انجمن گلف NCGU

ورودیه ۱۰ میلیونی برای دوره مربیگری سطح ۲ جهانی اسکواش

ورودیه ۱۰ میلیونی برای دوره مربیگری سطح ۲ جهانی اسکواش

به گزارش انجمن گلف، دوره آموزشی مربیان اسکواش از سطح ۱ به دو جهانی در حالی با حضور ۳۰ شرکت کننده داخلی و ۲ نفر خارجی به مدت ۵ روز در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که هزینه ی ورودی برای مربیان داخلی ۱۰ میلیون و برای خارجی ها ۵۰۰ دلار در نظر گرفته شده بود.


مسعود ضیاءالدینی مدرس جهانی اسکواش در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: دوره های آموزشی سطح ۲ جهانی اسکواش ۱۵ سال است که با نظارت فدراسیون جهانی در ایران برگزار می گردد که حدود ۴ سال است که مربیان ایرانی با دریافت مجوز از جانب فدراسیون جهانی و با تایید فدراسیون اسکواش به صورت مستقل در دنیا این دوره های آموزشی را برگزار می کنند.
وی اظهار داشت: در این دوره آموزشی ۳۰ نفر از مربیان سرشناس و مطرح اسکواش در دو بخش زنان و مردان و دو نفر مربی از کشورهای قطر و پاکستان حضور داشتند که قبل از شرکت در دوره باید مربیان داخلی ۱۰ میلیون تومان و افراد خارجی ۵۰۰ دلار هزینه ی ورودی به فدراسیون جهانی پرداخت می کردند تا شرایط حضورشان در دوره آموزشی سطح ۲ جهانی فراهم می شد، در غیر این صورت امکان شرکت در دوره آموزشی را نداشتند.
این مدرس جهانی خاطرنشان کرد: دوره آموزشی مربیان اسکواش سطح ۲ جهانی یکی از بهترین دوره های آموزشی بود که در ایران برگزار شد که این مسئله تأثیر زیادی داشت تا بتوانیم با رایزنی از جانب فدراسیون جهانی، برای نخستین بار دوره آموزشی سطح ۳ جهانی را هم اواخر بهمن به میزبانی ایران برگزار نماییم. البته این مسئله درحال بررسی است که امیدوارم این میزبانی از جانب فدراسیون جهانی به ایران داده شود.
ضیاءالدینی در ارزیابی از وضعیت آموزش اسکواش در ایران، تصریح کرد: ایران در بحث برگزاری کلاس های آموزشی یکی از کشورهای پیشرو است که بعنوان الگو در سایر کشورها معرفی شده و زبانزد است. از این جهت نسبت به سالهای گذشته در بحث آموزش اسکواش پیشرفت خوبی داشتیم.
او در آخر در پاسخ به این پرسش مربیانی که در سطح ۲ جهانی مجوز خویش را از فدراسیون جهانی دریافت می کنند، چه خصوصیت هایی نسبت به مربیان سطح یک جهانی دارند، اضافه کرد: به علت سخت بودن دوره آموزشی سطح ۲ جهانی، تنها تعداد محدودی می توانند گواهینامه خویش را از جانب فدراسیون جهانی دریافت نمایند و این شرایط برای آنها فراهم می شود که برای مربیگری تیم های ملی کاندید شوند. البته افراد مورد تایید پس از اعلام نتایج باید در یکسری دوره های عملی هم شرکت نمایند تا مدارک نهایی خویش را از فدراسیون اسکواش دریافت نمایند.
1401/06/29
22:08:44
0.0 از 5
577
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تیم , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد