتری دارد

الهه احمدی: در 50 متر وضعیت نرمالی نسبت به رقبا نداریم

الهه احمدی: در 50 متر وضعیت نرمالی نسبت به رقبا نداریم

به گزارش انجمن گلف، ملی پوش تفنگ اظهار داشت: وضعیت در سه وضعیت ۵۰ متر متفاوت می باشد چون ما در این ماده فشنگی برای تمرین نداشتیم و مسلما وضعیت نرمالی نسبت به حریفان نداریم.


الهه احمدی در گفت و گو با ایسنا، در مورد حضور در مسابقات قهرمانی جهان و سطح این مسابقات نسبت به المپیک اظهار نمود: سطح مسابقات قهرمانی جهان از المپیک هم بالاتر است چون تیراندازان زیادی در این مسابقات شرکت می کنند. در المپیک در ماده بادی حدود ۵۰ نفر شرکت می کنند که البته همه قهرمان جهان هستند اما در مسابقات جهانی ۱۵۰ نفر حضور دارند. این نشان دهنده سنگینی مسابقات قهرمانی جهان است.
وی ادامه داد: در هر رشته هم تنها سه یا چهار نفر سهمیه المپیک می گیرند. از ۱۵۰ شرکت کننده ۷۰ یا ۸۰ نفرشان مدعی و بهترین های هر کشور هستند و برای گرفتن سهمیه تلاش می کنند. البته المپیک هیچگاه مقابل این مسابقات بی ارزش نیست و حساسیت بالایی دارد. شاید تعداد شرکت کننده ها کمتر باشد و سنگین نباشد اما حساسیت آن بالا است.
ملی پوش تفنگ در ادامه در پاسخ به این سؤال که ایا اصلی ترین رقبای ایران از چه کشورهایی است اظهار داشت: در این سال تنها مسابقات باکو و برزیل داشتیم و ما به دو یا سه مسابقه جام جهانی اعزام نشدیم. با عنایت به رکوردهایی که در این مسابقات زده شد مشخص شد که واقعا رقبای ما آماده هستند. کما این که اروپایی ها تنها یک هفته است از مسابقات قهرمانی ۵۰ متر اروپا که سهمیه المپیک هم توزیع می شد بازگشته اند.
احمدی اظهار داشت: سطح رکوردهای حریفان بسیار بالا است. رقبای ما از آسیا کشورهای چین، کره، هند و رقبای اروپایی ما از کشورهای نروژ، دانمارک، سوییس و آمریکا (آمریکا همیشه روی سکوی المپیک است) است. مدعیان در این مسابقات خیلی زیاد هستند و باید ما تلاش خویش را نماییم.
ملی پوش تفنگ در ادامه اضافه کرد: من در مسابقات قهرمانی جهان در ماده ۱۰ متر رقابت نمی کنم و در ۵۰ متر مسابقه خواهم داد. وضعیت در این ماده متفاوت می باشد چون ما در این ماده فشنگی برای تمرین نداشتیم و مسلما وضعیت نرمالی نسبت به حریفان نداریم. آنها دائما تمرین می کنند و مسابقات زیادی شرکت می کنند. حتی در ایران به علت نداشتن فشنگ مسابقه ای هم در این ماده نداریم. در ماده ۱۰ متر به نظر من به رقبا نزدیک تر هستیم و امیدوارم که سهمیه کسب شود.
احمدی در مورد مسابقات تیراندازی جایزه بزرگ اظهار نمود: پنجمین دوره مسابقات آزاد بود که سطح و کیفیت خوبی داشت. رکوردهای عالی و فینال بسیار سختی داشتیم. فینال ها مطابق با سیستم جدید مسابقات برگزار می گردد. به نظر من مسابقات خیلی خوبی بود.
ایشان در ادامه اظهار داشت: مسابقه دادن خیلی خوب است. بحث کنترل استرس و قرار گرفتن در محیط همراه تپش قلب و لرزش و استرس هجوم افکار مختلف در ذهن غلبه کند تا بهترین شلیک را داشته باشد. هر مسابقه پیش از مسابقات هدف خیلی کمک کننده است و خداراشکر کمک بسیار بزرگی بود.
منبع:

1401/07/10
11:27:22
0.0 از 5
267
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , جام جهانی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد