انجمن گلف NCGU

آیین نکوداشت صالحی امیری برگزار شد

آیین نکوداشت صالحی امیری برگزار شد

به گزارش انجمن گلف، آیین نکوداشت خدمات علمی و فرهنگی رئیس سابق کمیته ملی المپیک برگزار گردید.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، آیین نکوداشت خدمات علمی و فرهنگی سید رضا صالحی امیری رئیس پیشین کمیته ملی المپیک عصرامروز با حضور اساتید دانشگاه، مقامات فرهنگی، لشکری و کشوری در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
در ابتدای این مراسم محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدر دانی از زحمات صالحی امیری اظهار داشت: افتخار می کنم که جامعه فرهنگ و هنر امروز در این سالن حضور دارند. جایتان همیشه در ورزش خالی بوده است. در تقسیم بندی کمیته بین المللی المپیک مبحث فرهنگ همواره اساس بوده است. چون که در رویدادهای زیر نظر این کمیته، تعداد مدال ها ثبت نمی گردد. هرچند همه رویدادها، عنوان ورزشی دارند ولی اثر رویداد را فرهنگی برداشت می کنند.
وی ادامه داد: من ۸ سال در کنار صالحی امیری کار کردم و مشاور او بودم. نیامدم که جای صالحی امیری باشم. بلکه او دستور داد و من آمدم و بنایی برای ریاست نداشتم.
خسروی وفا اظهار داشت: بخش هایی از فرهنگ که در ورزش مغفول مانده بوده را صالحی امیری آشکار کرد و مهم ترین آن تاریخ شفاهی بود. او موضوعات فرهنگی را در اولویت قرار داد و مهم تر از همه مبحث اخلاق را در سرلوحه امور گذاشت. همه صالحی امیری را بعنوان یک مدیر فرهنگی می شناسند که اثرات فرهنگی وی در ورزش ماندگار شده است. ظرف ۵ سالی که صالحی امیری در کمیته بود اثرهای تاریخی، فرهنگی و ورزشی باقی گذاشت و من راه او را ادامه می دهم. صالحی امیری در کنار من خواهد ماند.
در ادامه احمد مسجد جامعی، یونسی، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و منفاخر فرهنگی، گائینی رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران، ساروخانی استاد جامعه شناسی ارتباطات، مصطفی کواکبیان، م حسن مهر علیزاده و حجت السلام ادیب یزدی مطالبی را در مورد اهمیت توجه به فرهنگ و نگاه فرهنگی داشتن آقای صالحی امیری سخنانی را ابراز داشتند.
در خاتمه از جانب مقامات لشکری، کشوری و فرهنگی کشور همچون قالیباف رئیس مجلس، امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه، دفتر آیت الله جوادی آملی و سازمان ها و نهادهای مختلف با ارسال گل و لوح تقدیر از خدمات دکتر صالحی امیری تقدیر به عمل آمد.
احمد مسجد جامعی، حمید استیلی، حناچی، غفوری فرد، محسن مهرعلیزاده، الیاس حضرتی، سردار ایازی، واعظ موسوی، اصغر رحیمی، کیکاوس سعیدی، علیقارداشی، منتقمی، مناف هاشمی، کواکبیان، حجت السلام یونسی، طاهره طاهریان، فرامزیان، فخری، حسین آقا زمانی و تعدادی از اصحاب فرهنگ و هنر، اساتید و پژوهشگران در این مراسم حضور داشتند.1401/06/15
08:48:01
0.0 از 5
294
تگهای خبر: اساتید , المپیك , خدمات , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد