انجمن گلف NCGU
خسروی وفا:

در انتخابات پارالمپیک شرکت نخواهم کرد

در انتخابات پارالمپیک شرکت نخواهم کرد

به گزارش انجمن گلف، رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: هیچ منع قانونی برای ادامه کار در پارالمپیک ندارم اما مصلحت نیست که علاوه بر ریاست کمیته ملی المپیک در پارالمپیک هم باشم برای اینکه به صلاح منافع کیفی پارالمپیک هم نیست.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، محمود خسروی وفا امروز (سه شنبه) در بیست و یکمین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک که در محل تالار پارالمپیک موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک برگزار شد، اشاره کرد: مجمع سالانه و قانونی بطور طبیعی هر سال برگزار می گردد که امروز هم انجام شد و ارائه گزارش حسابرس و تصویب در مجمع، با اهمیت ترین نکته آن بود.
وی اضافه کرد: تغییر آرم کمیته ملی المپیک برمبنای دستورالعملی که کمیته ملی المپیک اعلام نموده بود هم بررسی گردید. گزارش عملکرد یکسال گذشته هم به سمع و نظر اعضای مجمع رسید. در نهایت هم بر زمان انتخابات کمیته ملی پارالمپیک تاکید داشتیم که ۲۲ آذر ماه برگزار می گردد.
رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر این که در زمان تعیین شده، انتخابات کمیته ملی پارالمپیک برگزار می شود، به وضعیت پارالمپیک اشاره و اشاره کرد: بهترین نتیجه را در بازی های پارالمپیک توکیو کسب کردیم و با توجه به این که تعداد ورزشکاران نسبت به دوره قبل حدود ۵۰ درصد کمتر بود اما تعداد مدال های کسب شده افزایش داشت ضمن این که رتبه تیمی هم بالاتر رفت.
خسروی وفا تصریح کرد: تعداد کمتر ورزشکاران دلیل بر این نیست که از ورزشکاران کمتری استفاده می نماییم، بلکه در مسابقاتی که اهمیت بیشتری دارد با جدیت بیشتری شروع می نماییم و در مسابقات منطقه ای از کسانی استفاده می نماییم که می توانند در آینده تاثیرگذارتر باشند. بدین سبب در آن قسمت ها تا آنجا که می توانیم نیروهای جوان اعزام می نماییم تا در مسابقات برون مرزی از نیروهای کیفی برخودار باشیم.
وی در مورد انتخابات پارالمپیک هم توضیح داد: این انتخابات از لحاظ قانونی برگزار می گردد ضمن این که هیچ منع قانونی برای ادامه کار در پارالمپیک ندارم اما مصلحت نیست که علاوه بر ریاست کمیته ملی المپیک در پارالمپیک هم باشم برای اینکه به صلاح منافع کیفی پارالمپیک هم نیست. پس انتخابات طبق روند سالهای قبل برگزار می گردد.
خسروی وفا با ابراز امیدواری از این که هم المپیک و هم پارالمپیک با شایستگی و بهتر از گذشته به راه خود ادامه دهد، اشاره کرد: تعامل خوبی بین کمیته ملی المپیک و پارالمپیک وجود دارد و همیشه از ظرفیت های هم بهره برده اند. آکادمی و موزه ورزش نماد آنست. دراین زمینه نگران هیچ موضوعی نیستم.
رئیس کمیته ملی المپیک درباره ی ۱۰ فدراسیونی که از فدراسیون جانبازان و معلولین جدا شده و به پارالمپیک متصل شدند، اشاره کرد: در تفاهمنامه ای که این انتقالات صورت گرفت هم از جانب پارالمپیک و هم فدراسیون ها کوتاهی هم صورت گرفت. دوره انتقال هر دستگاهی بطور قطع لطمه هایی هم وجود دارد اما در سال ۱۴۰۰ این مساله به حداقل رسید؛ شاهد مدعا قایقرانی و تکواندو. از حالا به بعد هم بازدهی و باردهی این تفکیک رشته ها نتیجه بهتری خواهد داشت. عموما از فدراسیون ها راضی هستیم.


منبع:

1401/06/16
10:55:43
0.0 / 5
206
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد